360/707/3-fos_znojemsko_foto_chomat_2.jpg

I vinné sklepy mají svůj festival

13.10.2014 | PR | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Na svatého Martina, bývá dobrá peřina či Na svatého Martina, kouřívá se z komína. Letos bychom mohli přidat: Na Svatého Martina, těšíme se na vína. O víkendu 15. a 16. 11. se totiž koná již legendární Festival otevřených sklepů, tentokrát na Znojemsku.

Těžko u nás hledat ambicióznější vinařský festival, který by svým záměrem a dobrým jménem předčil Festival otevřených sklepů. Za šest let své existence se konal již šestnáctkrát a celkem v devadesáti vinařských obcích otevřel 450 sklepů. Vinaře v nich navštívilo neuvěřitelných 23 tisíc návštěvníků. Cílem pořadatelů je vždy výběr kvalitních vinařů, pohoda a dobrá organizace. Podle anket sem přichází více jak 70% lidí na doporučení přátel.

A co zde najdou?

Mnozí z nich navštěvují festival opakovaně. Pro milovníky vína je to něco jako celoživotní vzdělávací program, v jehož rámci poznávají moravské vinaře a jejich vína. Také o tom, že festival je vlastně největší vinotékou v republice už návštěvníci ví a bohatě toho využívají. Víno se zde vybírá nejen podle senzorického hodnocení, ale i podle doporučení samotných vinařů. Co archivovat a co ne, k jakým jídlům a příležitostem podávat různá vína atd. S takovými informacemi je nákup vína velmi výhodný.

Typickými nebo alespoň většinovými návštěvníky jsou v posledních ročnících ženy. Nejčastěji mezi 19 a 29 lety, kultivované, s hlubokým zájmem o víno, umírněně degustující a dobře naladěné. Láká je možnost srovnávat vína a hodnotit proměny jejich chutí a vůní. Co ročník to originál. Na každém festivalu se učí poznat nejen specifická vína vinařských podoblastí, ale v každém sklepě i rukopis vinaře.

Pro některé začíná festival již v pátek večer, gurmánskou večeří, na které se snoubí vína s jídlem. Tyto páteční bankety zajišťují nejlepší hotelové restaurace na Znojemsku. V sobotu ráno pak stačí vyzvednout startovní tašku a skleničku a nasednout na kyvadlovou dopravu.

Spanilá jízda krajem vína začíná. V Dobšicích, Novém Šaldorfu, Šatově a Chvalovicích bude otevřeno 32 sklepů. V některých zazní cimbál, v jiných nabízí vinař domácí gastronomické speciality. V neděli se pak plní kufry nakoupeným vínem, které je opravdu tím „vaším“ od vašeho vinaře. Do příštího festivalu by zásoba měla vydržet.

Poznejte Moravu doopravdy, nejen z televizních obrazovek. Objevte pravé kouzlo moravských sklípků a poznejte vinaře a jejich vína důvěrně a z blízka.

www.otevrenesklepy.cz

Fotogalerie

361/707/3-fos_znojemsko_foto_chomat_2.jpg
Vytisknout

Další články z rubriky

Talentovaný Martin Škoda: Vyzkoušejte jeho recepty s masem

01.02.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

Před pěti lety vydal první kuchařku Škoda nevařit a ihned dostal přezdívku „český Jamie Oliver“. Talentovaný kuchař Martin Škoda vydal v loňském roce pokračování úspěšné prvotiny Škoda nevařit 2, kde opět přináší řadu skvělých, ale snadných receptů, který zvládne každý. A ještě se u toho skvěle pobaví.

Kate´s Cuisine: "Žádná potravina by se z jídelníčku neměla úplně vyřazovat."

28.01.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

První měsíc v novém roce je měsícem předsevzetí a slibů, že se budeme více věnovat zdravému životnímu stylu a dbát na svou stravu. Blogerka Kateřina Jašková z blogu Kate´s Cuisine si pro své čtenáře přichystala v lednu veganskou výzvu. Co všechno jí veganská stravila přinesla a co jí naopak chybělo, se dozvíte v našem rozhovoru.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný! Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web