065/984/1-shutterstock_18504040.jpg

Lovy beze zbraní

30.11.2011 | F.O.O.D. | Ingredience

Název kdysi populárního televizního seriálu jsme si vypůjčili, abychom vás ujistili, že to, co uloví jiní, vy spolu s námi snadno a rychle přetvoříte v nádhernou ódu na podzimní hojnost. Hon na chutě začíná!

V poměru k vepřovému se zvěřina na náš stůl příliš často nedostává, v průměru ji zkonzumujeme desetkrát méně. Nabídka srnčího, jeleního, dančího, zaječího, stejně tak jako masa z divočáka, se ale neustále zvyšuje (i díky na farmách chované zvěři, jako jsou mufloni), a to je dobře. Zvěř žije v přirozeném prostředí a živí se přirozenou stravou, což se na kvalitě masa a jeho zdravých parametrech výrazně projeví. Týká se to dokonce i tuku ve zvěřině - obsah omega-3 mastných kyselin je skoro tak vysoký jako v mase lososa!

Jakákoli zvěřina si dobře rozumí s takzvaným divokým kořením (figuruje v něm například bobkový list a nové koření) a výraznými bylinkami, jako jsou rozmarýn a tymián. Její chuť odpíchne razantní, čerstvě mletý černý pepř a vyváží nasládlé chutě sušeného ovoce a zavařenin, proto je časté spojení se šípkovou omáčkou, sušenými švestkami či meruňkami.

Zvěřina se také velice dobře tráví. Při její přípravě je velmi důležité dodržování hygienických podmínek. Nakupujte tedy jen u ověřených dodavatelů a maso zpracujte co nejdříve. Zvěřinu je vždy potřeba dobře tepelně upravit (ve středu masa musí teplota i u kratších příprav dosahovat 80 °C), toto maso se nepodává krvavé.

Fotogalerie

066/984/1-shutterstock_18504040.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Rozlouskněte tajemství ořechů a semínek

12.01.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Skoro žádné pečení se neobejde bez vlašských ořechů a mandlí. Rádi používáme i lískové oříšky. Co ale přijít na kloub tajemství dalších oříšků a semínek a vyměnit starou klasiku za stejně zdravou alternativu?

Losos na asijský způsob 6x jinak

12.01.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Ingredience

Losos je u nás velmi oblíbenou surovinou, jeho kuchyňská úprava se ale většinou omezí na filety z trouby nebo z pánve. Losos má ale mnohem větší a rozmanitější využití. Nechte se proto, stejně jako my, inspirovat východními kuchyněmi, kde lososa zbožňují a nedovedou si bez něj svůj jídelníček představit.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nejdřív málem zemřela při výslechu, potom v mlátičce a nakonec při povodních Nejdřív málem zemřela při výslechu, potom v mlátičce a nakonec při povodních
Proměna jídelny: Kombinace starého nábytku a moderních prvků vás nadchne! Proměna jídelny: Kombinace starého nábytku a moderních prvků vás nadchne!
Chat: Věčné problémy s pletí? Ptejte se odbornice, jak s nimi zatočit Chat: Věčné problémy s pletí? Ptejte se odbornice, jak s nimi zatočit
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web