Očištěnou syrovou řepu nastrouháme, přidáme vodu a kyselinu citronovou a 1,5 hodiny vaříme. Potom řepu scedíme.
2
1.varianta: do vzniklé šťávy přidáme sladidlo, cukr, tresť, konzervační přípravek (množství podle návodu na sáčku) a dobře rozmícháme (už znovu nevaříme). Studené plníme do jakýchkoliv lahví (mám vyzkoušené PET lahve) a uzavřeme.
3
2 varianta, bez konzervačního přípravku: do vzniklé šťávy přidáme sladidlo, cukr a přivedeme k varu. Pak přidáme tresť a horké plníme do okurkových lahví, zavíčkujeme, opatrně otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout. Takhle zavařená šťáva vydrží velmi dlouho a já využiji okurkové lahve, kterých mám velmi mnoho. Před upotřebením šťávu přeliji pro snazší manipulaci do lahve s úzkým hrdlem.
4
!!! Ovocnou tresť vybíráme tak, aby vůně ladila s barvou (ananasová, nebo meruňková červená šťáva by působila poněkud divně) :-))))))
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
TerezkaBay
|26. 12. 2015 00:19
Miluji recepty z červené řepy, je to skvělá surovina a moc prospěšná zdraví, taky přidávám jeden co mám ráda :) https://www.eujuicers.cz/magazin/propasujte-do-jidelnicku-cervenou-repu
Ahoso
|12. 3. 2012 14:46
Dobrý den,
pokud vím, tak vařením řepa ztrácí řepa většinu svých látek :'(
Doporučuji čerstvou červenou řepu projet odšťavňovačem a 1x týdně si dát skleničku a určitě to má větší účinek než uvařená řepa ;-)
Markéta
Libor
|12. 10. 2011 21:14
vyzkoušej te malinovou,višňovou a nebo jahodovou,vynikající u nás běžně k dostání v drogerii a nebo v Jednotě Mor.Krumlově
jana
|18. 9. 2011 21:07
Dobrý večer,
marně se snažím sehnat nějakou jinou tresť než mandlovou, rumovou a ananasovou.
Poradíte mi, prosím?
S pozdravem,
Jana
gabriela
|10. 12. 2010 21:12
recept se mi líbí tak ho chci vyzkoušet.
Ale chci se zeptat, když to nechám vychladnout (myslím v té druhé variantě), kde to mám skladovat (stačí sklep, pokoj a nebo lednice). a také jak dlouho to může být skladováno?
Děkuji :-)
Anna Březinová
|26. 10. 2007 21:55
Každý rok pěstuji červenou řepu na šťávu, protože je velice zdravá (játra a slinivka) a ta sklenička tresti není v podstatě žádná chemie a je moc dobrá, Používám tresti malinovou, jahodovou a griotku na chuť po višních.
Petra Plevová
|26. 10. 2007 16:22
Já se nezlobím,klidně si kupte ovocný sirup v obchodě(když si přečtete složení,zjistíte,že v tom žádný rozdíl není).A co se týká práce,tak ta mi nevadí.Snažím se zpracovat všechny výpěstky ze zahrady.
Anonym
|24. 10. 2007 13:40
No nezlobte se, ale tolik práce a tolik chemie,to si raději odpustím.
Petra Plevová
|23. 10. 2007 16:25
Paní Evo,ovocná tresť je potravinářské přírodně identické aroma.Prodává se v malinkých lahvičkách v drogeriích.Existují různé druhy,kromě ovocných.Např.rumová a vanilková do dortových krémů,mandlová do nepravého marcipánu apod.Slouží k,,ovonění"pokrmu,na chuť nemá vliv.