209/818/1-kuchari.jpg

Čeští kuchaři budou letos pomáhat v Jihoafrické republice na prestižním charitativním turné

16.08.2011 | Redakce | Vizitka

Český tým se letos od 20. do 30. srpna zúčastní turné World Chefs Againist Hunger 2011 (Cesta proti hladu 2011), které se bude konat v Jihoafrické republice.

Fotogalerie

210/818/1-kuchari.jpg

Akce se poprvé konala v roce 1993 a zúčastnilo se jí 100 kuchařů, v roce 2010 to bylo až 200 kuchařů, letos se počítá s minimálně 250 kuchaři ze 40 zemí světa. Cílem letošní Cesty proti hladu je částka 5 milionů randů (cca 12,5 milionů korun).

Co se bude podávat?

Český tým byl letos první, který se na akci přihlásil, a jako působiště bylo zvoleno přímo Kapské Město. Vařit budou páni kuchaři v pětihvězdičkovém hotelu a také pro kongresové centrum. Zaujmout zákazníky se budou snažit hlavně pravou českou kuchyní, do menu zařadí například:

- Koprovou omáčku s vařeným bramborem ve slupce a křepelčím vejcem,
- Vepřovou pečeni se zelím a bramborovým knedlíkem,
- Kuřecí roládu s paprikovou omáčkou a karlovarským knedlíkem
- Lívanečky s borůvkami

Spolu s týmem Asociace kuchařů a Cukrářů České republiky se mise do Afriky zúčastní i tým Československého svazu kuchařů.

Vytisknout

Diskuse ke článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Přidat kometář Všechny komentáře

Další články z rubriky

Sladké pokušení, kterému jednoduše neodoláte

11.07.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

Připravte si sami doma sladké speciality od věhlasných cukrářek z TOP HOTELu Praha Marie Kučerové a Jany Baldové, jejíž vynikající dezerty již okusilo 16 prezidentů. Aktuálně si je nemohou vynachválit hosté restaurace BOHEMIA TOP.

MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent vyvrací zažitá klišé o čištění zubů: Špatným čištěním si možná ničíte zuby, špatnou pastou ale ohrožujete celý organismus

25.04.2016 | PR | Rubrika: Vizitka

„Sotva jsme si uvědomili, jak je důležité dbát na správné čištění zubů, a začali jsme používat správné pomůcky, přišlo na řadu řešení zubní pasty,“ popisuje posun v myšlení zákazníků a pacientů zubních ordinací MUDr. Michal Karas. Stoupá počet těch, kteří se zajímají o to, co obsahují produkty každodenní hygieny, od deodorantů po zubní pastu. Právě při jejím nákupu často zbrkle chybujeme.

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

10 dárků, které ženy za žádnou cenu nechtějí najít pod stromečkem 10 dárků, které ženy za žádnou cenu nechtějí najít pod stromečkem
VIDEO: Získejte uhrančivý pohled jako Karolína Mališová VIDEO: Získejte uhrančivý pohled jako Karolína Mališová
Revoluce ve vyhledávání nemovitostí v České republice Revoluce ve vyhledávání nemovitostí v České republice
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web