926/153/2-expert_4.jpeg

Do moderní kuchyně patří vestavné spotřebiče

05.03.2012 | F.O.O.D. | Know-how | KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Dávno pryč jsou ty doby, kdy jste si při rekonstrukci kuchyně kupovali volně stojící sporáky a další volně stojící spotřebiče. Moderní trendy jednoznačně určují zcela jinou, modernější a především pohodlnější cestu - vestavné spotřebiče. Kloubí v sobě vytříbený a čistý design, maximální praktičnost, vyšší bezpečnost a užitnou hodnotu na dlouhé roky.

Moderní kuchyně je samozřejmě o designu, vše musí ladit, žádný detail není ponechán náhodě. Je přeci jen rok 2012 a pro kompromisy není žádný prostor. Aktuální trendy stále více rozevírají nůžky mezi ryze designově pojatými kuchyněmi a všemi ostatními. Design může být od futuristické moderny, až po rustikální. Ale jedno mají společné a těmi jsou vestavné spotřebiče, jež mají tolik výhod ve všech ohledech a pro všechny druhy pojetí kuchyní.

Výhody vestavných spotřebičů

Hlavní výhoda je především v umístění. Vestavné spotřebiče můžete instalovat přesně tam, kde je jejich užívání ergonomicky nejvýhodnější. Vestavné spotřebiče jsou rovněž mnohem bezpečnější. Nejde ani tak o moderní technologie, ale například trouba je v moderní kuchyni mnohem hůře dosažitelná pro děti. Rovněž tak vestavné spotřebiče skryté za dvířky stejného vzhledu jako je kuchyně sama neláká k prozkoumání.

Podívejme se tedy na jednotlivé druhy vestavných spotřebičů a řekněme si, kde by měly optimálně být umístěny.

Umístění vestavných spotřebičů

Vestavné chladničky – tu byste měli mít zcela vlevo. Tedy pokud jste pravák. Leváci co nejvíce vpravo. To z důvodu ergonomie. Chladnička vlastně začíná vaše vaření a tak by měla být na začátku.

Vestavné myčky nádobí – ta hnedka následuje po dřezu, který by měl následovat po chladničce. Je důležité mít vestavnou myčku poblíž dřezu, abyste špinavé nádobí nenosili z jednoho konce kuchyně na druhý.

Varné desky – tyto si pokud možno nedávejte do rohu, kolem varné desky budete potřebovat dostatek odkládacích ploch po obou jejích stranách. Varnou desku byste si měli umístit vpravo od myčky.

Vestavné trouby – není jen trendem, ale praktickou věcí umístit vestavnou troubu do cca 110 – 130 centimetrů nad zem. Manipulace se žhavým plechem, nebo pekáčem bude mnohem pohodlnější a bezpečnější. Nebudete se muset ohýbat.

Vestavné mikrovlnné trouby – ty je nejvýhodnější instalovat právě nad vestavnou troubu. Snadno do ní uvidíte a jednoduše se vám do ní budou vkládat pokrmy k ohřátí. Horký talíř rovněž nebude problém v této výšce uchopit.

Vestavná espressa a kávovary – ty jsou nejvýhodnější v úrovni, nebo mírně nad úrovní pracovní plochy. Šálek s kávou budete moci rychle odložit na připravený talířek. Krátká cesta od kávovaru k pracovní ploše je proto výhodnější.

Vestavné ohřevné zásuvky – tuto vychytávku na předehřev talířů vám doporučujeme umístit do prostoru mezi myčku a varnou desku. Zde nejspíše budete servírovat své dobroty.

Kvalitní vestavné spotřebiče zakoupíte v internetovém obchodě expert.cz. Doprava po pracovní době i o víkendech bez příplatků, výnos těžkých spotřebičů až do bytu, odborné instalace a spousta praktických služeb. Výhody, akce a mnoho slev na expert.cz můžete čerpat každý den.

Fotogalerie

927/153/2-expert_4.jpeg
Vytisknout

Další články z rubriky

5 tipů, jak připravit dokonalý bramborový salát

04.12.2016 | Redakce | Rubrika: Know-how

Vánoce už pomalu klepou na dveře a většina českých domácností si bez bramborového salátu nedokáže Štědrý večer představit. Dotáhněte svůj osvědčený recept na salát k dokonalosti s pomocí našich 5 užitečných tipů.

Jak chytře zpracovat celé kuře

16.11.2016 | F.O.O.D. | Rubrika: Know-how

Vyhazování potravin je stejně zbytečné jako plýtvání penězi. Naučte se s námi zpracovávat celé kuře tak, jako to uměly naše babičky. Pokud ho totiž koupíte celé, a ne naporcované, kilogram masa vyjde až na polovinu ceny.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Krásná pleť bez vrásek? Jezte brokolici a mandle! Krásná pleť bez vrásek? Jezte brokolici a mandle!
Největší mýty o mase a hubnutí: Je plné antibiotik a barva hraje roli Největší mýty o mase a hubnutí: Je plné antibiotik a barva hraje roli
Jak zažít orgasmus, který bude trvat celou dlouhou minutu Jak zažít orgasmus, který bude trvat celou dlouhou minutu
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web