• Blesk.cz
  • |
  • Blesk pro ženy
  • |
  • AHA!
  • |
  • Dáma.cz
  • |
  • Maminka.cz
  • |
  • E15.cz
  • |
  • Reflex.cz
  • |
  • FITweb.cz
  • |
  • Ženy.cz
  • |
  • MojeZdraví.cz
  • |
  • více Created by potrace 1.13, written by Peter Selinger 2001-2015
    • Ábíčko.cz
    • Auto.cz
    • AutoRevue.cz
    • AVmania.cz
    • DIGIarena.cz
    • Doupě.cz
    • FinExpert.cz
    • iSport.cz
    • MobilMania.cz
    • SportRevue.cz
    • Živě.cz
    • Sazka eLEAGUE
Recepty.cz - logo
  • Oblíbené recepty
    • Sezónní recepty
    • Nejlépe hodnocené
    • Poslední komentáře
    • Tip - týdenní menu
  • Nejnovější
  • Suroviny
  • Světová kuchyně
    • Česká
    • Slovenská
    • Francouzská
    • Italská
    • Čínská
    • Řecká
    • Mexická
  • Rady
  • Magazín
  • F.O.O.D.
  • Videorecepty
  • Přihlásit se
  • Vložit recept
  • Přihlásit se
Recepty.cz - logo
Pokročilé vyhledávání Podle ingrediencí
Vložit recept
Zdravý oběd Rychlá večeře Chuťovky Polévky Maso Omáčky Přílohy Těstoviny Moučníky Zdravé Rychlé Sladké Grilování & BBQ Nejlepší recepty z jahod
  • Recepty.cz
  • Věnečky se žloutkovým krémem
Napište svůj komentář k receptu

Věnečky se žloutkovým krémem

autor: Hana Rožníčková
0.0
moje hodnoceni
3.8
hodnotilo: 6
doba přípravy: neuvedeno
obtížnost: střední
Vložit do kuchařky Vložit do nákupu Vytisknout recept
Věnečky se žloutkovým krémem
Nahrát fotku
 

Suroviny

počet porcí: neuvedeno
  • Těsto:
    • 2,50
      dl voda
    • 150
      g hrubá mouka
    • 100
      g máslo
    • sůl
  • Krém:
    • 220
      g máslo
    • 120
      g cukr krupice
    • 2
      ks žloutek
    • 2
      lžíce mléko
  • Poleva:
    • 120
      g moučkový cukr
    • 2
      lžíce voda

Postup přípravy receptu

1
Těsto: do hrnce nalejeme vodu, přivedeme ji k varu, osolíme, přidáme máslo a necháme rozpustit. Následně přisypeme všechnu mouku, mícháme na mírném ohni - odpalujeme. Když se z hmoty vytvoří hladká hustá hrouda, odstavíme z ohně a těsto necháme vychladnout, při průběžném míchání. Do vychladlého těsta POSTUPNĚ zašleháme 4 vejce. Těsto musí být hladké a lesklé. Těsto naplníme do cukrářského sáčku s hvězdicovou trubičkou a na plech vyloženým papírem na pečení nastříkáme věnečky, banánky, prostě různé tvary. Plech vložíme do trouby vyhřáté na 200 až 220 °C a těsto necháme zprudka zapéct. Pak zmírníme teplotu na 180 °C a dopečeme. Během pečení NEOTVÍRAT troubu. Upečené např. věnečky ještě teplé rozkrojíme a naplníme.
2
Krém: žloutky s cukrem utřeme v kastrůlku do pěny, přidáme mléko a směs na mírném ohni prohřejeme (nevaříme). Přelijeme ji do misky a necháme vychladnout. V jiné misce utřeme máslo a žloutkovou směs do něj vešleháme.
3
Ledová poleva: cukr s vodou třeme dřevěnou vařečkou tak dlouho, dokud poleva nezhoustne a nezbělí. Je-li řídká, přidáme trochu moučkového cukru.
4
Zdroj: časopis Vlasta.
Podělte se s přáteli o recept

Podobné recepty

Jablíčka v županu se žloutkovým krémem

Jablíčka v županu se žloutkovým krémem

Vánoční pohár se žloutkovým krémem

Vánoční pohár se žloutkovým krémem

Věnečky z odpalovaného těsta s krémem

Věnečky z odpalovaného těsta s krémem

newsletter

Nenechte si ujít sezónní inspirace a recepty!

Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Souhlasím s podmínkami pro užívání služby informační společnosti a seznámil/a jsem se s informací o zpracování osobních údajů .

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.

 

Komentáře k receptu

  • Martina | 26. 2. 2016 13:09

    :-) Děkuji za vynikající recept,dneska jsem vyzkoušela a už je skoro všechno pryč :-)

  • Martina | 26. 2. 2016 13:07

    :-) Děkuji za vynikající recept,dneska jsem vyzkoušela a už je skoro všechno pryč :-)

  • Andrea | 27. 11. 2010 10:18

    Děkuji za recept je fakt dobrý. Já koupila v obchodu polotovar a nepovedli se tak jsem skusila váš recept a nádhera. :-)

  • Berča | 13. 2. 2008 16:14

    Také jsem párkrát zkoušela věnečky - ne podle tohoto receptu. Když jsem do vychladnutého těsta zašlehávala vejce, těsto tuhlo. Čím déle jsem zašlehávala, tím bylo těsto tužší a tužší. Nakonec nešlo ani vytlačovat ze zdobícího sáčku na plech - moc jsem se nadřela. Chci se tedy zeptat, zda takovéto tuhnutí je normální. Myslela jsem, že těsto bude krásně vláčné. Nemám zkušenosti, tak nevím. Děkuji

  • zdenka | 13. 2. 2008 14:41

    Jirko,já Vás moc obdivuji,jste šikula.Chci se zeptat jak dlouho tak hnětete kynuté těsto v el. hnětači,ráda bych to zkusila.Děkuju

  • Olga | 8. 2. 2008 19:59

    Mne sa tiež párkrát tieto venčeky nepodarili, ale odkedy som našla v obchode polotovar "Odpalované venčeky", tak iné nerobím.Postupujem podla receptu a vždy sa mi podaria.Sú výborné. Keď robím venček, tak prejdem dvakrát po obvode, aby mal z čoho narásť, potom sú všetky pekne vysoké. U nás majú vždy velký úspech.

  • Jirka Vařečka | 8. 2. 2008 07:06

    Markéto , to že nenakyne jakékoliv těsto může být způsobeno nedostatečným promícháním těsta ( jakéhokoliv ) i kynutého já hnětu ručním ej. šlehačem , takové ty ohuté dráty do spirály dokud ( se nekoůří ) :-) ze šlehače , hlavně to nevzdávejte co já sem se navyházel těsta a surovin než sem to vychytal .... :-)

  • Zdenka Korábová | 9. 5. 2007 09:28

    Markétko, chyba nemusí být ve vašich rukách, ale v mouce, je poměrně důležitá kvality. Kupte si kvalitní mouku, třeba z Předměřických mlýnů rozhodně ne za cca 5,- z diskontů, ta je naprosto lepkuprostá a také - postup - odpalujeme- je poměrně náročný, dost energie a rutiny, těsto se musí důkladně propařit, nesmí se lepit na stěny hrnce. a pak trouba, správná teplota je velmi důležitá Ráda vařím a peču,ale do odpalovaných těst se pouším jen vyjímečně PŘEJI HODNĚ ZDARU

  • Markéta | 8. 5. 2007 16:17

    Já jsem už z toho bez energie. Tento měsíc zkouším věnečky už po čtvrté, ale stále nic. Pořád je z toho jedno. Takový nahnědlý placičky, uvnitř ještě syrový. Těsto se mi nějak lepí a s pytlíkem to taky nějak nejde. Jestli to nebude těma rukama. Zkusím to zítra ještě jednou a když to nevyjde, tak je svému miláčkovi budu muset koupit.

  • Marketa | 14. 4. 2007 02:18

    Proc se musi poleva trit drevenou vareckou? Muzu to uslehat ve slehaci?

  • Hana Rožníčková | 27. 1. 2007 17:22

    Tak jsem věnečky dnes vyzkoušela. Těsto je moc dobré. Nejdříve jsem použila jednorázový pytlík, ale ten se neosvědčil, takže přišel na řadu plátěný. Musí se dost vytlačovat, aby věnečky dostaly správnou výšku. Krému je dle mého názoru málo, máme rádi víc naplně, a do té jsem přidala asi 2 lžíce sypkého pudinku a byla skvělá. Takže určitě budu opakovat a vyzkouším i se slanou náplní.

  • barča | 26. 1. 2007 23:03

    Tak všem děkuji. Zkusín a uvidím

  • Lída | 26. 1. 2007 21:50

    Teď jsem věnečky dopekla a jsou výborné.Peču je vždy tak , jak popisuje Jaruška. Mám vyzkoušené raději menší tvary a chce to fakt ten trénink.Držím palce Barušcem at se podaří.

  • Jaroslava Oumarová | 26. 1. 2007 19:02

    Barčo, odpalovanému těstu musíte dát dostatek času. I když na první pohled vypadá, že je upečeno, chce to opravdu těch 10 minut prudkého a dalších 10 - 15 minut( podle velikosti ) mírného pečení. Já bych snížila teplotu až na 150°C, aby se peklo volněji.

  • barča | 26. 1. 2007 16:18

    Já vím, že popsala, ale přesto že je vše jasné a myslím, že dělám vše jak všichni doporučujete, tak se mi občas nepovedou, prostě jsou jsou "chcíplí", nevyběhnou. A když vyběhnou a vyndám je, tak zase mrchy spadnopu zpět. Třeba se to časem naučím . Díky všem

  • Jaroslava Oumarová | 26. 1. 2007 14:02

    Barčo, ale Hanka v receptu to popsala dobře, co chcete vědět víc?

  • inka machackova | 26. 1. 2007 13:27

    Jé to jsem byla já ten anonym,asi jsem se zapoměla přihlásit.Věnečky se mi povedou vždy,do trouby dávám až je nahřátá nechám 20 minut a vytahuji.Jen musím dodat,že dělám věnečky malé,průměr asi 5cm.

  • barča | 26. 1. 2007 13:18

    Anonyme, a povedou se Vám vždy ? Zkuste trochu postup pečení popsat.

  • Anonym | 26. 1. 2007 13:11

    Já mám recept na věnečky s olejem a peču 20minut na160 v horkovzdušné troubě.

  • barča | 26. 1. 2007 11:18

    Taky se mi jednou povedou a dvákrát ne. Nenafouknou se, ale nemáme psa, takže problém. Hlavně jsem zjistila, že troubu neotvírat jak píše Hanka, přidávám hrnek s vodou do trouby. Pozor na uvedený krém, je ze syrových vajec, někomu třeba vadí.Máte-li někdo tip na dobré upečení, dejte prosím vědět.

  • Hana Rožníčková | 25. 1. 2007 16:13

    Zdeňko, ten recept byl ve včerejší Vlastě, takže ho nemám vyzkoušený. Jestli čas dovolí, chci zkusit o víkendu upéct.Také mě zaujal ten krém, je jiný, než jsou ty ostatní.

  • Anna | 25. 1. 2007 14:40

    Viděla jsem to v nějakém časopise, i názorným postupem na dělání odpalovaného těsto. Jen dvakrát se mi povedlo na jedničku, ostatní pokusy zbaštil náš pes. Chce to trénink, ale jinak řezy a věnečky z tohoto těsta jsou skvělé.

  • Zdeňka | 25. 1. 2007 14:35

    Paní Hano,zkoušela jste už tento krém?Já dělám vždycky do věnečků nebo větrníčků krém s pudinkem,tak by mě zajímalo,jak chutná tento.Díky.

Vyberte, co chcete vytisknout
Kategorie: Zákusky Nejlepší dezerty
Moučníky Zákusky Oslava Dobrůtka Slovník pojmů
Použité ingredience v tomto receptu: Cukr krupice Hrubá mouka Máslo Mléko Moučkový cukr Sůl Voda Žloutek
Podělte se s přáteli o recept
Česká kuchařka Chodské recepty

Mohlo by vám zachutnat

Jemný ovocný dezert

Jemný ovocný dezert

Kokosové řezy IV.

Kokosové řezy IV.

Zapečený lilek s parmezánem

Zapečený lilek s parmezánem

Báječné špízy

Báječné špízy

Domací houstičky

Domací houstičky

Špaldové sušenky bez cukru

Špaldové sušenky bez cukru

Bylinkové řízky s česnekem - pečené s bramborami

Bylinkové řízky s česnekem - pečené s…

Třešňové lívanečky II.

Třešňové lívanečky II.

