821/668/4-93bf2a190ab82cce383dcd5236d3bc62.jpg

Trendy ve zdobení dortů. Jak ozdobit dort, na který nezapomenete?

29.01.2017 | Redakce | Gourmet

Chystáte se na narozeninovou oslavu a chcete se pochlubit vlastnoručně upečeným dortem? Ukážeme vám, jak vypadají žhavé trendy pro rok 2017 ve zdobení dortů. Okolí bude překvapené, jak jste takovou nádheru dokázali vykouzlit a vy pyšní, že jste to zvládli sami bez pomoci šikovných rukou cukrářů.

1. Stínový efekt - "ombré"

Omrbé pochází z francouzštiny a znamená odstínění. Původně tuto techniku používali pletaři, kdy jedna barva přecházela ke druhé. V dnešní době si tento trend oblíbili cukráři - barva na dortu plynule přechází do jiného odstínu stejné či podobné barvy. Pokud používáte ombré efekt, nekombinujte už jiné další zdobení, jinak by dort vypadal přeplácaně. Omrbé efekt je o jednoduché kráse.

2. Zlaté dorty

Mnoho lidí nemá zlaté dorty rádo, je to ale velká škoda. I přesto se ale zlatá barva objevuje u cukrářů čím dál tím častěji a stále více se objevuje i v odborných časopisech. Je neotřelá, moderní a lze ji kombinovat téměř s každou barvou. Pokud se rozhodnete tvořit dort v této barvě, doporučujeme z ní udělat jen pár detailů nebo určité pasáže, rozhodně ne celý dort.

3. Dort jako svatební šaty

Plánujete v letošním roce svatbu a přemýšlíte, jaký zvolit svatební dort? Co se nechat inspirovat svými svatebními šaty? Cukráři často čerpají inspirace z různých svatebních prvků, může to být vzor na pozvánce, styl šatů družiček nebo rovnou vaše svatební šaty. Rozšiřuje se tak trend, kdy dort vypadá jako nadýchaná krajka z vašich šatů. Nezapomeňte proto na schůzku s cukrářem přinést vzor látky z vašich šatů nebo jejich fotku. Zaručujeme krásný a nezapomenutelný výsledek.

Fotogalerie

814/668/4-01_vera_wang_gown_inspired_cake_by_cupcakes_couture.jpg 818/668/4-2cc70f3905f0709d2647c3e0a1d446d9.jpg 822/668/4-93bf2a190ab82cce383dcd5236d3bc62.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Dorty jako z cukrárny, které zvládnete: Sacher, medovník i cheesecake

26.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Dorty a sladké potěší každého v rodině nebo vám zpříjemní odpoledne společně s hrnkem kávy či čaje. Zkuste upéct klasiky, co znáte, aniž byste pro ně museli do cukrárny.

Chřestová sezóna: 7 lahodných jídel z chřestu, které musíte vyzkoušet

24.04.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Začala chřestová sezona! Co si z chřestu můžete připravit? Téměř cokoli, polévku a nebo i koláč.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte! Klape vám to ve vztahu? Poznáte to podle toho, jak spíte!
Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout Pozor, demence hrozí i vám! Těchto pět triků vám pomůže se jí vyhnout
Čtenářka Martina: Můj přítel se zabil kvůli hazardu! Čtenářka Martina: Můj přítel se zabil kvůli hazardu!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web