Kam v Praze na kávu? Otestovali jsme pro vás 10 míst!

Kam v Praze na kávu? Otestovali jsme pro vás 10 míst!

Zima je jako stvořená pro vysedávání v kavárnách s horkým šálkem v ruce. V Praze je možností kam si sednout nespočet, proto jsme pro vás otestovali hned několik kaváren a sepsali TOP 10 míst, kde dělají opravdu skvělou kávu, na které si pochutnáte.

1. EMA espresso bar

Místo, které nesmí v našem žebříčku chybět. EMA espresso bar si na kvalitní kávě zakládá, ať už jdete na pracovní schůzku, posedět s přáteli nebo si dát kafe na stojáka. Mlýnky zde jedou o sto šest a už při vstupu vás uvítá silná kávová vůně, kterou všichni tak milujeme. Není se čemu divit, že EMA vyhrála v roce 2014 cenu za nejlepší cafe bar/kavárnu ČR, a za zmínku rozhodně stojí i jejich vyhlášené flat white.

2. Bistro Proti Proudu

Minimalismus, vždy perfektní obsluha a italská káva Danesi (100% Arabica) ze stejnojmenné pražírny. Šálek espressa s nízkou kyselostí za příznivých 36 Kč a k tomu jeden z dokonalých dezertů, které bistro Proti Proudu nabízí každý den. Rozhodně se nebojíme tento podnik označit za jedno z nejlepších míst s kvalitní kávou v Praze, navíc v samotném srdci krásného Karlína.

3. Café Savoy

Prvorepubliková kavárna s luxusním interiérem je klasikou, která rok od roku vzkvétá. Jedním z hlavních důvodů je pražírna doubleshot, která připravuje speciální směs přímo pro Café Savoy. Kvalitní káva namíchaná přímo na míru z farmářských zdrojů, aromatická vůně a silná chuť vanilky a hořké čokolády. Návštěva pro nás byla příjemným překvapením, a proto nemůžeme jinak, než doporučit všemi deseti!

4. Paralelní Polis

Holešovický Paralelní Polis je unikátní koncept kavárny a místa, kde se platí v bitcoinech a kam můžete přijít pracovat a rovnou si pronajmout sál či zasedací místnost. Nápojovému lístku dominuje káva z pražírny Nordbeans, pečlivě vybíraná od farmářů z Afriky, Asie a Jižní Ameriky. Pochutnají si zde všichni, kteří si potrpí na lehkou a ovocnou chuť kávy.

5. Café Lounge

Na snídani, na kávu i na večeři. Café Lounge nabízí komfort a jak už to tak bývá, samozřejmě i verzi kávy se sójovým mlékem. Jednodruhová filtrovaná káva je velmi jemná a pochází ze zrnek, která se praží v Bruselu a Berlíně. Chuťově jde spíš o uspokojivý zážitek než výrazné tóny, které nejsou pro každého.

6. Mamacoffee

Bez debat. Kavárnu Mamacoffee naleznete v Praze hned několikrát! Čerstvě pražená fair trade káva je to hlavní, co táhne zákazníky zpět. Stejně jako výběr domácích limonád, čajů a nabídka kávy, kterou si můžete odnést domů i se stylovým hrnečkem či konvičkou. S kávou se zde opravdu mazlí a jsou na ni experti a nechávají ji dostatek času na ustálení chuti, což se projevuje na samotném výsledku. Za nás rozhodně 10 bodů z 10!

7. Originial Coffee

Lehce nenápadná kavárna v ulici Betlémská, kde vám rádi povypráví o původu a přípravě kávy. Jednoduchý interiér, vyškolená obsluha a vše, co na přípravu kávy potřebujete od mlýnků, filtrů až po dočasné tetování s nápaditými motivy pro všechny kavárenské povaleče. Kavárna je zároveň pražírnou a s chutí se nebojí experimentovat. Na své si zde přijde opravdu každý!

8. Můj šálek kávy

Etiopie, Kolumbie, Panama, plnotučné i sójové mléko, odpočinkový interiér a dveře, které se skoro nikdy pořádně nezavřou. To je Můj šálek kávy aneb místo, které si zamilujete. Filtrovaná káva z Etopie má lehce nakyslou chuť, možná právě díky tropickému ovoci, které je výrazným prvkem každého šálku. Vypíchnout musíme tentokrát i klasické latte, které bylo dokonale našlehané.

9. La Bohème Café

Říkají si kávoví odborníci a znalost přípravy jim nelze upřít. Svých dodavatelů a pěstitelů si váží a jak sami tvrdí, kávu mají dokonalou. Přistupují k ní se zodpovědností, a možná právě proto má tak plnou chuť. V každém šálku je cítit péče a láska, se kterou k přípravě celý personál přistupuje. La Bohème Café je ideálním útočištěm k odpočinku.

10. Coffee Room

Možná ho znáte zatím jenom z Instagramu, my už ochutnali na vlastní kůži. Kávu i populární a maximálně fotogenický avokádový chléb. Než naplní šálky, cestuje káva z Berlína a Amsterdamu. Zkušená baristka vykresluje srdíčko a naše chuťové pohárky zahrnuje sladší chuť, kterou máme rádi a která si získá i ty, kteří se kávě vyhýbají.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky