Ella Woodward: Nemoc mi změnila život

Ella Woodward: Nemoc mi změnila život

Autorka populárních kuchařek, blogerka a především věčně usměvavá a sympatická dáma - to je Ella Woodward. Své čtenáře si získala jednoduchostí a osobním příběhem, kterým podpořila tisíce dalších lidí po celém světe.

"Čokoláda, chipsy, pizza...nemoc mi změnila život"

Sama přiznává, že založit blog o jídle pro ni bylo vysvobozením a způsobem, jak se vyrovnat se zjištěním, že trpí nemocí s názvem syndrom posturální tachykardie. Ve zkratce jde o neustálé bolesti hlavy, žaludeční potíže a nekonečné záchvaty bušení srdce. Zpočátku nepomáhalo nic, od spánku přes pravidelný odpočinek až po rady lékařů.

Změna jídelníčku jednou provždy!

Věděla, že za zkoušku nic nedá, a proto se rozhodla vyměnit nezdravou pizzu a pečivo za pečlivě promyšlený jídelníček plný ovoce, zeleniny a takzvaných superpotravin. Vyřadila maso, cukr, potraviny živočišného původu a zaměřila se na čistě rostlinnou stravu. A protože se chtěla o svou životní změnu podělit, začala sdílet recepty a poznatky na blog, který rázem získal stovky čtenářů.

Z blogerky hvězdou aneb zdraví nás všechny spojuje

Dnes je blog jedním z nejnavštěvovanějších a Ella má na svém kontě již čtyři kuchařky, síť zdravého občerstvení a mnoho dalších projektů, kterým se věnuje. Lidé ji milují nejenom pro její pozitivní myšlení, které je důsledkem změny jídelníčku, ale také proto, že z receptů nedělá složitou vědu. Důležitou roli v jejím životě hraje čas, proto vám pokrmy zaberou v průměru půl hodiny a nejsou náročné na ingredience. Podle ní je nejdůležitější užívat si jídlo již během vaření a pak při následném konzumování, třeba s přáteli, kterým věnovala svou nedávno vydanou kuchařku.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky