065/984/1-shutterstock_18504040.jpg

Lovy beze zbraní

30.11.2011 | F.O.O.D. | Ingredience

Název kdysi populárního televizního seriálu jsme si vypůjčili, abychom vás ujistili, že to, co uloví jiní, vy spolu s námi snadno a rychle přetvoříte v nádhernou ódu na podzimní hojnost. Hon na chutě začíná!

V poměru k vepřovému se zvěřina na náš stůl příliš často nedostává, v průměru ji zkonzumujeme desetkrát méně. Nabídka srnčího, jeleního, dančího, zaječího, stejně tak jako masa z divočáka, se ale neustále zvyšuje (i díky na farmách chované zvěři, jako jsou mufloni), a to je dobře. Zvěř žije v přirozeném prostředí a živí se přirozenou stravou, což se na kvalitě masa a jeho zdravých parametrech výrazně projeví. Týká se to dokonce i tuku ve zvěřině - obsah omega-3 mastných kyselin je skoro tak vysoký jako v mase lososa!

Jakákoli zvěřina si dobře rozumí s takzvaným divokým kořením (figuruje v něm například bobkový list a nové koření) a výraznými bylinkami, jako jsou rozmarýn a tymián. Její chuť odpíchne razantní, čerstvě mletý černý pepř a vyváží nasládlé chutě sušeného ovoce a zavařenin, proto je časté spojení se šípkovou omáčkou, sušenými švestkami či meruňkami.

Zvěřina se také velice dobře tráví. Při její přípravě je velmi důležité dodržování hygienických podmínek. Nakupujte tedy jen u ověřených dodavatelů a maso zpracujte co nejdříve. Zvěřinu je vždy potřeba dobře tepelně upravit (ve středu masa musí teplota i u kratších příprav dosahovat 80 °C), toto maso se nepodává krvavé.

Fotogalerie

066/984/1-shutterstock_18504040.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Silné chutě rýže

26.10.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Dnes už i v běžných obchodech narazíte na spoustu druhů rýže a každý se hodí na něco trochu jiného. Vychutnejte si s námi její nezapomenutelné podoby.

Exotické fíky - sladký poklad Středomoří

12.10.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Ve Středomoří je můžete ze stromu ochutnávat již v červnu. Exotické fíky z pozdní, tedy srpnové a zářijové sklizně, jsou ale nejsladší.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

5 triků pro cukroví bez chyb. Žádné hrudky v polevě a lepivé těsto! 5 triků pro cukroví bez chyb. Žádné hrudky v polevě a lepivé těsto!
Efektní drdol za dvě minuty: Naučte se jednoduchý účes na večírek! Efektní drdol za dvě minuty: Naučte se jednoduchý účes na večírek!
Přezimování kaktusů: Které potřebují teplo a které  naopak zimu? Přezimování kaktusů: Které potřebují teplo a které naopak zimu?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web