803/666/4-istock_636653206.jpg

Syrová strava: Kdy je dobré jíst „raw“ a kdy ne?

20.01.2017 | Redakce | Gourmet

Životní styl a trend posledních pár let, to je syrová strava neboli raw food. Jedná se o veganskou stravu a pokrmy upravené do maximální teploty 45 stupňů, kdy si jídlo zachovává většinu živin. Přečtěte si pro a proti, než se do „nevaření“ pustíte.

Kdy JE dobré jíst „raw“?

Během parných dnů máme obecně menší chutě na teplá jídla, jako jsou polévky, omáčky s hutnými knedlíky a další pokrmy, které zatěžují náš žaludek. Syrovou stravu si pečlivě naplánujte dopředu, aby mělo tělo dostatek potřebných živin. Základem je hlavně ovoce, zelenina a oříšky – hlavní zdroj tuků. Doporučená doba se pohybuje mezi 3 až 7 dny, během kterých omezte fyzickou aktivitu, aby tělo nebylo vyčerpané. Začátek je náročný, tělo si zvyká na úplně jiný režim a může vám být i nevolno. Pokud tento stav bude přetrvávat více než dva dny, začněte se postupně vracet k normální stravě. Možná ale budete mezi vybranými šťastlivci, kterým syrová strava vyléčila kožní exém a zbavila dalších zdravotních problémů.

Kdy NENÍ dobré jíst „raw“?

Talíře plné zeleniny a ovoce k snídani, svačině, obědu i večeři. Syrová strava je pestrá, ale rozhodně ne pro každého. Vyhněte se jí v případě, že trpíte zdravotními problémy od poruchy příjmu potravy, psychických úzkostí až po problémy s žaludkem či jinou částí vašeho těla. Raw food stravování není vhodné pro děti a mladistvé, jejichž tělo prochází vývinem a metabolismus se mnohem hůře srovnává s jakoukoliv změnou. Stane-li se vám, že vám syrová strava nevyhovuje, začněte pozvolna jíst vše, na co jste byli doposud zvyklí.

Fotogalerie

804/666/4-istock_636653206.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

7 dipů k hranolkám i chipsům: Tomatový, smetanový i z avokáda

01.05.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Přemýšlíte, čím ochutit hranolky nebo brambory k obědu? Dipy jsou velice rychlé a dají se připravit na několik způsobů!

České buchty: 5 náplní, které si zamilujete

01.05.2017 | Redakce | Rubrika: Gourmet

Leckterá babička či maminka dokáže upéct ty nejlepší voňavé buchty. Zkuste je upéct taky s výbornou makovou, tvarohovou nebo i dokonce mrkvovou náplní.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

5 jednoduchých maličkostí, kterými vyznáte lásku i beze slov! Umíte to taky? 5 jednoduchých maličkostí, kterými vyznáte lásku i beze slov! Umíte to taky?
Také máte menstruaci stejně jako vaše kolegyně? Víme, jak si ji vychutnat! Také máte menstruaci stejně jako vaše kolegyně? Víme, jak si ji vychutnat!
Brečela, že se nevejde do kalhot. Slovenka proto zhubla o 30 kilogramů! Jak? Brečela, že se nevejde do kalhot. Slovenka proto zhubla o 30 kilogramů! Jak?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web