Hermelíny podélně rozkrojíme. Na hermelín položíme několik koleček pórku a přikryjeme silnějším kolečkem salámu nebo uzeným. Vypracujeme bramborové těsto podle návodu a ukrajujeme větší kousky, které roztlačíme na placku, do které zabalíme hermelín. Takto připravené placky smažíme na rozpáleném oleji dozlatova.
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
Maruš
|31. 8. 2006 12:37
Do bramborového těsta se můžou dát na tuku s cibulkou podušené houby,přidáme sůl,pepř a drcený kmín.Plníme kousky těsta,uděláme knedlík,zploštíme na placku,vykoupeme ve vajíčku,obalíme ve strouhance a smažíme.Jiný postup:těsto rozválíme na menší kruh,rozkrojíme na díly a na ten širší dáme nádivku.Stočíme a máme rohlíčky.Obalíme,smažíme.Sama jsem to ještě nedělala,ale ochutnala jsem u známých.
Ivana K.
|30. 8. 2006 12:19
Bramborové těsto na knedlíky (doma připravené) smažím běžně - u nás mají největší úspěch v těstě obalené a usmažené menší párečky, dělám to i na oslavy jako chuťovku.
Jana Kutačová
|30. 8. 2006 10:01
Šárko,dávám jen polovinu Hermelínu na jednu placku a kousek nějaké uzeniny.Vždy to zabalím tak,ať to má nějaký tvar.A jestli máte ráda špenát,tak to zkuste-opravdu je to luxusní kombinace.Navíc domácí těsto bude určitě osvědčené a dobroučké.Já kupuji to práškové,jelikož mám takovou jednu nemilou zkušenost,kdy jsem podle receptu vytvářela bramborové těsto,ale dopadla jsem jak pejsek s kočičkou.Nechtělo se mi to spojit v těsto,už jsem tam vysypala všechny duhy mouky a nic.Zoufale jsem hnětla ahnětla-manžel měl záchvat smíchu,když mě viděl jak ještě dosypávám Solamyl a když jsem se otočila a on stál,v ruce držel strouhanku,praštila jsem těstem a na oběd byl hnusný Tesco knedlík.:o))
Šárka Tkáčová
|30. 8. 2006 09:51
Jani,jestli tomu dobře rozumím , tak smažíte v těstě vždy polovinu hermelínu,nebo tou druhou půlkou přikryjete to uzené a pak zabalíte?Mám ve sklepě ještě loňské brambory a těsto z nich je vynikající.Udělala bych tu ňamku dnes k večeři. Díky za recept.
Jana Kutačová
|30. 8. 2006 09:11
Marsí: jen směle do toho.Ono to smažené těsto chutná jinak než vařené a je to fakt prima.Já jsem si jednou objednala "Hermelín v bramboráku" a podle názvu jsem jasně věděla co dostanu.Na stůl mi pak ale přinesli něcoco vůbec nevypadalo jako bramborák,ale jako prapodivná placka,ale strašně mi to chutnalo.Jako správná kuchařka jsem to vylepšila o uzené a špenát už byl tutovka.Přeji Vám,ať si pochutnáte.:o)
Marsí
|30. 8. 2006 08:43
Tak Janko, tohle by mně nenapadlo..a protože chlapi remcají, že už dlouho nebyl špenát, tak to prubnu...
Lenka
|28. 8. 2006 17:33
Je to skvělé,každý bramborové těsto používá na knedlíky a vaří ho.Vyzkoušela jsem dnes na oběd,hermelín rozkrojila na tři plátky,přidala pár koleček vysočiny.Neměla jsem jiný salám a obalila do těsta a smažila na pánvi.Měla jsem zbytek dušeného kyselého zelí a tak jsem to prubla.Příteli jsem musela udělat tři placky.Dávám 1.
Airan Novakova
|28. 8. 2006 14:43
Recept vypada silne "jedle" :-))
Maruš
|28. 8. 2006 14:15
No,tak tohle neznám,může to být dobré.Líbí se mi celkem rychlá příprava a snad by to chutnalo i s nějakým zeleninovým salátem.Díky za recept,vyzkouším.
Lenka Piskova
|28. 8. 2006 09:27
Sbíhají se mi sliny a to to jen čtu...děkuju za tip, určitě to vyzkouším!