Vepřová játra, slaninu a cibuli nakrájíme na slabé plátky. Na rozpálenou pánev dáme anglickou slaninu (je-li libová, přidáme lžíci oleje) a necháme ji hezky vypéct dozlatova.
2
Pak ke slanině přidáme játra, která též opečeme a nakonec cibuli (té trvá opečení nejdéle). Když je cibule orestovaná, je hotovo. Pak už jen osolit, opepřit a můžeme podávat.
3
Dochutit můžeme i majoránkou, drceným kmínem nebo česnekem.
Proto, že by se játra neosmažila v hromadě cibule tak pěkně, jako na vysmažené slanince. Až zkusíte, pochopíte. Možná.
Eva Matušková
|31. 1. 2017 16:35
Výborné, snadné, z minima ingrediencí. Pro mne spíš k obědu, protože jde o těžší pokrm, ale pro mužskou část rodiny žádané a stravitelné v každou denní dobu.
Jméno
|27. 1. 2017 20:58
Cituji z popisu přípravy: "...a nakonec přidáme cibuli (té trvá opečení nejdéle)...".
PROČ JI TEDY DÁVÁME AŽ NAKONEC...??? :-D :-P ;-) =-O :-( :'(
Jožin
|26. 8. 2016 16:49
dal jsem teda i česnek a bylo to parádní
Pavlína
|25. 6. 2016 21:01
Výborné. Jednoduše a výborně uvařeno a za pár minut.
proutek
|18. 5. 2016 13:31
Výborný recept, moc jsme si pochutnali. Jen místo majoránky jsem dal na závěr čerstvý tymián a přidal jsem místo oleje iberijský špek. Tady se ovšem fantazii meze nekladou. Ještě jednou děkuji za super nápad ;-)
PS: pokusím se přidat i foto
Edita
|1. 2. 2016 21:35
Tohle byly naprosto exkluzivní játra.Děkuji.
Tamara
|1. 10. 2015 18:02
Vynikajici a velmi rychle :)) dekuji.
Katka
|8. 4. 2015 14:11
Moc dobré a rychlé. Mela jsem kurecí játra a začala jsem slaninou s cibulí, játra až pozdeji. Jako prílohu jsme si dali varené brambory, pripečené pod grilem. Za jedna
Musím říct,že toto je opravdu výborné jídlo, i pro někoho,kdo játra jinak vůbec nejí 8-)
gasparka
|22. 2. 2015 17:34
Super rychlý a hlavně výborný recept. Dělala jsem den předem pro děti k obědu a všichni si moooc pošmákli :-)
Miluš
|17. 2. 2015 13:41
Dělala jsem je k obědu a uvařila jsem k ním rýži. Bylo to výborný a taky hodně rychlý.
Velemínská
|20. 11. 2014 15:26
Vynikající,můžu doporučit.
GinnyWeaasleyx
|4. 4. 2014 12:16
Mno , i když na mě moc vnitřostí, docela dobrý + chilli :'( :-) ;-)
Jenda B.
|16. 3. 2014 16:05
Tak jsem dnes udělal z kančích jater, ingredience jsem tedy neměl přesně na váhu, všechno od oka, hlavně jater asi víc, ale opravdu výborné :-) A jelikož jsem milovník ostrých a pálivých jídel, nebál jsem se přidat pálivou papriku, takže z toho vznikly takové pikantní jatýrka :-) Díky a doporučuji ;-)
Dělala jsem sice z králičích jater, protože vepřová jsem zrovna neměla, ale i tak to bylo výborné. Rychlé, voňavé a moc dobré. Nemusí být ani ta slanina. Fotečky přikládám :-))
buk
|12. 11. 2011 09:15
:-|
Petr
|25. 10. 2011 17:35
Pokud by cibuli trvalo opečení nejdéle, jak se píše v receptu, tak by se s ní začínalo, ne?
Fanny
|30. 9. 2011 13:52
delala sem je uz vickrat, dnes jsem pridala cesnek a fakt dobry, zkuste
Tomáš
|23. 8. 2011 20:34
Tak tohle je ovšem velká chuťovka Díky za recept Je to fakt dobrý ;-)
Katty
|22. 8. 2011 17:22
Chutné, děkuji za recept ;-) :-) .
Broňa
|29. 7. 2011 21:58
Pro mého chlapa to byla lahůdka! Já snad poprvé játra snědla s chutí. Díky.
Takove jidlo by se urcite sluselo uvarit na den otcu
http://www.vseovareni.cz/tipy-a-techniky/den-otcu-pohledem-ceskeho-muze-kytku-ne-spis-neco-na-zub-nebo-do-dilny/
kačka
|14. 7. 2011 13:28
super upekla jsem ještě domácí chleba a němělo to chybu ;-)
Rychlý a jednoduchý recept. Dnes mi s vařením pomáhal pětiletý syn - s nadšením nakrájel cibuli. Jako přílohu jsem uvařila brambory a pak jsme si všichni moc pochutnali. Díky.
Pája S
|10. 3. 2010 18:59
Je to jednoduchý ,avšak velice chutný recept!Občas místo chleba použiji bramboráčky a nebo i topinky!:-)Jasná jednička.