857/668/4-koda.JPG

Talentovaný Martin Škoda: Vyzkoušejte jeho recepty s masem

01.02.2017 | Redakce | Vizitka

Před pěti lety vydal první kuchařku Škoda nevařit a ihned dostal přezdívku "český Jamie Oliver". Talentovaný kuchař Martin Škoda vydal v loňském roce pokračování úspěšné prvotiny Škoda nevařit 2, kde opět přináší řadu skvělých, ale snadných receptů, který zvládne každý. A ještě se u toho skvěle pobaví.

První kuchařku Škoda nevařit vydal Martin Škoda v pouhých sedmnácti letech a ihned si získal oblibu nejen u čtenářů, ale také u kritiků. Obdržel třeti místo za nejlepší prvotinu světa. Knížka je plná ozkoušených receptů a hudby, kterou Martin miluje stejně jako jídlo. Každý recept tak doprovází písnička, kterou má Martin rád a u které se mu nejlépe vaří. Každé jídlo je připraveno s ohledem na potřeby a finančních možností mladých lidí, pro které je kuchařka především určená. Není to ale jen kuchařka pro mladé. „Všechny recepty a jídla jsem si uvařil, napsal a nafotil sám. Kuchařka dostane všechny generace,“ říká sympatický kuchař.

Dvojče vyslal Škoda do světa až o pět let později. V pokračování Škoda nevařit 2 - Kuchařka plná kace vás čeká 20 nabitých kapitl, kdy každá kapitola rovná se zajímavá akce, kde hlavní roli hraje jídlo. „Jídlo podle mě dokáže spojovat a právě parta různých lidí u všemožných příležitostí, byla důvodem, proč jsem recepty do kuchařky napasoval tematicky podle různých akcí,“ vysvětluje kuchař.

V každé kapitole najdete čtyři jídla, která fungují dohromady i samostatně. Martin vaří nejen českou, ale i mezinárodní kuchyni, používá kvalitní maso, ryby, dočkají se ale i vegetariáni. S Martinem se ale také podívate za jeho babičkami, naučíte se skvělé recepty z grilu nebo zažijete pravou gastronomickou party. Dočkají se i milovníci hudby. Ke knížce vznikl poprvé v české historii i hudební singl a videoklip, který propojuje svět jídla a hudby. Vyzkoušejte dva masové recepty podle Martina Škody, která se skvěle hodí na jakoukoliv party.

Uzenářský maxichleba s cibulovým salátem

Dalamánek s trhaným krutím v pivní šťávě

Fotogalerie

850/668/4-koda1.JPG 854/668/4-dalamanek.JPG 858/668/4-koda.JPG
Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Kate´s Cuisine: "Žádná potravina by se z jídelníčku neměla úplně vyřazovat."

28.01.2017 | Redakce | Rubrika: Vizitka

První měsíc v novém roce je měsícem předsevzetí a slibů, že se budeme více věnovat zdravému životnímu stylu a dbát na svou stravu. Blogerka Kateřina Jašková z blogu Kate´s Cuisine si pro své čtenáře přichystala v lednu veganskou výzvu. Co všechno jí veganská stravila přinesla a co jí naopak chybělo, se dozvíte v našem rozhovoru.

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nejlepší červené rtěnky: Vyzkoušely jsme, kterou musíte mít! Nejlepší červené rtěnky: Vyzkoušely jsme, kterou musíte mít!
Sexuální tajemství z ložnic hollywoodských hvězd. Co na sebe prozradily? Sexuální tajemství z ložnic hollywoodských hvězd. Co na sebe prozradily?
Chat: Samovolný únik moči trápí více než 50 % žen! Zjistěte, jak mu předcházet Chat: Samovolný únik moči trápí více než 50 % žen! Zjistěte, jak mu předcházet
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web