Populární farmářské trhy. Proč na ně chodit a co na nich najdete?

Populární farmářské trhy. Proč na ně chodit a co na nich najdete?

V posledních letech se čím dál tím větší oblibě těší farmářské trhy. Najdete na nich nejen ovoce, zeleninu, maso, pečivo, ale i domácí limonádu, med či ručně vyráběné košíky. Na farmářských trzích najdete zkrátka všechno a není se čemu divit, že jejich obliba stále roste.

Pro mnoho lidí se stala návštěva farmářských trhů příjemnou povinností. Není to jako nakupovat v supermarketu. Na trzích si můžete se samotnými farmáři a pěstiteli o jejich výrobcích a surovinách popovídat, zjistit odkud jsou a jaká je jejich kvalita. Ta je většinou mnohem vyšší než v supermarketech, navíc na farmářských trzích je i často mnohem větší výběr a za lepší ceny.

Farmářské žně startují opět 15. února, kdy lokální pěstitelé a dodavatelé znovu rozbalí své dřevěné domečky na trzích. Mezi ty nejoblíbenější patří Náplavka, Jiřího z Poděbrad, I. P. Pavlova či dejvický Kulaťák. Na trzích najdete hlavně sezónní suroviny, proto nečekejte, že koupíte lahodné maliny, jahody nebo borůvky. Určitě na trzích seženete zimní suroviny - zelí nebo kapustu, dočkáte se i kvalitních uzenin a mas, sýrů, mléka, ale i medů, ořechů nebo domácích limonád.

Nechce-li se vám čekat do 15. února, vyzkoušejte holešovickou Pražskou tržnici, přesněji její Zeleninový trh. Ve velké hale číslo 22 najdete několik lokálních farmářů, pekárnu, kavárnu, ryby a maso či například maďarské speciality.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky