paprika - sladká
nebo další druhy a směsi dle vaší chuti
Postup přípravy receptu
1
Nejdříve si rozválíme placku listového těsta (nebo i dvě - podle množství těsta a velikosti plechu do trouby - s menší plackou se lépe manipuluje - doporučuji!!!) a dáme je na kuchyňskou folii. Potřeme ji zlehka olivovým olejem a necháme okraj asi 2-3 cm nepotřený.
2
Na potřené místo dáme malé množství kečupu a rozetřeme ho po ploše kde jsme potírali olej. Nakrouháme cibuli na kolečka a papriku na asi 1 cm kostičky, sýr nastrouháme nahrubo. Pak klademe postupně (POZOR - NE AŽ DO KRAJŮ - tam jen sporadicky!!!) na potřenou plochu: všechna kolečka šunky, pak polovinu koleček cibule, dále polovinu kostiček papriky a to vše okořeníme česnekovým granulátem, čerstvě namletým pepřem, vegetou, kořením na pizzu a případně dalším kořením dle vaší chuti. Nakonec zasypeme polovinou eidamu.
3
Tento proces bez salámu opakujeme ještě jednou s druhou polovinou surovin, včetně koření a sýra. POZOR - Nedávejte moc silné vrstvy, štrůdl pak jde špatně zavinout, nebo se trhá těsto. Obloženou placku pak nakonec velmi opatrně svineme do tvaru štrůdlu (pomáhá nám v tom fólie, která zabraňuje protrhávání těsta, pokud máte moc surovin, raději včas část odeberte.
4
Zavinutou placku pak na koncích spojte v místech, kde není žádný olej a kečup, také na vrchní straně prstem uzavřete celý závin. Závin vložte na pečící papír do plechu, potřete ho olivovým olejem a lehce posypte kmínem a třeba ještě zlehka sladkou paprikou.
5
V troubě pak pečeme asi na 150 °C, horkovzduchem zhruba 30 minut - nutno kontrolovat pohledem.
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
brusli
|15. 2. 2013 18:12
<:-) je to super recept proste dobry mam to rad je to proste krasna pizza a vyborna
Andrea Zouharová
|23. 10. 2009 16:50
Pravej česnek to jistí. Mám doma listové těsto a nevím,co s ním. Zkusím teto recept,vypadá dobře.
František
|23. 5. 2006 10:55
Je to super recept
Bája
|1. 7. 2005 12:17
Takhle to dělám s jinými druhy těst a je to moc dobré, krájené třeba jako chuťovka k vínu. Náplně taky obměňuji - osvědčilo se mi kyselé zelí s kečupem a špenát se sýrem
Nikol
|29. 6. 2005 20:35
to zní dobře - vyzkoušíme!!!!!!!!! Díky
Michal Kafuněk
|27. 6. 2005 15:42
výborný dnes jsem to měl kobědu a moc mi to chutalo.
erin
|28. 9. 2004 16:20
Vypadá to dobře, ale česnekový granulát? Jednou jsem ho měla doma: česnek to nenahradí a ještě to má divnou pachuť. Takže podle mne: žádný granulát, ale poctivý česnek.