Zeleninová polévka s černou čočkou

Zeleninová polévka s černou čočkou

Doporučujeme

35 minut
Japonská omeleta okonomiyaki

Japonská omeleta okonomiyaki

30 minut
Třešňová marmeláda

Třešňová marmeláda

145 minut
Polévka gazpacho

Polévka gazpacho

15 minut
Těstovinový salát s tuňákem a mozzarellou

Těstovinový salát s tuňákem a…

15 minut
Jahodová zmrzlina s jogurtem

Jahodová zmrzlina s jogurtem

10 minut
Domácí okurková limonáda

Domácí okurková limonáda

40 minut
Hrnková bublanina s třešněmi

Hrnková bublanina s třešněmi

10 minut
Ledový čaj

Ledový čaj

Lehký levandulový sirup

Lehký levandulový sirup

Poslední sledované recepty

142
Bramborové knedlíky s vekou
Bramborové knedlíky s…
16
Kýta v žampionové omáčce
Kýta v žampionové omáčce
13
Svíčková z kuřete
Svíčková z kuřete
10
Smoothie bowl s jahodami
Smoothie bowl s jahodami
10
Jednoduchá rajská omáčka
Jednoduchá rajská omáčka

Zajímavé články

Proteinová pizza ze sýra cottage válcuje sociální sítě. Dodá až 65 gramů bílkovin
Proteinová pizza ze sýra cottage válcuje sociální…
11 receptů na rychlý oběd nebo večeři do půl hodiny: Tyto bleskovky zvládnete i v letních pařácích
11 receptů na rychlý oběd nebo večeři do půl…
Od pondělí do pátku: 5 studených večeří, které připravíte do 30 minut
Od pondělí do pátku: 5 studených večeří, které…
Superpotravina týdne: Hrášek. 4 důvody, proč si ho dopřát, plus šťavnaté recepty
Superpotravina týdne: Hrášek. 4 důvody, proč si…
Nepečený dort do vedra: 5 osvěžujících dezertů, kvůli kterým nemusíte zapínat troubu
Nepečený dort do vedra: 5 osvěžujících dezertů,…
AHA.cz Zlom v kauze Saudkové! Po rozhodnutí soudu neudržela slzy

Zlom v kauze Saudkové! Po rozhodnutí soudu neudržela slzy

Mimibazar Fenomén Ozempic: Jak fungují injekce na hubnutí, pro koho jsou a kde číhá nebezpečí?

Fenomén Ozempic: Jak fungují injekce na hubnutí, pro koho jsou a kde číhá nebezpečí?

Dáma.cz Zaléváte čaj vařící vodou a ždímáte pytlík? 3 chyby, kterými z něj děláte hořký jed!

Zaléváte čaj vařící vodou a ždímáte pytlík? 3 chyby, kterými z něj děláte hořký jed!

Blesk pro ženy Plavky pro malá prsa: Střihy, které během vteřiny vykouzlí plnější dekolt

Plavky pro malá prsa: Střihy, které během vteřiny vykouzlí plnější dekolt

Ženy.cz Pět maminek zažilo proměnu a den pro sebe, podívejte se na výsledek

Pět maminek zažilo proměnu a den pro sebe, podívejte se na výsledek

Blesk.cz Matuš přiznal krizi s Lucinkou. Dokonce prý ani neví, kde teď je

Matuš přiznal krizi s Lucinkou. Dokonce prý ani neví, kde teď je

SportRevue.cz FOTO: Ozdoby ringů. Sexy holky, které dělají křoví při zápasech MMA

FOTO: Ozdoby ringů. Sexy holky, které dělají křoví při zápasech MMA

Maminka.cz Myslela jsem, že mu roste zoubek. Byl to vzácný nádor, který lékaři viděli poprvé v životě

Myslela jsem, že mu roste zoubek. Byl to vzácný nádor, který lékaři viděli poprvé v životě

Blesk Horoskopy Ohnivá letní romance: Kterých 5 znamení letos v létě zažije vášnivou lásku jako z filmu a jak s ní naloží?

Ohnivá letní romance: Kterých 5 znamení letos v létě zažije vášnivou lásku jako z filmu a jak s ní naloží?

Abecedazahrady Psí bazén: Jak vybrat ten nejlepší a kdy stačí chytrá improvizace za pár korun

Psí bazén: Jak vybrat ten nejlepší a kdy stačí chytrá improvizace za pár korun

  • Recepty.cz
  • Věnečky se žloutkovým krémem
 
  • © 2019 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s. a dodavatelé obsahu.
  • Autorská práva k publikovaným materiálům
  • Podmínky pro užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Cookies
  • Nastavení soukromí
  • Jednotná kontaktní místa / Single Points od Contact