587/661/4-krenova_omacka_s_jazykem.JPG

Listopadové vaření: 4 sezónní recepty

22.12.2016 | F.O.O.D. | Ingredience

Naše babičky dobře věděly, co vyčaruje spokojené úsměvy nad prostřeným stolem. Jejich čarovným arzenálem byly křen, pórek, med a citrony.

1.KŘENOVÁ OMÁČKA S JAZYKEM

Křen je bohatý na vitamín C. Palčivou chuť způsobuje hořčičná silice uvolňující se z glykosidu singrinu. Má výborné konzervační vlastnosti a kořeny uskladněné v písku v suchém sklepě vydrží celou zimu.

2. MEDOVÁ ŽEBRA

Sklenici s medem vždy dobře uzavřete a skladujte ji při teplotách mezi 8-15 °C. V marinádách med prohlubuje chuť masa a tvoří křupavou kůrku, rychle se však připaluje. Jistější je péct déle a při nižší teplotě.

3. VAFLOVÉ SUŠENKY S CITRONOVÝM KRÉMEM

Mezi mnoha odrůdami citrónů jsou zimní nejlahodnější čili nejméně kyselé. Zralé citrony skladujte při teplotě nad 4 °C, vydrží asi 4 týdny. Při nákupu je potěžkejte, příliš lehké citrony jsou za zenitem.

4. PÁJ PLNĚNÝ PÓRKEM

Čerstvý pórek může být k mání po celý rok. Letní odrůdy střídají zimní. Poznáte je podle silného stvolu a listů s voskovým povlakem. Jsou dobrými zdrojem vitamínů C a A, proto je nyní maximálně využijte.

Fotogalerie

588/661/4-krenova_omacka_s_jazykem.JPG
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Naučte se jíst červenou řepu: 6 sladkých i slaných receptů

17.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Pod tmavou slupkou se skrývá červená a skvělá řepa, které se mnozí z nás stále ještě obávají. Řepu známe ze školních jídelen, kde se podává především nakládaná nebo vařená. Vyzkoušejte ji tentokrát jinak!

Jak snadno oloupat česnek? Pomocí misky nebo v mikrovlnce!

16.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Myslíte si, že česnek lze oloupat jen pomocí nože? My vám dokážeme, že to jde hned několika způsoby a navíc snadno a rychle.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný! Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web