6 způsobů, jak přestat jíst sladké

6 způsobů, jak přestat jíst sladké

Sladké k snídani, jako dezert ke kávě i jako útěcha a uspokojení chutí v momentech, kdy si naše tělo žádá cukr. Jak se zbavit sladkých neřestí a proč na ně máme vůbec chuť?

1. Dostatek živin a pravidelný jídelníček

Důvodem časté chuti na sladké bývají velké rozestupy mezi jednotlivými chody a nevyvážená strava. Nad jídlem je potřeba přemýšlet a nepokoušet se jej dohnat až doma u večeře. Připravujte si jídlo dopředu, myslete na dostatek čerstvých surovin a vitamínů, které vaše tělo nakopnou a udrží bez sladkého celý den.

2. Více ovoce, méně zbytečných cukrů

Ovoce obsahuje fruktózu, zdravější formu cukru. Úplně byste se měli vyhnout bílému rafinovanému cukru a sladké nahradit ovocem. Víme, že banán nikdy nebude chutnat jako čokoláda, ale pokud vydržíte 14 dní bez sladkostí, uvidíte pokrok a nižší touhu po sladkém.

3. Hledejte alternativy!

Ovoce není jediným zdrojem zdravých cukrů. Není důvod odpírat si oblíbené dezerty, když víte, čím nezdravý cukr nahradit. Alternativní sladidla dnes seženete v běžných supermarketech, konkrétně sirup z agáve, javorový, konopný, kokosový či datlový nebo rýžový. Všechny mají trochu jinou chuť, ale na výsledné chuti sladkých pokrmů nepoznáte rozdíl.

4. Spočítejte to sami sobě

Napište si, kolik sladkého denně sníte a kontrolujte také cukry obsažené ve slaném jídle. Možná vás to překvapí, ale nezdravý cukr naleznete i v hamburgeru nebo kupované bagetě. Tato lákadla vyřaďte nekompromisně z jídelníčku alespoň po dobu 14 dnů.

5. Vytvořte si plán

Vezměte do ruky tužku, papír a sepište si, co a v kolik hodin budete celý týden jíst a vařit. Dodržujte plán a vše si pečlivě odškrtávejte. Bavte se během nakupování jídla, zkoušejte nové potraviny a recepty. Uvidíte, že vás změna motivuje a pokud se stane, že si sladké neodpustíte, zbytečně se netrestejte.

6. Měsíc bez alkoholu

Kdo by si nedal jednou za čas skleničku vína s přáteli? Oslavy, večírky a posezení s vašimi blízkými svádí k dobrému alkoholu, který je často spojován se zábavou. Vyhecujte se k měsíční očistě těla bez alkoholu. Uleví se vašemu metabolismu a jako bonus zhubnete.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky