926/153/2-expert_4.jpeg

Do moderní kuchyně patří vestavné spotřebiče

05.03.2012 | F.O.O.D. | Know-how | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Dávno pryč jsou ty doby, kdy jste si při rekonstrukci kuchyně kupovali volně stojící sporáky a další volně stojící spotřebiče. Moderní trendy jednoznačně určují zcela jinou, modernější a především pohodlnější cestu - vestavné spotřebiče. Kloubí v sobě vytříbený a čistý design, maximální praktičnost, vyšší bezpečnost a užitnou hodnotu na dlouhé roky.

Moderní kuchyně je samozřejmě o designu, vše musí ladit, žádný detail není ponechán náhodě. Je přeci jen rok 2012 a pro kompromisy není žádný prostor. Aktuální trendy stále více rozevírají nůžky mezi ryze designově pojatými kuchyněmi a všemi ostatními. Design může být od futuristické moderny, až po rustikální. Ale jedno mají společné a těmi jsou vestavné spotřebiče, jež mají tolik výhod ve všech ohledech a pro všechny druhy pojetí kuchyní.

Výhody vestavných spotřebičů

Hlavní výhoda je především v umístění. Vestavné spotřebiče můžete instalovat přesně tam, kde je jejich užívání ergonomicky nejvýhodnější. Vestavné spotřebiče jsou rovněž mnohem bezpečnější. Nejde ani tak o moderní technologie, ale například trouba je v moderní kuchyni mnohem hůře dosažitelná pro děti. Rovněž tak vestavné spotřebiče skryté za dvířky stejného vzhledu jako je kuchyně sama neláká k prozkoumání.

Podívejme se tedy na jednotlivé druhy vestavných spotřebičů a řekněme si, kde by měly optimálně být umístěny.

Umístění vestavných spotřebičů

Vestavné chladničky – tu byste měli mít zcela vlevo. Tedy pokud jste pravák. Leváci co nejvíce vpravo. To z důvodu ergonomie. Chladnička vlastně začíná vaše vaření a tak by měla být na začátku.

Vestavné myčky nádobí – ta hnedka následuje po dřezu, který by měl následovat po chladničce. Je důležité mít vestavnou myčku poblíž dřezu, abyste špinavé nádobí nenosili z jednoho konce kuchyně na druhý.

Varné desky – tyto si pokud možno nedávejte do rohu, kolem varné desky budete potřebovat dostatek odkládacích ploch po obou jejích stranách. Varnou desku byste si měli umístit vpravo od myčky.

Vestavné trouby – není jen trendem, ale praktickou věcí umístit vestavnou troubu do cca 110 – 130 centimetrů nad zem. Manipulace se žhavým plechem, nebo pekáčem bude mnohem pohodlnější a bezpečnější. Nebudete se muset ohýbat.

Vestavné mikrovlnné trouby – ty je nejvýhodnější instalovat právě nad vestavnou troubu. Snadno do ní uvidíte a jednoduše se vám do ní budou vkládat pokrmy k ohřátí. Horký talíř rovněž nebude problém v této výšce uchopit.

Vestavná espressa a kávovary – ty jsou nejvýhodnější v úrovni, nebo mírně nad úrovní pracovní plochy. Šálek s kávou budete moci rychle odložit na připravený talířek. Krátká cesta od kávovaru k pracovní ploše je proto výhodnější.

Vestavné ohřevné zásuvky – tuto vychytávku na předehřev talířů vám doporučujeme umístit do prostoru mezi myčku a varnou desku. Zde nejspíše budete servírovat své dobroty.

Kvalitní vestavné spotřebiče zakoupíte v internetovém obchodě expert.cz. Doprava po pracovní době i o víkendech bez příplatků, výnos těžkých spotřebičů až do bytu, odborné instalace a spousta praktických služeb. Výhody, akce a mnoho slev na expert.cz můžete čerpat každý den.

Fotogalerie

927/153/2-expert_4.jpeg
Vytisknout

Další články z rubriky

Nejlepší svíčková jedině s hruškovými povidly

20.04.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Know-how

Svíčková omáčka je nesmrtelnou klasikou babiččiny i maminčiny kuchyně. Ačkoli je nám jasné, že vaše máma dělá tu nejlepší na světě, máme tu pro vás pár tipů od Petra Svitáka, držitele několika ocenění za nejlepší svíčkovou.

Třené těsto pro začátečníky i znalce

06.04.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Know-how

Toto klasické těsto milují snad všichni, ale zdaleka nemusíte zůstat jen u tradiční mramorové bábovky. Nechte se třeba unést na retrovlně s domácími esíčky a koka sušenkami nebo zkuste moderní tvarohové bábovičky.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Co bez obav jíst, když vás přepadne vlčí hlad? Jogurty, sýry a polévky! Co bez obav jíst, když vás přepadne vlčí hlad? Jogurty, sýry a polévky!
Cítíte se špatně při změnách počasí? Nejste hypochondři, víme, čím to je! Cítíte se špatně při změnách počasí? Nejste hypochondři, víme, čím to je!
Co o vás říká oblíbená barva? Červená vyjadřuje smyslnost, bílá citlivost Co o vás říká oblíbená barva? Červená vyjadřuje smyslnost, bílá citlivost
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web