410/666/4-profimedia_0304356325.jpg

V hlavní roli žampiony: Krém, paštika i houbový chlebíček

23.01.2017 | F.O.O.D. | Ingredience

Jsou tak dostupné, že je ani nesušíme do zásoby. Žampionů je ale tolik variant, že nás to občas může překvapit. Pojďme se jim podívat pod kloboučky.

1. Žampionový krém s krutony

Žampiony mají příjemnou vůni se stopou po mandlí nebo anýzu a jsou pevné na skus, proto se hodí k mléčnému kvašení. Neloupou se, jen se jemně čistí. Nejznámější je žampion polní, který se smí sbírat jen k vlastní spotřebě a pochází z něj šlechtěné odrůdy. Bílé žampiony upotřebíte úplně všude.

2. Žampionové paštičky

Žampiony mají jednu velkou výhodou. Můžete si je pěstovat sami. Od jara do podzimu venku, celoročně třeba v garáži nebo ve sklepě. Poslouží k tomu předem připravený substrát, který stačí jen zvlhčovat, nebo injekční stříkačky se sporami, jimiž substrát naočkujete.

3. Žampionový chlebíček

Do bezmasého žampionového chlebíčku můžete přidat i kousek slaniny, my ho ale nechali bez toho. Použijte do něj žampiony hnědé. Hnědý klobouk a bílá třeň ho odlišuje od ostatních druhů. Je tvrdší, voňavější a také trvanlivější.

4. Treska se žampiony ve slanině

Jemnou chuť tresky žampiony krásně podpoří. Použijte klasické bílé žampiony. Jedním z dalších druhů je i portobello žampion. Krémová steaková houba je pevná, šťavnatá, plná betaglukanů. Je výborná na minutku nebo do burgerů. Méně známý je žampion lesní, který má silnou chuť i vůni, což ho předurčuje do smaženic či k rychlému zapékání. Vhodný je i do salátů.

Fotogalerie

399/666/4-profimedia_0304356324.jpg 403/666/4-profimedia_0304356326.jpg 407/666/4-profimedia_0304356330.jpg 411/666/4-profimedia_0304356325.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Naučte se jíst červenou řepu: 6 sladkých i slaných receptů

17.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Pod tmavou slupkou se skrývá červená a skvělá řepa, které se mnozí z nás stále ještě obávají. Řepu známe ze školních jídelen, kde se podává především nakládaná nebo vařená. Vyzkoušejte ji tentokrát jinak!

Jak snadno oloupat česnek? Pomocí misky nebo v mikrovlnce!

16.02.2017 | Redakce | Rubrika: Ingredience

Myslíte si, že česnek lze oloupat jen pomocí nože? My vám dokážeme, že to jde hned několika způsoby a navíc snadno a rychle.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii
Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce! Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce!
Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy? Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web