Vaření s Thermomixem díl IV.

Vaření s Thermomixem díl IV.

V předchozích dílech si kuchyňský přístroj Thermomix společnosti Vorwerk, který kombinuje funkce více než 12-ti kuchyňských přístrojů, poradil nejen s polévkou, ale i s hlavním jídlem. Co vám Thermomix přináší dnes? Sladkou tečku na závěr v podobě vynikajícího Tiramisu.

Kuchyňský přístroj Thermomix můžete použít nejen na přípravu moučníků, ale také na vaření, přípravu pomazánek a dresinků, hnětení těsta na chléb či dort. Stačí pouze vložit čerstvé suroviny do mixovací nádoby, nastavit teplotu, čas a za několik sekund či minut je jídlo hotové. Příjemně Vás překvapí i přípravou zmrzliny, likérů a dovede namíchat osvěžující ovocné koktejly.

Navíc, díky svým rozměrům, je vhodný do jakékoliv kuchyně. Příslušenství obsahuje pouze několik kousků, které ale vystačí na celé vaření. Součástí příslušenství je i systém Varoma pro vaření v páře, který umožní nejen uchovat v potravinách vitamíny, ale i připravovat pokrmy s nízkým obsahem tuku. Obsahuje varný košík pro přílohy jako je rýže, brambory či zelenina a pro přípravu čerstvých ovocných šťáv. Pěny, krémy, či vaječné bílky lze vyšlehat metličkou.

Thermomix šetří energii a snižuje čas strávený vařením, protože mnoho činností vykonává zcela samostatně. Stačí pouze nastavit čas, rychlost, teplotu. A na víc, odborníci na výživu sestavili přibližně 1.000 receptů speciálně pro Thermomix. Rozsáhlou databázi receptů najdete na http://www.svetreceptu.cz nebo v tištěných kuchařkách. Profesionální servis ještě doplňují aplikace pro iPhone a iPad, kontaktovat s ostatními uživateli se můžete na www.facebook.com/ThermomixCeskaRepublika.

A dnešní recept?

Tiramisu bez vajec

Celkový čas: 20 min.
Čas přípravy: 15 min.

Suroviny pro 4 porce:

* 170 gramů kávy, studené, velmi silné
* 190 gramů Amaretta
* 40 gramů citrónové šťávy
* 100 gramů cukru
* 650 gramů sýra, mascarpone – tučný bílý sýr
* 200 gramů mléka
* 250 gramů piškotů podélných
* 3 čajové lžíce kakaa

Příprava

1. V misce smíchejte kávu se 170 g Amaretta.
2. Do mixovací nádoby vložte citrónovou šťávu, cukr a promíchejte 30 sek. / rychlost 4.
3. Přidejte sýr mascarpone, mléko a 20 g Amaretta a míchejte 1 min. / rychlost 4.
4. Piškoty krátce ponořte do směsi kávy a Amaretta, polovinu těchto piškotů uložte do obdélníkové formy a potřete je polovinou krému mascarpone.
5. Poklaďte druhou půlku piškotů a rozetřete na ně druhou půlku krému.
6. Posypejte kakaem a dejte vychladit do lednice.

Nutriční hodnoty na 1 porci:

Energetická hodnota: 4664 kJ / 1114 kcal
Bílkovina: 17,275 g
Sacharidy: 98,075 g
Tuk: 62,175 g
Cholesterol: 355 mg
Vláknina: 0,775 g

Tip: Půlku z 650 gramů sýru mascarpone je možné nahradit tvarohem.

Více informací o Thermomixu, včetně postupu, jak si objednat předvedení a sjednat schůzku najdete na www.thermomix.cz, nebo použijte bezplatnou linku 800 168 987.

Galerie + Reklama ...

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky