Do mléka vsypeme rýži, špetku soli, citronovou kůru a vše pomalu přivedeme k varu. Za občasného míchání vaříme asi 25 minut. Poté vyjmeme citronovou kůru a do rýže vmícháme žloutky. Z bílků ušleháme tuhý sníh do kterého pomalu přisypáváme 2 lžíce cukru. Ušlehaný sníh přidáme do rýže. Zbylý cukr smícháme se skořicí. Kaši rozdělíme na talíře a posypeme skořicovým cukrem. K pokrmu je vhodný švestkový nebo třešňový kompot.
vyzkoušela jsem, rýže je moc dobrá. Nedávala jsem sníh (mám před ním přirozený respekt), s ním by byla rýže určitě víc nadýchaná, ale i tak velmi dobré. Dávám za 1
D L
|18. 9. 2008 14:32
Dnes som robila z polovicnej davky ale dala som nadrhnutu citr. koru, nedala som vajicka a osladila som vanilk. cukrom. Krasne mi za tych 25 minut varenia zhustla a na zaver som pridala este lyzicku zlateho klasu. Neviem, ci mala taku konzistenciu ako ma mat, ale chutovo bola vynikajuca. Posypala som si cast skoricou a cast grankom.
A F
|29. 6. 2008 20:59
Rychle, a bajecne chutne! Hned rano podle pocasi si udelam takovyto obed nebo svacinu a jedeme do hor nebo k vode.
Kačenka Brožová
|24. 5. 2007 14:35
nám to ve škole vaří s rozinkama a kouskama jablek.... jdu to zkusit, tak mi držte palce
doga
|24. 4. 2007 19:04
ja delam mlecnou ryzi z obycejne. napred ji varim ve vode, abych ji nemusel michat a asi po 10 minutach teprve pridam mleko. to se uz u dna pripaluje, takze u toho uz musim stat a michat. asi nebude tak dobra, ale pro me staci.
Týtýta Cahová
|21. 4. 2007 19:35
Mléčná rýže = mňam, mňam!!!!!
Mája
|5. 2. 2007 14:23
Dneska jsem zkoušela,taky jsem to dala ještě zapíct a nahoře posypala cukrem a nebylo to špatné.
Anonym
|11. 1. 2007 22:47
Já to s tím blíkovým sněhem a žloutkem ještě chvíli zapeču na nákyp. A přidávám odkapané kompotované meruňky.
Ivana Samcová
|11. 1. 2007 17:56
Chtěla jsem se zeptat, ty žloutky a potom i ušlehaný sníh s cukrem zamícháme do hotové rýže? Nebo se to ještě vaří? Díky za odpověď. Ivana
Tereza Jarčušková
|11. 1. 2007 14:28
Skúste do ryžovej kaše pridať trocha podusenej a rozmixovanej tekvice, chuť je veľmi jemná.
sonia asif
|11. 1. 2007 13:54
mlecnou ryzi jsem delala poprve, a musim rict,ze se opravdu povedla. me i manzelovi chutnala. a uz se me ptal kdy ji opet udelam. dekuji za recept a jak psal Kuchar Ryze s radosti doporucuji
Yablos
|3. 9. 2005 13:32
Rýži z varných sáčku lze doporučit v krajním případě - nění to úplně ono(moc tuhá, málo saje). Ale za to, pokud se někomu nechce dělat sníh z vajec, stačí místo cukru použít kondenz.mléko-třeba salko.Pokud plánujete jíst toto jídlo i za studena, ponechte tam citronové kůry a před vložením do ledničky ještě promíchejte.
Kuchař teoretik
|25. 7. 2005 11:39
Lze použít i obyčejnou rýži?
Anonym
|11. 10. 2004 18:14
Mléčnou rýži zbožňuji. Je to skoro nejlepší jídlo!
Kuchař Rýže
|23. 3. 2004 18:56
Mléčná rýže je jeden z nejchutnějších pokrmů a mám ho opravdu velice rád.Znám i jiné recepty , ale tenhle byl asi z 50 receptů nejlepší.Tento pokrm bych vám s radostí doporučil.