Jablečné recepty: Závin, cupcakes i vepřové panenka

Jablečné recepty: Závin, cupcakes i vepřové panenka

Ovoce, bez kterého si nedovedeme představit české zahrady a sady. Jablko milujeme a skvělé na něm je, že ho můžeme vyzkoušet nejen na slakdo, ale i na slano. Vyzkoušete společně s námi 5 skvělých receptů, které budete chtít hned ochutnat.

1. Vepřová panenka s cibulí a jablky

Kombinace sladkého jablka a karamelizované cibule společně s vepřovou panenkou je sázka na jistotu, která se skvěle hodí například na party nebo posezení s přáteli. Neuspěchejte zbytečně marinování, jinak maso nebude dostatečně chutné. Úspěch je ale zaručen.

2. Otevřený jablečný závin s punčem

Jablečný závin s domácím punčem je snem každého, kdo přijde na vaši rodinnou oslavu. Potěšíte tím všechny, kteří ujíždějí na domácím punči. Výhodou je, že ho máte hotový za pár desítek minut, ale ta dokonalost v ústech vám zůstane ještě hodně dlouho.

3. Jablko - skořicové cupcakes

Kdo by nemiloval cupcakes? Neznáme nikoho, kdo by tyhle roztomilé muffinky tisíce chutí, vůní a způsobů servírování nemiloval. Vyzkoušejte jejich jablečnou verzi, kterou nemusíte servírovat jen během Halloweenu. Ozdobte je měsíčkem jablka a už jen pozorujte u ostatních jejich nadšení v očích.

4. Jablkové koblihy se skořicí

Koblihy se k měsíci únoru skvěle hodí. K masopustu bezesporu patří a už si bez nich nedovedeme masopustní hodování představit. Pořád to ale vypadá, že se smažení koblih mnoho z nás bojí, ale věřte, že ten nepořádek kolem za ten výsledek určitě stojí. A kombinace jablek a skořice? Co může být lepšího?

5. Zeleninové smoothie s jablkem

Po všech těch skvělých sladkých dobrotách je na řadě něco lehčího a hlavně zdravějšího. Zeleninové smoothie s limetkou, kiwi, banánem, špenátem a špetkou kardamomu je přesně to pravé, co potřebujeme. Ozdobit je můžeme nádherným granátovým jablkem, které dodá krásnou červenou barvu.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky