Syrová strava: Kdy je dobré jíst „raw“ a kdy ne?

Syrová strava: Kdy je dobré jíst „raw“ a kdy ne?

Životní styl a trend posledních pár let, to je syrová strava neboli raw food. Jedná se o veganskou stravu a pokrmy upravené do maximální teploty 45 stupňů, kdy si jídlo zachovává většinu živin. Přečtěte si pro a proti, než se do „nevaření“ pustíte.

Kdy JE dobré jíst „raw“?

Během parných dnů máme obecně menší chutě na teplá jídla, jako jsou polévky, omáčky s hutnými knedlíky a další pokrmy, které zatěžují náš žaludek. Syrovou stravu si pečlivě naplánujte dopředu, aby mělo tělo dostatek potřebných živin. Základem je hlavně ovoce, zelenina a oříšky – hlavní zdroj tuků. Doporučená doba se pohybuje mezi 3 až 7 dny, během kterých omezte fyzickou aktivitu, aby tělo nebylo vyčerpané. Začátek je náročný, tělo si zvyká na úplně jiný režim a může vám být i nevolno. Pokud tento stav bude přetrvávat více než dva dny, začněte se postupně vracet k normální stravě. Možná ale budete mezi vybranými šťastlivci, kterým syrová strava vyléčila kožní exém a zbavila dalších zdravotních problémů.

Kdy NENÍ dobré jíst „raw“?

Talíře plné zeleniny a ovoce k snídani, svačině, obědu i večeři. Syrová strava je pestrá, ale rozhodně ne pro každého. Vyhněte se jí v případě, že trpíte zdravotními problémy od poruchy příjmu potravy, psychických úzkostí až po problémy s žaludkem či jinou částí vašeho těla. Raw food stravování není vhodné pro děti a mladistvé, jejichž tělo prochází vývinem a metabolismus se mnohem hůře srovnává s jakoukoliv změnou. Stane-li se vám, že vám syrová strava nevyhovuje, začněte pozvolna jíst vše, na co jste byli doposud zvyklí.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky