6 nejlepších receptů z domácí hořčice

6 nejlepších receptů z domácí hořčice

Spousta lidí ji vnímá pouze jako omáčku k párkům nebo ke klobáse, ale to je věčná škoda. Její pikantní nakyslá chuť přímo vybízí k použitím při vaření. Udělejte si doma domácí hořčici a dejte prostor vyniknout její chuti.

1. PLNOTUČNÁ HOŘČICE S BÍLÝM VÍNEM

Chcete-li mít i vy doma hořčici, která je na chlup stejná jako ty z obchodu, tedy sytě žlutá barva, přidejte špetku kurkumy. Ochutit ji na závěr můžete i medem, sušeným česnekm, estragonem nebo chilli.

2. GRATINOVANÉ BRAMBORY S HOŘČICÍ

Jednoduchá klasika, kterou si zamilujete. Pokud chcete hořčici zjemnit, promíchejte jí s trochou oleje. Ten jí navíc dodat zvláštní příchuť. Zajímavé jsou zejména oleje z ořechů a semen.

3. KRÁLIČÍ HŘBET V HOŘIČNÉ OMÁČCE

Hořčice obsahuje cukr, díky kterému se lehce připaluje. Pokud je to možné, přidávejte ji až ke konci vaření. Když musíte přidat dříve, míchejte jí důkladně a ode dna.

4. ČOČKOVÝ SALÁT S HOŘČICÍ

S luštěninovými saláty dobře ladí dobře dostupná dijonská hořčice. Má jemnou strukturu a je nakyslá, protože se do ní přidává ocet nebo víno. Díky zázvoru a chilli je tenhle salát i super ostrý.

5. RAJČATOVÝ KOLÁČ S OSTROU HOŘČICÍ

Rajčata a hořčice. Možná to zní jako nezvyklá kombinace, ale jako domácí pizza zaručujeme, že chutná skvěle. Přidat si můžete i vlastní ingredience, například i trochu slaniny. My ale zvolili bezmasou kombinaci.

6. VEPŘOVÁ PANENKA V HOŘČIČNÉ KRUSTĚ

Tenhle recept hravě zvládnu i muži. Vepřová panenka, pepř a hořčice k sobě náramně pasují a navíc je tahle delikatesa hotová za pár desítek minut.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky