Romana z Na skok v kuchyni: Nejvíc mi v dietě chybí avokádo

Romana z Na skok v kuchyni: Nejvíc mi v dietě chybí avokádo

Na začátku nového roku se mnoho z nás snaží zredukovat svou váhu, která často dostala během vánočních svátků pořádně zabrat. O to se snaží i populární blogerka Romana Böhmová z blogu Na skok v kuchyni, která si na pomoc přizvala výživovou poradkyni. Se svými čtenáři se chce o zdravé recepty podělit.

1. Na začátku roku jsem na tvých sociálních sítích zaznamenala, že máš upravený jídelníček. Mohla bys to nějak specifikovat?

Již delší dobu se snažím o mírné snížení váhy a i když jsem začala jíst zdravě, pravidelně a menší porce, váha dolů nešla. Na doporučení jsem oslovila výživovou poradkyni, která mi sestavila jídelníček na míru.

2. Jaké potraviny jíst nesmíš a které naopak musíš?

Vyřadily jsme tučná jídla a sacharidy a naopak přidaly bílkoviny, které mi v jídelníčku chyběly. Takže jím hodně mléčné výrobky a maso. Samozřejmě i hodně zeleniny a ovoce. Občas mohu i trochu hřešit, ale to jen výjimečně.

3. Která potravina ti chybí nejvíc?

Je to asi avokádo. Vynechaly jsme ho ze začátku, protože má hodně tuků, ale teď už ho postupně budu moci do jídelníčku zařadit. Samozřejmě, že mě občas chytne chuť na něco sladkého, ale snažím se dát si ovoce nebo trochu oříšků.

4. Hodláš na blog postovat i nějaké zdravé recepty, které si teď vaříš?

Ano, už jsem tam dokonce i nějaké dávala. Jsou to ale velmi jednoduché recepty, které si asi doma dělá každý, takže pro mé fanoušky to není nic extra zajímavého. Často mám plátek masa s trochou přílohy, rybu nebo krémovou polévku.

5. Tvůj blog je teď hodně úspěšný. Kdy podle tebe nastal ten zlom?

Myslím si, že zlom nastal zhruba po roce blogování. To už mě firmy a různá média začaly oslovovat ohledně spolupráce a různých příležitostí, které mě posouvají dále v tom, co dělám.

6. Co na svém blogu plánuješ teď?

Od příštího týdne začínám natáčet ke svým receptům videa, tak se moc těším, jaký budou mít ohlas. Snažím se také neustále zlepšovat svůj magazín, který měsíčně vydávám online na svém blogu. Je hodně nápadů, které mám v hlavě. Spíš jde o to si na všechno udělat čas, protože jen magazín mi zabere měsíčně spoustu hodin.

7. Který z receptů mají čtenáři nejraději, případně který je nejčtenější?

Hodně fanoušky baví dezerty. I třeba na Instagramu je vidět, že jsou mnohem oblíbenější než slaná jídla. Mezi nejoblíbenější recepty patří můj svatební dort Naked Cake a aktuálně to jsou citrónové tartaletky.

8. Který příspěvek máš na blogu nejraději ty?

Já ráda píši příspěvky z mých cest po světě. Ráda si občas otevřu cestopisy z Asie a probírám se fotkami. V dubnu se s manželem chystáme do Thajska, Singapuru a na Bali, takže bude zase o čem psát.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky