6 potravin proti jarní únavě? Tyhle vás proberou raz dva!

6 potravin proti jarní únavě? Tyhle vás proberou raz dva!

Teploty se mění, venku je konečně hezky, ale vy se cítíte unaveni? Zapomeňte na léky proti unavě, spraví to jednoduchá změna jídelníčku a pár potravin, které vám vždy zaručeně pomohou!

Banány

Jednoduchou svačinou na otravné únavy jsou banány. Cukr v nich obsažený okamžitě pozvedne energii a schopnost soustředění. Proto se hodí hlavně pro sportovce a studenty. Ovoce navozuje pozitivní náladu a díky tomu uklidňuje psychiku a odstraňuje únavu. Díky tomu, že banán uklidňuje nervy, se vám bude i lépe spát.

Citron

Citron v sobě schovává spousty vitamínů, proto nás často může povzbudit při únavě. Řada odborníků doporučuje citron na zvýšení výkonnosti u sportů i imunity. Podporuje pocení a vylučování škodlivých látek, proto je to jedna z potravin, která vám pomůže při horečce a nachlazení. Takže pokud s citron dáte do čaje nebo si vymačkáte jen jeho šťávu, určitě vám to pomůže při vašich obtížích.

Čokoláda

Spousty lidí po celém světě milují čokoládu. Nejen díky cukru člověka čokoláda povzbudí, ale hlavně díky samotnému kakau, které stimuluje mozek a rychle zvýší hladinu krevního cukru v krvi a dodá potřebnou energii. Takže se nezapomeňte odměnit alespoň kouskem čokolády.

Červená řepa

Červená řepa pomáhá proti únavě svalů i celkové unavě těla a při pravidelné konzumaci následnou únavu oddaluje. Podporuje imunitu a následně regeneruje organismus a zvyšuje výkonnost a vytrvalost. Dále pomáhá při problémech s trávením, snižuje krevní tlak a působí jako prevence proti rakovině.

Ovesné vločky

Ovesné vločky si můžeme lehce připravit doma k snídani s ovocem. Díky časté konzumaci nám můžou dokonce pomoct při chronické únavě, a to díky zvýšenému obsahu draslíku. Nejenže vám oves pomůže při únavě zvýšit vaši energii, ale spolehlivě funguje i na zvýšení pozornosti a soustředění a obecně napomáhá nervové soustavě.

Mandle

Díky tomu, že mandle mají vysoký obsah hořčíku, naše tělo po jejich konzumaci už nebude unavené, protože nedostatek hořčíku vede k celkové únavě. Pravidelná konzumace mandlí posiluje nervový systém a pomáhá nejen proti únavě, ale také proti úzkostem a stresu a příznivě působí na vlasy a nehty.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky