Sladký Londýn podle blogerky: 6 nejlepších dezertů, které musíte ochutnat

Sladký Londýn podle blogerky: 6 nejlepších dezertů, které musíte ochutnat

Londýn je na restaurace, cukrárny a nejrůznější bufety opravdu hodně bohatý. V centru je najdete na každém rohu, můžete si vybrat, zda preferujete italskou, indickou či čínskou kuchyni nebo naopak toužíte po sladkém dortíku. "Londýn je jedno z měst, které miluju a kde bych mohla s klidem žít. Atmosféra, jídlo, lidi, prostředí, místo, zkrátka úplně všechno, co v Londýně je, miluju. Včetně jídla, samozřejmě," dodává Bára, autorka blogu Sweet World by Barush, která pro vás připravila 6 tipů na dezerty, které v Londýně musíte ochutnat.

Pastel de Nata

Pastel de Nata jsou portugalské koláčky plněné žloutkovým krémem. Koláčky pochází z Portugalska, v Londýně jsou ale také velice oblíbené. Košíčky jsou z listového těsta, krém je příjemně sladký, nevtíravá chuť. Ideální dát si k nim kávu a vychutnávat si pohledy na rušnou ulici Piccadilly.

Mix berries tart

Teď to možná bude trochu reklama, ale nedá se nic dělat. V Londýně jsme si s kamarádkou oblíbili jednu kavárnu, Caffé Concerto, kde pracovala naše další kamarádka. Tahle kavárna není jen kavárnou, v nabídce mají hned několik jídel. Já se zaměřila hlavně na zákusky a často jsem nevěděla, co si dřív vybrat. Ochutnala jsem například Mix berrie tart, tedy mojí oblíbenou francouzskou tartelku s malinami, ostružinami, borůvkami a jahodami. Ovoce chutnalo jako téměř natrhané ze zahrádky a koláček příjemně křupal a byl akorát sladký. Zkrátka sen!

Lemon cheesecake

Cheesecake mám ráda. Hodně ráda. Hlavně ty klasické, s ovocem, kde základ tvoří sušenky a hrouda cukru. V Caffé Concerto jsem ochutnala úplně jiný, tentokrát citrónový. A hned jsem se zamilovala. Dominoval v něm citrón, jehož chuť se snoubila s lehkým krémem a moje chuťové buňky jásaly. Nejsem moc fanynkou krémových dortů, ale tohle bylo fakt něco.

Lemon and wattermelon ice cream

O Británii se sice říká, že v ní pořád jen prší, my jsme ale měly neuvěřitelné štěstí a celý týden jsme měly nádherně a vlastně pořád nám svítilo sluníčko. Tudíž bylo nutné, abychom ochutnaly i londýnskou zmrzlinu (opět v Concerto). Já jsem si dala citrónovou a kamarádka si vybrala vodní meloun. Ten byl slaďoučký, a když jsem zavřela oči, bylo to jak když se opravdu zakusuji do vodního melounu. Citrónová byla naproti tomu opravdu kyselá, což mi ale vůbec nevadilo, protože mám tyhle druhy ráda a na sluníčku vždycky příjemně osvěží.

Cortina

Jako poslední jsem si v Caffé Concerto dala dort Cortina. Krém byl akorát sladký, ta špička nahoře byla z marcipánu, takže jsem odcházela nejvíc přeslazená. Musím říct, že po těch všech možných ochutnávkách v Concerto, mi Cortina chutnala nejméně, a to jsem jí tam měla první den. Nebylo to tím, že by nebyla dobrá, ale spíš protože jsem takový podobný dort měla už v Čechách a nepřišla mi ve výsledku v ničem nová. I tak ale určitě stála za ochutnání. Mimochodem, byl tak dobrý, že jsem ho ani nestihla vyfotit!

Cookies cup&cake

Málem bych zapomněla na jeden z mých posledních londýnských sladkých úlovků. Na známé Oxford street se totiž uprostřed obchodu Topshop nachází malinkatá prodejna s lahodnými cup&cake a muffiny. Mají nepřeberné množství druhů, jeden malý cup&cake stojí 1,55 liber a můžete si koupit kolik chcete, dostanete je ve stylové krabičce, se kterou jsem pak chodila celý den hrdě po městě. Já jsem nakonec zvolila ten s cookies sušenkou a litovala jsem, že mi finance dovolily jen jeden. Krém byl slaďoučký, chutnal po oblíbených sušenkách a samotný koláček byl jemný a rozplýval se na jazyku. Vůbec mi nepřišel suchý, jak to občas u těchto dortíků bývá. Obchody Lola´s jsou v Londýně časté, takže když se do tohohle úžasného města vydáte, určitě se zastavte i tam. Ten můj trochu nepřežil cestu domů, tak se nelekejte spadlého krému.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky