803/666/4-istock_636653206.jpg

Syrová strava: Kdy je dobré jíst „raw“ a kdy ne?

20.01.2017 | Redakce | Gourmet

Životní styl a trend posledních pár let, to je syrová strava neboli raw food. Jedná se o veganskou stravu a pokrmy upravené do maximální teploty 45 stupňů, kdy si jídlo zachovává většinu živin. Přečtěte si pro a proti, než se do „nevaření“ pustíte.

Kdy JE dobré jíst „raw“?

Během parných dnů máme obecně menší chutě na teplá jídla, jako jsou polévky, omáčky s hutnými knedlíky a další pokrmy, které zatěžují náš žaludek. Syrovou stravu si pečlivě naplánujte dopředu, aby mělo tělo dostatek potřebných živin. Základem je hlavně ovoce, zelenina a oříšky – hlavní zdroj tuků. Doporučená doba se pohybuje mezi 3 až 7 dny, během kterých omezte fyzickou aktivitu, aby tělo nebylo vyčerpané. Začátek je náročný, tělo si zvyká na úplně jiný režim a může vám být i nevolno. Pokud tento stav bude přetrvávat více než dva dny, začněte se postupně vracet k normální stravě. Možná ale budete mezi vybranými šťastlivci, kterým syrová strava vyléčila kožní exém a zbavila dalších zdravotních problémů.

Kdy NENÍ dobré jíst „raw“?

Talíře plné zeleniny a ovoce k snídani, svačině, obědu i večeři. Syrová strava je pestrá, ale rozhodně ne pro každého. Vyhněte se jí v případě, že trpíte zdravotními problémy od poruchy příjmu potravy, psychických úzkostí až po problémy s žaludkem či jinou částí vašeho těla. Raw food stravování není vhodné pro děti a mladistvé, jejichž tělo prochází vývinem a metabolismus se mnohem hůře srovnává s jakoukoliv změnou. Stane-li se vám, že vám syrová strava nevyhovuje, začněte pozvolna jíst vše, na co jste byli doposud zvyklí.

Fotogalerie

804/666/4-istock_636653206.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

6 tipů, jak připravit originální Pho

25.03.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Oblíbený vietnamský vývar s plochými rýžovými nudlemi, které mají stejný název jako polévka. Takže pokud uvidíte další alternativy vietnamských polévek, jejichž název obsahuje Pho, znamená to, že se můžete těšit na tyto rýžové nudle. Vietnamská kuchyně září krásnou zelenou barvou díky koriandru a jiným bylinkám, které k ní neodmyslitelně patří.

Moučník pro začátečníky: Závin z listového i kynutého těsta

23.03.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Nenahraditelný štrúdl neboli závin může mít mnoho podob. Naše nejoblíbenější je sladká klasika s jablky a moučkovým cukrem, který se lepí na prsty, ale neméně skvělá je i zdravější varianta ze špaldové mouky.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii Chcete být šťastnější? Lvi potřebují uznání, Váhy životní harmonii
Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce! Třicetidenní výzva: Čtyři jednoduché cviky vám stačí na výstavní ruce!
Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy? Jak opravdu účinné jsou diety při léčbě obezity a nadváhy?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web