948/671/4-istock_471175766.jpg

Jak snadno oloupat česnek? Pomocí misky nebo v mikrovlnce!

16.02.2017 | Redakce | Ingredience

Myslíte si, že česnek lze oloupat jen pomocí nože? My vám dokážeme, že to jde hned několika způsoby a navíc snadno a rychle.

1. Třesením v míse

Přiznejte se, kdo znal tento způsob oloupání česneku? Stačí vám k tomu obyčejná mísa s uzávěrem a síla v rukou. Za pár minut máte česnek nádherně oloupaný.

2. Silikonová trubička

Oloupání pomocí silikonové trubičky funguje jednoduše. Vložte do ní stroužky česneku a párkrát s ní poválejte. Suchá slupka se přichytí k trubičce. Jediné, co musíte udělat, je, že si silikonovou trubičku koupíte.

3. Pomocí vody

Tenhle trik oloupání česneku je sice trochu na delší dobu, ale i takto se dá zbavit protivné slupky od používané suroviny. Pokud máte čas, vyzkoušejte tento trik.

4. Mikrovlnná trouba

Vložte stroužky neoloupaného česneku do misky a tu dejte na cca 20 vteřin do mikrovlnné trouby. Slupka z česneku se pak sloupne při sebemenším kontaktu.

5. Opražení

Tento trik je zaručeně nejvoňavější. Nasucho stroužky opražte na pánvi. Slupka se sice sama nesloupne, ale stejně jako po použití mikrovlnné trouby odpadne při lehkém doteku ruky.

Fotogalerie

949/671/4-istock_471175766.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Naučte se jíst červenou řepu: 6 sladkých i slaných receptů

17.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Pod tmavou slupkou se skrývá červená a skvělá řepa, které se mnozí z nás stále ještě obávají. Řepu známe ze školních jídelen, kde se podává především nakládaná nebo vařená. Vyzkoušejte ji tentokrát jinak!

Zelí jinak než jako příloha: Domácí těstoviny, pizza nebo salát

15.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Zelí patří k nejoblíbenější zimní zelenině. Dá se využít nejen jako příloha k masu a knedlíkům, ale lze z něj udělat i hlavní jídlo či ho přidat k další ingredienci. My vás naučíme nejen skvělé rakouské fleky se zelím, slanou pizzu, ale i salát coleslaw či salát z čínského zelí a papáji.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný! Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web