926/153/2-expert_4.jpeg

Do moderní kuchyně patří vestavné spotřebiče

05.03.2012 | F.O.O.D. | Know-how | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Dávno pryč jsou ty doby, kdy jste si při rekonstrukci kuchyně kupovali volně stojící sporáky a další volně stojící spotřebiče. Moderní trendy jednoznačně určují zcela jinou, modernější a především pohodlnější cestu - vestavné spotřebiče. Kloubí v sobě vytříbený a čistý design, maximální praktičnost, vyšší bezpečnost a užitnou hodnotu na dlouhé roky.

Moderní kuchyně je samozřejmě o designu, vše musí ladit, žádný detail není ponechán náhodě. Je přeci jen rok 2012 a pro kompromisy není žádný prostor. Aktuální trendy stále více rozevírají nůžky mezi ryze designově pojatými kuchyněmi a všemi ostatními. Design může být od futuristické moderny, až po rustikální. Ale jedno mají společné a těmi jsou vestavné spotřebiče, jež mají tolik výhod ve všech ohledech a pro všechny druhy pojetí kuchyní.

Výhody vestavných spotřebičů

Hlavní výhoda je především v umístění. Vestavné spotřebiče můžete instalovat přesně tam, kde je jejich užívání ergonomicky nejvýhodnější. Vestavné spotřebiče jsou rovněž mnohem bezpečnější. Nejde ani tak o moderní technologie, ale například trouba je v moderní kuchyni mnohem hůře dosažitelná pro děti. Rovněž tak vestavné spotřebiče skryté za dvířky stejného vzhledu jako je kuchyně sama neláká k prozkoumání.

Podívejme se tedy na jednotlivé druhy vestavných spotřebičů a řekněme si, kde by měly optimálně být umístěny.

Umístění vestavných spotřebičů

Vestavné chladničky – tu byste měli mít zcela vlevo. Tedy pokud jste pravák. Leváci co nejvíce vpravo. To z důvodu ergonomie. Chladnička vlastně začíná vaše vaření a tak by měla být na začátku.

Vestavné myčky nádobí – ta hnedka následuje po dřezu, který by měl následovat po chladničce. Je důležité mít vestavnou myčku poblíž dřezu, abyste špinavé nádobí nenosili z jednoho konce kuchyně na druhý.

Varné desky – tyto si pokud možno nedávejte do rohu, kolem varné desky budete potřebovat dostatek odkládacích ploch po obou jejích stranách. Varnou desku byste si měli umístit vpravo od myčky.

Vestavné trouby – není jen trendem, ale praktickou věcí umístit vestavnou troubu do cca 110 – 130 centimetrů nad zem. Manipulace se žhavým plechem, nebo pekáčem bude mnohem pohodlnější a bezpečnější. Nebudete se muset ohýbat.

Vestavné mikrovlnné trouby – ty je nejvýhodnější instalovat právě nad vestavnou troubu. Snadno do ní uvidíte a jednoduše se vám do ní budou vkládat pokrmy k ohřátí. Horký talíř rovněž nebude problém v této výšce uchopit.

Vestavná espressa a kávovary – ty jsou nejvýhodnější v úrovni, nebo mírně nad úrovní pracovní plochy. Šálek s kávou budete moci rychle odložit na připravený talířek. Krátká cesta od kávovaru k pracovní ploše je proto výhodnější.

Vestavné ohřevné zásuvky – tuto vychytávku na předehřev talířů vám doporučujeme umístit do prostoru mezi myčku a varnou desku. Zde nejspíše budete servírovat své dobroty.

Kvalitní vestavné spotřebiče zakoupíte v internetovém obchodě expert.cz. Doprava po pracovní době i o víkendech bez příplatků, výnos těžkých spotřebičů až do bytu, odborné instalace a spousta praktických služeb. Výhody, akce a mnoho slev na expert.cz můžete čerpat každý den.

Fotogalerie

927/153/2-expert_4.jpeg
Vytisknout

Další články z rubriky

9 užitečných rad, jak správně (ne)vařit těstoviny

24.03.2017 | Redakce | Rubrika: Know-how

Těstoviny jako základ italské kuchyně i jako rychlý oběd či večeře pro celou rodinu. Víte ale, jak je správně uvařit a jakých chyb se vyvarovat?

7 triků, jak připravit skvělé dušené maso

23.03.2017 | F.O.O.D. | Rubrika: Know-how

Jsou kusy masa, které k dušení přímo vybízejí – líčka, kližka, krk, skvělý je i ořech, spodní šál nebo roštěnec. Ať už budete maso na ragú dělat v kuse, nakrájené na plátky nebo na kousky, tady je pár zásad, které byste měli dodržet.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

8 božských snídaní: Sýrové špízy, tousty se skořicí nebo lívance s medem 8 božských snídaní: Sýrové špízy, tousty se skořicí nebo lívance s medem
12 pravidel, jak si objednat z vesmíru přání, aby se splnilo! 12 pravidel, jak si objednat z vesmíru přání, aby se splnilo!
Po jakých jídlech je Kate tak štíhlá? Krevety, popcorn nebo pálivé kari! Po jakých jídlech je Kate tak štíhlá? Krevety, popcorn nebo pálivé kari!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web