525/680/4-profimedia_0105149907.jpg

Velikonoce ve světě: Sváteční jídla z Anglie i Ruska

10.04.2017 | Redakce | Gourmet

Velikonoce nabízí mnoho tradičních jídel a receptů. Všichni známe mazance, jidáše, beránky a nádivky. Co se ale tradičně peče a vaří na Velikonoce i jinde v Evropě? Pojďte se podívat k našim bližším i vzdálenějším sousedům a inspirujte se jejich recepty pro svou letošní velikonoční hostinu.

Kulič

Rusko je pravoslavná země se silnou náboženskou tradicí. Velikonoce jsou tedy jedním z velmi důležitých svátků a vzniká při nich mnoho tradičních jídel, často právě s náboženským významem. Jedním z nich je kulič. Jde o obdobu našeho mazance, liší se ovšem třeba v tom, že musí být vyšší než širší. Je to tedy vysoký pecen vykynutý z kruhové formy, tradičně zdobený bílkovou polevou a sladkým zdobením. Často na něm můžeme najít nápis XB z ruského „Христос воскресе“, znamenající, že Kristus vstal z mrtvých.

Pascha

Ukrajinský velikonoční chléb pascha je tradičně pečen v několika různých velikostech, pro každého člena rodiny a jeden velký pro celou rodinu. Pascha je zdobená různými ornamenty – osmiramennými kříži, věnci, květinami a ptáčky z téhož těsta. I tímto se liší od ruské kuliči. Pro pečení paschy se používají speciálně vytvořené keramické formy, v mnoha domácnostech se využívají i různě široké hrnce. Paschu pečeme v pecích na Velký pátek.

Colomba

V Itálii je tradiční moučník colomba, podobný naší bábovce, obsahuje mandle, kandované ovoce nebo čokoládu. Colomba je nejtypičtějším jídlem italských Velikonoc, symbolizuje holubici, tedy mír a klid. K snídani na Velikonoční pondělí se podává torta rustica, slaný koláč se zeleninovou a vaječnou náplní. Tradičním velikonočním jídlem je pečené jehně nebo kůzle.

Palačinky

Palačinky jsou oblíbené po celém světě. V Anglii jsou ale tradičním předvelikonočním jídlem, které se jí poslední den před začátkem půstu spolu s mnoha dalšími pokrmy. Dnes se palačinky na ostrovech připravují na desítky a stovky různých způsobů, sladké i slané, s ovocem i omáčkami. Oblíbené jsou jak tenké palačinky, jaké známe u nás, tak i ty americké - připomínající spíše naše lívance.

Fotogalerie

534/680/4-profimedia_0216494602.jpg 530/680/4-profimedia_0197487487.jpg 522/680/4-profimedia_0040232536.jpg 526/680/4-profimedia_0105149907.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Zdravé mlsání u filmu? Vyzkoušejte cuketové lupínky nebo sušenky z banánů!

28.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Večerní relax u filmu nebo televize se většinou neobejde bez popcornu a drobných chuťovek, které jíme v průběhu celého večera, ale stále máme pocit, že jich bylo málo. Naučte se mlsat zdravě, po špenátových rolkách nebo lupínkách z cukety vám těžko nebude.

Vepřové maso v hlavní roli: Guláš, roláda i šťavnatá žebírka

27.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Patříte mezi milovníky masa, kteří neodolají pořádnému steaku a guláši se šesti? Dopřejte si jednu z vepřových specialit, ať už se rozhodnete pro roládu, žebírka nebo řízek. Všechny chutnají skvěle!

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Jakou barvu má vaše aura? Naučte se ji vidět a číst v ní! Jakou barvu má vaše aura? Naučte se ji vidět a číst v ní!
Rychlé a levné recepty z kuřete: Na houbách, s rajčaty nebo na kari! Rychlé a levné recepty z kuřete: Na houbách, s rajčaty nebo na kari!
Tea Tree olej Australian Bodycare : Poznejte jeho kouzelné účinky na vaše zdraví Tea Tree olej Australian Bodycare : Poznejte jeho kouzelné účinky na vaše zdraví
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web