014/979/cina_b.jpg

Tajemství čínské kuchyně

01.02.2010 | Redakce | Gourmet

Použijeme-li označení "čínská kuchyně", dopouštíme se ve skutečnosti zjednodušení, protože ve způsobu přípravy jídla existují v Číně velké rozdíly. Prý lze rozlišit až dvacet různých stylů. Nejlépe vystihují různé styly vaření samotní Číňané, kteří říkají, že "jih chutná sladce, západ ostře, sever slaně a východ kysele."

Sladká kuchyně je kantonská. Jižní provincie Kuang-tung s hlavním městem Kantonem je rodiště většiny Číňanů, roztroušených všude po světe. To je asi důvod, proč při setkání s čínskou kuchyní v různých koutech světa narazíte ve většině případů na některou ze specialit Kantonu. Kantonská kuchyně je zvláštní používáním většího množství cukru a různých aromatických koření. Je vyhlášena také tím, že se tam s oblibou konzumují některé druhy masa, které jsou pro nás jen obtížně přijatelné (např. psi, kočky, krysy, mravenci, hadi, hledmýždi). Ale pocházejí odtud také výborné sladkokyselé omáčky, jež se používají v kombinaci s rybami, vepřovým masem...

S´-čchuanská kuchyně jako představitelka ostrého západu je zase typická používáním přemíry jamajského pepře, chilli papriček a jiného ostrého koření. Jídla jsou většinou silně pálivá. To prý proto, že ostře kořeněné pokrmy podporují chuť k jídlu. A tu právě v provincii S´-čchuan, kde je velmi horké a vlhké ovzduší, lidé potřebují. Typickou pochoutky této oblasti je dvakrát vařené hovězí, kuře s burskými oříšky v ostré omáčce (u nás známé kung-pao), s´-čchuanské nudle nebo velmi ostrá nakládaná zelenina, které se snídá s miskou rýže.

Provincie Šan-tung, která leží na severovýchodním pobřeží Číny produkuje slavné šantugské hedvábí, je známá hlavně svými jídly z darů moře. Může se pochlubit takovými specialitami jako jsou žraločí ploutve nebo mořské okurky. Současně však zastupuje i severní styl, do něhož spadá i oblast hlavního města Pekingu odkud pochází věhlasná specialita pekinská kachna“.

Východní „kyselý“ styl čínské kuchyně je reprezentován hlavně provinciemi Ťiang-su a Čet´iang. Je to jižněji položená oblast na východním pobřeží nazývaná také zemí ryb a rýže. Přestože je ve světě tento kulinářský styl nejméně rozšířený, může se pochlubit takovými specialitami jako jsou napařované placky, rolky plněné krabími vajíčky a zeleninou či boby smažené v kuřecím sádle.

Nicméně v čínské gastronomii lze přes veškerou její různost najít i věci, které v ní platí univerzálně: Pokrm má lahodit oku, má mít vyvážené a vzájemně se doplňující barvy. Má se vyvarovat všech nepříjemných a pronikavých vůní. Čínská jídla voní po zázvoru, lehce po česneku, a zvláštní vůni jim dodává často používaná sójová omáčka, sladké víno na vaření a sezamový olej. Chuť jídla se má řídit stejnou zásadou vyváženosti jako vzhled.
Takových a podobných tajemství má čínská kuchyně mnoho a rozhodně stojí za to je postupně objevovat.

Fotogalerie

015/979/cina_b.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Cukroví podle čtenářů: 5 sladkých receptů, které musíte vyzkoušet

05.12.2016 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Vybrali jsme pro vás lahodných 5 receptů na vánoční cukroví, podle kterých pravidelně pečete. Nechybí sladká klasika v podobě vanilkových rohlíčků, ani čokoládové pralinky, které můžete darovat nejenom k Vánocům.

Rychlé cukroví? Časopis F.O.O.D. radí, jak na něj!

30.11.2016 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Druhá adventní neděle se blíží a s ní i vánoční svátky, čas klidu, pohody a sladkého cukroví. Naučte se ho péct jako profesionál podle 4 osvědčených a rychlých receptů, které pro vás každoročně připravuje časopis F.O.O.D. pod vedením nejzkušenějších cukrářů a kuchařů.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Vyzkoušeno před kamerou: Pudrové oční linky a skvělý pleťový rozjasňovač Vyzkoušeno před kamerou: Pudrové oční linky a skvělý pleťový rozjasňovač
VIDEO: Toužíte před Vánoci vypadat uvolněně a krásně? Objevte nový chrám krásy VIDEO: Toužíte před Vánoci vypadat uvolněně a krásně? Objevte nový chrám krásy
Máte často modřiny? Banalita, nebo velmi vážné onemocnění? Máte často modřiny? Banalita, nebo velmi vážné onemocnění?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web