209/818/1-kuchari.jpg

Čeští kuchaři budou letos pomáhat v Jihoafrické republice na prestižním charitativním turné

16.08.2011 | Redakce | Vizitka

Český tým se letos od 20. do 30. srpna zúčastní turné World Chefs Againist Hunger 2011 (Cesta proti hladu 2011), které se bude konat v Jihoafrické republice.

Fotogalerie

210/818/1-kuchari.jpg

Akce se poprvé konala v roce 1993 a zúčastnilo se jí 100 kuchařů, v roce 2010 to bylo až 200 kuchařů, letos se počítá s minimálně 250 kuchaři ze 40 zemí světa. Cílem letošní Cesty proti hladu je částka 5 milionů randů (cca 12,5 milionů korun).

Co se bude podávat?

Český tým byl letos první, který se na akci přihlásil, a jako působiště bylo zvoleno přímo Kapské Město. Vařit budou páni kuchaři v pětihvězdičkovém hotelu a také pro kongresové centrum. Zaujmout zákazníky se budou snažit hlavně pravou českou kuchyní, do menu zařadí například:

- Koprovou omáčku s vařeným bramborem ve slupce a křepelčím vejcem,
- Vepřovou pečeni se zelím a bramborovým knedlíkem,
- Kuřecí roládu s paprikovou omáčkou a karlovarským knedlíkem
- Lívanečky s borůvkami

Spolu s týmem Asociace kuchařů a Cukrářů České republiky se mise do Afriky zúčastní i tým Československého svazu kuchařů.

Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent vyvrací zažitá klišé o čištění zubů: Špatným čištěním si možná ničíte zuby, špatnou pastou ale ohrožujete celý organismus

25.04.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

„Sotva jsme si uvědomili, jak je důležité dbát na správné čištění zubů, a začali jsme používat správné pomůcky, přišlo na řadu řešení zubní pasty,“ popisuje posun v myšlení zákazníků a pacientů zubních ordinací MUDr. Michal Karas. Stoupá počet těch, kteří se zajímají o to, co obsahují produkty každodenní hygieny, od deodorantů po zubní pastu. Právě při jejím nákupu často zbrkle chybujeme.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

5 typů oblečení, kterých byste se měla okamžitě zbavit! 5 typů oblečení, kterých byste se měla okamžitě zbavit!
Gábi se nebojí zeptat: Jak uspokojit rukou muže lépe, než to dovede on sám? Gábi se nebojí zeptat: Jak uspokojit rukou muže lépe, než to dovede on sám?
Hubnutí a oxytocin: Proč se zamilovaným a spokojeným lidem hubne líp? Hubnutí a oxytocin: Proč se zamilovaným a spokojeným lidem hubne líp?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web