360/707/3-fos_znojemsko_foto_chomat_2.jpg

I vinné sklepy mají svůj festival

13.10.2014 | PR | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Na svatého Martina, bývá dobrá peřina či Na svatého Martina, kouřívá se z komína. Letos bychom mohli přidat: Na Svatého Martina, těšíme se na vína. O víkendu 15. a 16. 11. se totiž koná již legendární Festival otevřených sklepů, tentokrát na Znojemsku.

Těžko u nás hledat ambicióznější vinařský festival, který by svým záměrem a dobrým jménem předčil Festival otevřených sklepů. Za šest let své existence se konal již šestnáctkrát a celkem v devadesáti vinařských obcích otevřel 450 sklepů. Vinaře v nich navštívilo neuvěřitelných 23 tisíc návštěvníků. Cílem pořadatelů je vždy výběr kvalitních vinařů, pohoda a dobrá organizace. Podle anket sem přichází více jak 70% lidí na doporučení přátel.

A co zde najdou?

Mnozí z nich navštěvují festival opakovaně. Pro milovníky vína je to něco jako celoživotní vzdělávací program, v jehož rámci poznávají moravské vinaře a jejich vína. Také o tom, že festival je vlastně největší vinotékou v republice už návštěvníci ví a bohatě toho využívají. Víno se zde vybírá nejen podle senzorického hodnocení, ale i podle doporučení samotných vinařů. Co archivovat a co ne, k jakým jídlům a příležitostem podávat různá vína atd. S takovými informacemi je nákup vína velmi výhodný.

Typickými nebo alespoň většinovými návštěvníky jsou v posledních ročnících ženy. Nejčastěji mezi 19 a 29 lety, kultivované, s hlubokým zájmem o víno, umírněně degustující a dobře naladěné. Láká je možnost srovnávat vína a hodnotit proměny jejich chutí a vůní. Co ročník to originál. Na každém festivalu se učí poznat nejen specifická vína vinařských podoblastí, ale v každém sklepě i rukopis vinaře.

Pro některé začíná festival již v pátek večer, gurmánskou večeří, na které se snoubí vína s jídlem. Tyto páteční bankety zajišťují nejlepší hotelové restaurace na Znojemsku. V sobotu ráno pak stačí vyzvednout startovní tašku a skleničku a nasednout na kyvadlovou dopravu.

Spanilá jízda krajem vína začíná. V Dobšicích, Novém Šaldorfu, Šatově a Chvalovicích bude otevřeno 32 sklepů. V některých zazní cimbál, v jiných nabízí vinař domácí gastronomické speciality. V neděli se pak plní kufry nakoupeným vínem, které je opravdu tím „vaším“ od vašeho vinaře. Do příštího festivalu by zásoba měla vydržet.

Poznejte Moravu doopravdy, nejen z televizních obrazovek. Objevte pravé kouzlo moravských sklípků a poznejte vinaře a jejich vína důvěrně a z blízka.

www.otevrenesklepy.cz

Fotogalerie

361/707/3-fos_znojemsko_foto_chomat_2.jpg
Vytisknout

Další články z rubriky

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent vyvrací zažitá klišé o čištění zubů: Špatným čištěním si možná ničíte zuby, špatnou pastou ale ohrožujete celý organismus

25.04.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

„Sotva jsme si uvědomili, jak je důležité dbát na správné čištění zubů, a začali jsme používat správné pomůcky, přišlo na řadu řešení zubní pasty,“ popisuje posun v myšlení zákazníků a pacientů zubních ordinací MUDr. Michal Karas. Stoupá počet těch, kteří se zajímají o to, co obsahují produkty každodenní hygieny, od deodorantů po zubní pastu. Právě při jejím nákupu často zbrkle chybujeme.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Dcera Cindy Crawford vypadá jak její matka! Podívejte se na další děti slavných Dcera Cindy Crawford vypadá jak její matka! Podívejte se na další děti slavných
Gábi se nebojí zeptat: Podívejte se, jak sexkoučka učí masáž penisu Gábi se nebojí zeptat: Podívejte se, jak sexkoučka učí masáž penisu
Elegantní i bláznivé: Jaké nehty budou letos trendy? Elegantní i bláznivé: Jaké nehty budou letos trendy?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web