909/707/3-braavacmyk_2upr.jpg

Jak pečovat o tvrdé podlahy způsobem, o kterém naše babičky jenom snily?

10.10.2014 | PR | Vizitka | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Plovoucí podlaha, dlažba nebo třeba obyčejné linoleum. Jsou prakticky v každém domě nebo bytě, dělají skvělou službu, ale rychle se špiní. Poradíme vám, jak o tvrdé povrchy pečovat tak, aby zůstaly stále čisté a voňavé a vás to stálo minimum času.

Tvrdé podlahy jsou tady s námi dlouho. Přesto za posledních 25 let prošla dramatickým vývojem především samotná nabídka. V dobách ne tak dávno minulých jsme měli na výběr pár druhů koberců, parket a linolea a tím to haslo. Pohled do katalogů dnešních podlahových studií vypadá zcela odlišně.

Vybírat můžeme z nepřeberných množství vzorů, ale také materiálů a dokonce technologických postupů. Je potřeba ovšem myslet na to, že výběrem tvrdé podlahy to nekončí. Naopak. Ať už nakonec zvolíte PVC, vinylovou, laminátovou nebo dřevěnou podlahu, to hlavní přijde po jejím položení. Hovoříme o správné péči.

Málo času? Pusťte na to robota

Ve srovnání s minulostí sice výrazně narostla nabídka typů podlah, výrazně nám však také ubylo času a změnil se i způsob trávení volného času. Proto se skutečně pravidelné údržbě věnuje málokdo. Například dřevěné podlahy však vyžadují poměrně častou a šetrnou péči, neboť jsou velmi náchylné na přítomnost písku a také množství vody.

Příliš mnoho vody způsobuje bobtnání a zašednutí podlahy, drobná zrnka písku mají na svědomí poškrábání. Zcela nový přístup v údržbě tvrdých podlah představuje robotický mop iRobot Braava 380. Tento robotický pomocník od světového lídra v robotice postupně mění způsob, jakým rodiny na celém světě o tvrdé podlahy pečují.

Fotogalerie

906/707/3-braavacmyk_1upr.jpg 914/707/3-braavacmyk_3upr.jpg 918/707/3-braavacmyk_4upr.jpg 910/707/3-braavacmyk_2upr.jpg

Tichý, šetrný a pečlivější než člověk

V zásadě okamžitě, během měsíce od uvedení do prodeje v roce 2013, se iRobot Braava stal nejprodávanějším robotickým mopem na světě, a to z dobrého důvodu. Braava používá pokročilý systém navigace v místnosti NorthStar vyvinutý ve spolupráci s NASA. Ten funguje jako vnitřní GPS, která pomocí speciální navigační kostky a paprsků vysílaných na strop říká robotovi, která místa vytřel a která zbývá ještě vytřít.

Účinné utěrky z mikrovlákna se dodávají v provedení pro mokrý (režim mopování) a suchý úklid (režim zametání). Obě šetrně sbírají drobné nečistoty a zanechávají například dřevěnou podlahu hezky čistou a naleštěnou. K vysoké kvalitě mokrého úklidu přispívá rovněž speciální systém PRO-CLEAN.

Technologie PRO-CLEAN díky zásobníku na čisticí roztok zabudovanému ve fixační podložce udržuje utěrku z mikrovlákna během úklidu optimálně vlhkou. Díky tomu Braava 380 odstraní z podlahy i odolnější skvrny a přitom nepoškodí dřevěnou podlahu. Plná nádržka vystačí na úklid až 30 m². K obrovským přednostem iRobotu Braava patří zcela neslyšný chod.

Braava jakožto mop nepoužívá sací systém, takže nevydává během úklidu žádný zvuk. Díky tomu můžete robota vypouštět do boje s nečistotami v noci, aniž byste se museli obávat, že někoho bude rušit ze spánku. K oceňovaným přednostem patří rovněž funkce Pause/Resume, která vám dovolí úklid kdykoliv zastavit a následně v něm pokračovat bez ztráty poslední pozice.

Síť iRobot Friends aneb předvedení robota u vás doma

Braava 380 je vhodný pomocník do každé domácnosti s tvrdými podlahami. Ocení ji každý majitel většího bytu či domu. Na jedno nabití dokáže Braava zamést plochu o rozloze až 200 m² nebo vytřít prostor velký až 60 m². iRobot Braava zakoupíte v síti autorizovaných prodejců, na webu iRobot.cz nebo nově také v síti iRobot Friends. Předvedení robota právě u vás doma certifikovaným poradcem značky iRobot můžete na této stránce.

Vytisknout

Další články z rubriky

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent vyvrací zažitá klišé o čištění zubů: Špatným čištěním si možná ničíte zuby, špatnou pastou ale ohrožujete celý organismus

25.04.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

„Sotva jsme si uvědomili, jak je důležité dbát na správné čištění zubů, a začali jsme používat správné pomůcky, přišlo na řadu řešení zubní pasty,“ popisuje posun v myšlení zákazníků a pacientů zubních ordinací MUDr. Michal Karas. Stoupá počet těch, kteří se zajímají o to, co obsahují produkty každodenní hygieny, od deodorantů po zubní pastu. Právě při jejím nákupu často zbrkle chybujeme.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Gábi se nebojí zeptat: Podívejte se, jak sexkoučka učí masáž penisu Gábi se nebojí zeptat: Podívejte se, jak sexkoučka učí masáž penisu
Elegantní i bláznivé: Jaké nehty budou letos trendy? Elegantní i bláznivé: Jaké nehty budou letos trendy?
7 dietních tajemství Ivanky Trump: Jak si udržuje štíhlou postavu? 7 dietních tajemství Ivanky Trump: Jak si udržuje štíhlou postavu?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web