• Blesk.cz
  • |
  • Blesk pro ženy
  • |
  • AHA!
  • |
  • Dáma.cz
  • |
  • Maminka.cz
  • |
  • E15.cz
  • |
  • Reflex.cz
  • |
  • FITweb.cz
  • |
  • Ženy.cz
  • |
  • MojeZdraví.cz
  • |
  • více Created by potrace 1.13, written by Peter Selinger 2001-2015
    • Ábíčko.cz
    • Auto.cz
    • AutoRevue.cz
    • AVmania.cz
    • DIGIarena.cz
    • Doupě.cz
    • FinExpert.cz
    • iSport.cz
    • MobilMania.cz
    • SportRevue.cz
    • Živě.cz
    • Sazka eLEAGUE
Recepty.cz - logo
  • Oblíbené recepty
    • Sezónní recepty
    • Nejlépe hodnocené
    • Poslední komentáře
    • Tip - týdenní menu
  • Nejnovější
  • Suroviny
  • Světová kuchyně
    • Česká
    • Slovenská
    • Francouzská
    • Italská
    • Čínská
    • Řecká
    • Mexická
  • Rady
  • Magazín
  • F.O.O.D.
  • Videorecepty
  • Přihlásit se
  • Vložit recept
  • Přihlásit se
Recepty.cz - logo
Pokročilé vyhledávání Podle ingrediencí
Vložit recept
Zdravý oběd Rychlá večeře Chuťovky Polévky Maso Omáčky Přílohy Těstoviny Moučníky Zdravé Rychlé Sladké Grilování & BBQ Nejlepší recepty z jahod
  • Recepty.cz
  • Rybízová šťáva za studena
Napište svůj komentář k receptu

Rybízová šťáva za studena

autor: petrazbor
0.0
moje hodnoceni
4.5
hodnotilo: 468
doba přípravy: neuvedeno
obtížnost: střední
Vložit do kuchařky Vložit do nákupu Vytisknout recept
Rybízová šťáva za studena
Rybízová šťáva za studena
Rybízová šťáva za studena
2fotografie
Nahrát fotku
 

Suroviny

počet porcí: neuvedeno
    • 1
      kg rybíz
    • kyselina citronová
    • 1
      kg cukr krupice
    • 1
      špetka kyselina sorbová

Postup přípravy receptu

1
1den: 1 kg omytého rybízu přelijeme 1 litrem horké vody, přidá se lžička kyseliny citrónové, lehce promíchat a nechá se 1 den louhovat.
2
2den: Scedíme, nejlépe přes hadřík, nebo jemné sítko, nechá se odkapat, nesmí se pasírovat, šťáva by nebyla čirá a dužina z rybízu by se v ní kazila. Potom se přidá 1 kg cukru krupice a nechá se opět jeden den rozpustit.
3
3den: Promícháme do úplného rozpuštění cukru a nakonec přidáme špetku kyseliny sorbové, aby jsme to pojistili proti kazení. Máme krásně voňavou rybízovou šťávičku, přelijeme do lahví s uzávěrem a můžeme začít konzumovat.
Podělte se s přáteli o recept

Podobné recepty

Nevařená rybízová šťáva

Nevařená rybízová šťáva

Rybízová bublanina s krémem

Rybízová bublanina s krémem

Rybízová marmeláda

Rybízová marmeláda

newsletter

Nenechte si ujít sezónní inspirace a recepty!

Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Souhlasím s podmínkami pro užívání služby informační společnosti a seznámil/a jsem se s informací o zpracování osobních údajů .

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.

 

Komentáře k receptu

  • Zuza | 16. 9. 2016 15:37

    Asi citronem bych ji nahradila. Delala jsem stavy z bilin a citronu bez kiseliny citr.a vyborne. Hlavne levandulova a matova.

  • Bohumila | 2. 7. 2016 15:55

    Přesně tak jí dělám i já,rum je lepší jak kyselina sorbová,dávám trošku i navrch marmelády :-D

  • Michal Vychodil | 25. 6. 2016 19:16

    Ještě je možné přidat čajovou lžičku jedlé sody pro regulaci kyselosti.

  • Zdenka | 14. 8. 2015 21:08

    Když je to navinulé, tak vylít? Nebo se s tím dá něco dělat? Ještě tam nemám cukr. :-S

  • Zdenka | 14. 8. 2015 21:04

    Když už to mám trochu navinulé před přidáním cukru, tak to asi můžu celé vylít, že? =-O

  • Libor | 11. 8. 2015 21:52

    Před týdnem jsme udělali druhou várku, a rybíz jsme propasírovali. Štáva má mnohem lepší chuť. Dneska jdeme na třetí várku a tu budeme opět pasírovat. V těchto vedrech se ani nestačí zkazit.

  • blesik | 29. 7. 2015 15:43

    Fakt se musí rybíz louhovat 3 dny?

  • Libor | 25. 7. 2015 18:06

    Dnes jdu dělat druhou várku. Dělali jsme ji před 14 dny a je výborná. Ze zbytku rybízu jsme potom udělali rybízový koláč. Protože jsme, ale zjistili že jde na odbyt tak tu druhou várku budeme na zkoušku pasírovat.

  • Bohumila | 25. 7. 2015 17:01

    Ahojky já svařím rovnou vodu s cukrem a horké naliji na rybíz.Přidám jedno malé balení 20g kyseliny citronové a jeden rozkrájený citron(nemusí být).Nechám do druhého dne a potom jenom přes cedník přeliji .Lahve vypláchnu rumem.Může se taky zavařit. :-)

  • Kacisek | 23. 7. 2015 00:15

    Dělám i se stopkami. Všichni píšou že by tam neměla být dužina že se kazí, loni jsem rybíz v utěrce promačkala, pak jsem měla skoro o třetinu víc šťávy než jiné roky a měla mnohem lepší chuť a teď jsme ji dopili a šťávě se nic nestalo, nezkvasila... nic... Jen není průsvitná, ale o to je lepší.. :-) A to jí skladuji normálně ve sklepě...

  • Svetla | 17. 7. 2015 11:01

    stavička supr :) <3

  • Svetla | 17. 7. 2015 11:01

    stavička supr :) <3

  • ivana | 14. 7. 2015 08:41

    rybíz muže mít i stopky,nebo ho třeba odkuličkovat

  • evča | 4. 7. 2015 16:44

    Ahoj všem, kyselinu sorbovou jsem sehnala v soukromé drogerii Teta v Plzni na Koterovské, v normální Tetě ji nemají.

  • evča | 4. 7. 2015 16:42

    Kyselinu sorbovou jsem koupila v soukromé drogerii Teta v Plzni na Koterovské, v normální Tetě ji nemají.

  • I-va | 15. 8. 2014 00:22

    Když šťávu dělám, mám ji normálně v kuchyni. Do sklepa ji dávám až když je hotová.

  • I-va | 15. 8. 2014 00:19

    Také mně přijde 1 kg cukru na 1l moc. Nedala jsem ani 0,5 kg a je to super osvěžující.

  • Marketa1984 | 20. 7. 2014 13:36

    Super recept!

  • Zůza | 10. 7. 2014 18:38

    Poprvé v životě jsem dělala rybízovou šťávu a musim říct, že tento recept je skvělý :) jen jsem dala na 1kg rybízu 0,5kg cukru a myslím, že je to dostačující :)

  • Jitka | 30. 6. 2014 16:43

    Dobrý den, musí ta šťáva stat v chladnu, když se dělá?Děkuji :-)

  • Zdena | 18. 6. 2014 11:05

    Podobná šťáva se v naší rodině dělá už 40 let, jen místo kyseliny sorbové používáme rum. Velkého panáka rumu naliji do lahve, tu uzavřu a několikrát zatřepu, lahev otrevřu a rum přeliji do další lahve. Do takto vydezinfikovaných lahví a zárověń i víček naliju šťávu a přidám pár kapek rumu navrch.

  • Lenka | 27. 8. 2013 19:00

    Rybízovou štávu za studena jsem již dělala několikrát.Je to nejlepší recept a nejjednodušší až na pracné trhání rybízu :'( Ještě kdo si neví rady s kys.sorbovou,tak to je pomucka ke konzervování ovoce a zeleniny,která ten sorbit obsahuje. :-\

  • majmat | 27. 7. 2013 15:06

    A nešla by nahradit kyselina citrónová?

  • )Emma)učící se malá kuchařka | 21. 7. 2013 20:18

    Ahoj. Moje máma tu štávu zkouší a ještě nevíme co z toho bude.Ale moc se na ní těšíme a přejeme si O:-) aby byla ta štáva super :-* a my abychom ji mohli slavit <:-) je to sice unavující :-| ale určitě si jí zamilujeme <3 Ale doufejme že jsme to nepřepískli s tou kys.sorbové. noaby to pak nebyl humus :-$ kdybyjsme jí nějak tou kyselinou.A vůbec nevím kde se dá koupit :-\ Mamka ani neví kde jí sehnala čáuuuuuuuuuuuuuuu :-D

  • )Emma)učící se malá kuchařka | 21. 7. 2013 20:18

    Ahoj. Moje máma tu štávu zkouší a ještě nevíme co z toho bude.Ale moc se na ní těšíme a přejeme si O:-) aby byla ta štáva super :-* a my abychom ji mohli slavit <:-) je to sice unavující :-| ale určitě si jí zamilujeme <3 Ale doufejme že jsme to nepřepískli s tou kys.sorbové. noaby to pak nebyl humus :-$ kdybyjsme jí nějak tou kyselinou.A vůbec nevím kde se dá koupit :-\ Mamka ani neví kde jí sehnala čáuuuuuuuuuuuuuuu :-D

  • Eva | 10. 9. 2012 13:25

    Ahoj všem, šťávu jsem naložila, ale mám problém se sehnáním kys. sorbové. Kde se dá koupit? Objela jsem všemožné krámky i krámy a nikde není. Předem díky

  • Kacisek1 | 8. 8. 2012 22:40

    Šťávička je jednoduchá a moc moc dobrá. Druhý den jsem slila přes cedník a pak dala do pleny a ještě vyždímala. Vůbec to tomu nevadí, myslím že se to nezkazí, šťáva nebude mít šanci, první litránek začíná docházet. Další várka už se máčí. :-)

  • Jana | 7. 7. 2012 10:48

    zdravím, mám k tomuto receptu dotaz - třetí den při nalévání do lahví dost pění, je to OK? díky

  • Michaela | 5. 7. 2012 22:06

    Super recept. dělám ho už třetím rokem. po uležení s vodou ( já dávám stuenou, taky nevadí)tak za dva dny všechno rozmixuji tyčákem a vyždímám přes plátno. ještě se mi nezkazila a teď doděláváme flašku z předloňska , je čirá výborná, vydrží. ještě pod víčko dávám kousek igeliťáku pro pojištění že to bude těsnit víc na hoďku nebo do rána to otočím dnem nahoru aby se případné bakterie apod zničily a udusily. Fakt rybízová šťávička plná vitamínů je prostě super. Všem doporučuji!!!! :-P :-)

  • jmuell1 | 27. 8. 2011 08:34

    Výborná šťáva. Udělala jsem přesně dle receptu. Je skutečně moc dobrá. A ani zbytky po šťávě jsem nevyhodila. Převařila jsem je s želírovacím cukrem, takže mám z 1,5kg rybízu skoro 3 litry sirupu, dvě sklenky rybízové želatiny a jednu větší sklenku toho, co zbylo. ;-)

  • Mirek | 13. 7. 2011 11:20

    Výborný recept. Já bych šťávu nejdříve vylisoval a pak teprve zalil převařenou vodou. Místo cukru by bylo zajímavé přidat med.

  • Jurin Čurin | 12. 7. 2011 12:21

    Rybízová marmeláda byla moc dobrá už jsem jí zkoušel dělat doma a povedla jse mi na známku:1 :-)

  • Veronika | 9. 7. 2011 16:49

    Jednoduchý postup, výborná chuť :-) Dávám za jedna :-)

Vyberte, co chcete vytisknout
Kategorie: Nápoje Sirupy a šťávy a likéry
Nápoje Ostatní Nealkoholické Pro děti Srpen Děti Dobrůtka Slovník pojmů
Použité ingredience v tomto receptu: Cukr krupice Kyselina Kyselina citronová Rybíz
Podělte se s přáteli o recept
Česká kuchařka Chodské recepty

Mohlo by vám zachutnat

Zmrzlinové palačinky s lesním ovocem

Zmrzlinové palačinky s lesním ovocem

Kořeněné vepřové řízky v alobalu

Kořeněné vepřové řízky v alobalu

Jahodové řezy VII.

Jahodové řezy VII.

Tvarohová pomazánka

Tvarohová pomazánka

Kakaové řezy s jablky

Kakaové řezy s jablky

Krupicové knedlíky s jahodovou omáčkou

Krupicové knedlíky s jahodovou omáčkou

Narozeninový sváteční dort

Narozeninový sváteční dort

Zapečené brambory s brokolicí a modrým sýrem

Zapečené brambory s brokolicí a…

Játra (nejen) se žampiony

Játra (nejen) se žampiony

Doporučujeme

25 minut
Tortilly se salátem, čedarem a pečenou šunkou

Tortilly se salátem, čedarem a…

20 minut
Řecký salát s olivami

Řecký salát s olivami

145 minut
Polévka gazpacho

Polévka gazpacho

15 minut
Těstovinový salát s tuňákem a mozzarellou

Těstovinový salát s tuňákem a…

Lehký levandulový sirup

Lehký levandulový sirup

40 minut
Hrnková bublanina s třešněmi

Hrnková bublanina s třešněmi

10 minut
Domácí okurková limonáda

Domácí okurková limonáda

10 minut
Ledový čaj

Ledový čaj

30 minut
Mini churros

Mini churros

Poslední sledované recepty

37
(nejen) Hořčicové řízky
(nejen) Hořčicové řízky
34
Rychlá bábovka
Rychlá bábovka
15
Cuketové placky bez lepku
Cuketové placky bez lepku
15
Jednoduchá rajská omáčka
Jednoduchá rajská omáčka
13
Velikonoční brownies
Velikonoční brownies

Zajímavé články

Samosběr česneku 2026: Kam se vydat pro levnější, čerstvý a zaručeně český?
Samosběr česneku 2026: Kam se vydat pro levnější,…
6 lehkých letních salátů: Rychlovky k obědu nebo večeři, po kterých vám v horku nebude těžko
6 lehkých letních salátů: Rychlovky k obědu nebo…
Nejlepší nápoj do letního vedra? Tento virální letní drink ze 3 surovin vás v horku okamžitě postaví na nohy
Nejlepší nápoj do letního vedra? Tento virální…
Tajemství pravého šopského salátu: Tyto dvě suroviny do něj nepatří
Tajemství pravého šopského salátu: Tyto dvě…
Proteinová pizza ze sýra cottage válcuje sociální sítě. Dodá až 65 gramů bílkovin
Proteinová pizza ze sýra cottage válcuje sociální…
AHA.cz Pohublý syn Žilkové Navrátil si balí kufry: ROZCHOD?

Pohublý syn Žilkové Navrátil si balí kufry: ROZCHOD?

Mimibazar Fenomén Ozempic: Jak fungují injekce na hubnutí, pro koho jsou a kde číhá nebezpečí?

Fenomén Ozempic: Jak fungují injekce na hubnutí, pro koho jsou a kde číhá nebezpečí?

Dáma.cz Týdenní horoskop od 15. 6. do 21. 6. 2026 pro všechna znamení

Týdenní horoskop od 15. 6. do 21. 6. 2026 pro všechna znamení

Blesk pro ženy Stylové léto podle českých krásek: Na co sází Batulková, Vignerová nebo Moravcová?

Stylové léto podle českých krásek: Na co sází Batulková, Vignerová nebo Moravcová?

Ženy.cz Pět maminek zažilo proměnu a den pro sebe, podívejte se na výsledek

Pět maminek zažilo proměnu a den pro sebe, podívejte se na výsledek

Blesk.cz Životní milník Lely Vémoly. Už doma nemá malou holčičku

Životní milník Lely Vémoly. Už doma nemá malou holčičku

SportRevue.cz FOTO: Paulina Gretzky – sexy blondýna, která kdysi dráždila (nejen) golfistky

FOTO: Paulina Gretzky – sexy blondýna, která kdysi dráždila (nejen) golfistky

Maminka.cz Myslela si, že má otravu z jídla. Místo toho v autě porodila dvojčata

Myslela si, že má otravu z jídla. Místo toho v autě porodila dvojčata

Blesk Horoskopy 5 největších workoholiků zvěrokruhu: Kdo si nevezme volno ani v létě?

5 největších workoholiků zvěrokruhu: Kdo si nevezme volno ani v létě?

Abecedazahrady Hravý třešňový likér: Recept, který si přizpůsobíte podle své chuti!

Hravý třešňový likér: Recept, který si přizpůsobíte podle své chuti!

Další doporučené recepty:

Rybízová marmeláda II.
Rybízová marmeláda II.
Rybízová pěna
Rybízová pěna
Rybízová remuláda
Rybízová remuláda
Rybízové víno II.
Rybízové víno II.
Rybízovo-angreštový koláč
Rybízovo-angreštový koláč
Rybízový čaj
Rybízový čaj
  • Recepty.cz
  • Rybízová šťáva za studena
 
  • © 2019 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s. a dodavatelé obsahu.
  • Autorská práva k publikovaným materiálům
  • Podmínky pro užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Cookies
  • Nastavení soukromí
  • Jednotná kontaktní místa / Single Points od Contact