360/707/3-fos_znojemsko_foto_chomat_2.jpg

I vinné sklepy mají svůj festival

13.10.2014 | PR | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Na svatého Martina, bývá dobrá peřina či Na svatého Martina, kouřívá se z komína. Letos bychom mohli přidat: Na Svatého Martina, těšíme se na vína. O víkendu 15. a 16. 11. se totiž koná již legendární Festival otevřených sklepů, tentokrát na Znojemsku.

Těžko u nás hledat ambicióznější vinařský festival, který by svým záměrem a dobrým jménem předčil Festival otevřených sklepů. Za šest let své existence se konal již šestnáctkrát a celkem v devadesáti vinařských obcích otevřel 450 sklepů. Vinaře v nich navštívilo neuvěřitelných 23 tisíc návštěvníků. Cílem pořadatelů je vždy výběr kvalitních vinařů, pohoda a dobrá organizace. Podle anket sem přichází více jak 70% lidí na doporučení přátel.

A co zde najdou?

Mnozí z nich navštěvují festival opakovaně. Pro milovníky vína je to něco jako celoživotní vzdělávací program, v jehož rámci poznávají moravské vinaře a jejich vína. Také o tom, že festival je vlastně největší vinotékou v republice už návštěvníci ví a bohatě toho využívají. Víno se zde vybírá nejen podle senzorického hodnocení, ale i podle doporučení samotných vinařů. Co archivovat a co ne, k jakým jídlům a příležitostem podávat různá vína atd. S takovými informacemi je nákup vína velmi výhodný.

Typickými nebo alespoň většinovými návštěvníky jsou v posledních ročnících ženy. Nejčastěji mezi 19 a 29 lety, kultivované, s hlubokým zájmem o víno, umírněně degustující a dobře naladěné. Láká je možnost srovnávat vína a hodnotit proměny jejich chutí a vůní. Co ročník to originál. Na každém festivalu se učí poznat nejen specifická vína vinařských podoblastí, ale v každém sklepě i rukopis vinaře.

Pro některé začíná festival již v pátek večer, gurmánskou večeří, na které se snoubí vína s jídlem. Tyto páteční bankety zajišťují nejlepší hotelové restaurace na Znojemsku. V sobotu ráno pak stačí vyzvednout startovní tašku a skleničku a nasednout na kyvadlovou dopravu.

Spanilá jízda krajem vína začíná. V Dobšicích, Novém Šaldorfu, Šatově a Chvalovicích bude otevřeno 32 sklepů. V některých zazní cimbál, v jiných nabízí vinař domácí gastronomické speciality. V neděli se pak plní kufry nakoupeným vínem, které je opravdu tím „vaším“ od vašeho vinaře. Do příštího festivalu by zásoba měla vydržet.

Poznejte Moravu doopravdy, nejen z televizních obrazovek. Objevte pravé kouzlo moravských sklípků a poznejte vinaře a jejich vína důvěrně a z blízka.

www.otevrenesklepy.cz

Fotogalerie

361/707/3-fos_znojemsko_foto_chomat_2.jpg
Vytisknout

Další články z rubriky

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent vyvrací zažitá klišé o čištění zubů: Špatným čištěním si možná ničíte zuby, špatnou pastou ale ohrožujete celý organismus

25.04.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

„Sotva jsme si uvědomili, jak je důležité dbát na správné čištění zubů, a začali jsme používat správné pomůcky, přišlo na řadu řešení zubní pasty,“ popisuje posun v myšlení zákazníků a pacientů zubních ordinací MUDr. Michal Karas. Stoupá počet těch, kteří se zajímají o to, co obsahují produkty každodenní hygieny, od deodorantů po zubní pastu. Právě při jejím nákupu často zbrkle chybujeme.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

8 věcí, na které se musíte zeptat partnera dřív, než si ho vezmete 8 věcí, na které se musíte zeptat partnera dřív, než si ho vezmete
Natálie Kotková vyhrála video blogerku roku a už letí do Washingtonu Natálie Kotková vyhrála video blogerku roku a už letí do Washingtonu
Jak se postarat o vánoční stromek, aby dlouho vydržel Jak se postarat o vánoční stromek, aby dlouho vydržel
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web