042/979/10minut_b.jpg

Za 10 minut na stole

01.02.2010 | Redakce | Vizitka

Dnes už v žádné kuchyni, dokonce ani v té, kde se u stolu schází početná a dobrému jídlu holdující rodina, nemusí kuchař či kuchařka trávit dlouhé hodiny - stačí přiměřeně minut a může se servírovat. Na světě je nová generace receptů, které vycházejí z nejnovějších trendů, jsou cenově dostupné a využívají nejmodernější kuchyňské spotřebiče...

Pro přípravu těchto pokrmů můžeme vyzkoušet i novinky, jako jsou například instantní těstoviny nebo krabí tyčinky, nevyžadující žádnou tepelnou úpravu, a tudíž ideální pro pomazánky a saláty. Potravin pro jednoduchou přípravu je v nabídce tolik, že si vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Díky mikrovlnným troubám stačí pár minut k ohřátí mražených potravin či k zapečení sendvičů, baget, chlebových svačinek a lehkého občerstvení. Další možnosti přineslo také vybavení domácností přístroji, se kterými si hravě poradí kdokoliv bez ohledu na kuchařské či technické schopnosti. Bez nepříjemného zápachu a připálenin usmažíme cokoliv ve fritéze nebo pánvích s teflonovým povrchem.

Až 50 % méně času než při klasickém vaření spotřebujeme při využití tlakového hrnce, který si dnes po určité odmlce znovu získává příznivce. Není divu, protože šetří nejenom čas, ale i energii, a především hodnotu důležitých živin.V mnoha kuchyních už má své místo nová generace sporáků se sklokeramickou deskou a mnoha funkcemi. Některé z nich dokonce umožňují nastavit přesnou teplotu nahřívání a odpadá zdlouhavé čekání na počátek varu.

Zvyšuje se také zájem o šetrné úpravy, při kterých se minimálně znehodnocují živiny a navíc se zachovávají chuťové a aromatické vlastnosti. Vůbec nejšetrnější kuchyňskou úpravou je dušení. Pro jeho kvalitu je nezbytná zejména dobře těsnící a na míru padnoucí poklice na hrnci. U zeleniny postačí několikaminutové povaření tzv.blanšírování, při kterém tvrdší části zkřehnou a hlavně se zastaví činnost enzymů ničících vitamíny a nerostné látky. U jídel vaječných a ovocných je příznivé vaření těsně pod bodem varu. Při využití těchto možností může být jídlo opravdu na stole za 10 minut.

Přejme si, aby uspořený čas znamenal přínos i kdybychom ho využili jen k uvolnění a rozhovoru u rodinného stolu.

Fotogalerie

043/979/10minut_b.jpg
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent vyvrací zažitá klišé o čištění zubů: Špatným čištěním si možná ničíte zuby, špatnou pastou ale ohrožujete celý organismus

25.04.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

„Sotva jsme si uvědomili, jak je důležité dbát na správné čištění zubů, a začali jsme používat správné pomůcky, přišlo na řadu řešení zubní pasty,“ popisuje posun v myšlení zákazníků a pacientů zubních ordinací MUDr. Michal Karas. Stoupá počet těch, kteří se zajímají o to, co obsahují produkty každodenní hygieny, od deodorantů po zubní pastu. Právě při jejím nákupu často zbrkle chybujeme.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

5 triků, jak prát svetry, aby vypadaly pořád jako nové 5 triků, jak prát svetry, aby vypadaly pořád jako nové
Miminka seriálu Ulice: Kolik už se jich narodilo a komu? Miminka seriálu Ulice: Kolik už se jich narodilo a komu?
Iva Kubelková: Make-up nosím, abych se chránila Iva Kubelková: Make-up nosím, abych se chránila
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web