Nově otevřené podniky v Praze i Brně, které stojí za návštěvu!

Nově otevřené podniky v Praze i Brně, které stojí za návštěvu!

Dvě největší města u nás a každý rok desítky nových míst, která stojí za pozornost. Nově otevřené kavárny i bistra o sobě dávají vědět a ve všech zmíněných případech můžeme potvrdit, že si zakládají na kvalitě a spokojenosti zákazníků. Vydejte se za dobrým jídlem i kávou podle našich 5 objevů tohoto měsíce!

1. SmetanaQ

Na pražském Smetanově nábřeží se před pár dny otevřela nová kavárna SmetanaQ, spojená s bistrem v prostorách historické budovy u Vltavy. Místo, jenž donedávna sloužilo jako útočiště českých designerů, se nyní rozrostlo o několik stolečků, bar s kávovarem, na kterém se připravuje káva z české pražírny Doubleshot, nabídku snídaní i obědů a vzniklo tak útulné místo s výhledem přímo v srdci Prahy.

2. Urban Café

Jednoduchost a minimalismus vládne i dalšímu nově otevřenému podniku v Praze. Urban Café nabízí kávu od Fjord coffee a domácí dorty, které lákají k rannímu posezení před prací. Celou jednu stěnu zdobí rostliny v květináčích, takže se zde budete cítit opravdu příjemně, o což se postará i svižná a milá obsluha, která umí poradit i těm méně rozhodným.

3. 4pokoje

Představte si stylový nonstop v centru Brna, kam můžete kdykoliv vyrazit na snídani, oběd, večeři nebo jen tak na drink. 4pokoje jsou podnik, který mění svou podobu v závislosti na denní době. Koncept má na svědomí tým v čele s Honzou Vlachynským, majitelem úspěšných brněnských podniků, jako jsou Bar, který neexistuje a Super Panda Circus. Uvidíme, jak si 4pokoje oblíbí brněnští obyvatelé, ale už teď se zde dveře netrhnou!

4. Špejle

Spojení, které česká gastronomie potřebovala jako sůl! Unikátní koncept „tapas“ restaurace s názvem Špejle spočívá v jídle podávaném na dřevěné špejli. Většinou se jedná o chlebíčky, vymazlené masové jednohubky, mini řízečky nebo sladké koblihy - zkrátka jídla s českou tradicí. Špejli najdete v pražské ulici Jindřišská, nedaleko Václavského náměstí. Cena za všechny špejle je jednotná, tedy 29 Kč za jednu, obsluha je příjemná a ochotně připraví i pokrmy pro celiaky.

5. Cafefin

Vietnamská bramboračka, pho nebo jogurt s černou rýží? Cafefin je další z nově otevřených pražských podniků, který rozhodně stojí za zmínku. Útulné vinohradské bistro se specializuje na vietnamskou kuchyni a jak sami majitelé říkají: „Je jednoznačně místem, které představuje jemnost Vietnamu v úplně jiném světle, než jste byli doposud zvyklí.“ Pokud budete v okolí, doporučujeme zajít minimálně na kávu!

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky