Na dostatečně velký kus alobalu dáme porci lososa, posolíme, na vršek dáme 2 kolečka citronu, rozmarýn a 2 kousky másla. Dobře zabalíme do alobalu a dáme péci na 200 °C přibližně na 15-20 minut, podle velikosti porce. Pokud máte lososa s kůží, dejte kůži dolů.
Pro zajímavost se může servírovat na talíři v alobalu. Je možné péci stejným způsobem i velký kus vcelku a pak na servírovací míse porcovat přímo na stole. Velice jednoduché, rychlé a výborné.
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
Bob
|6. 3. 2016 23:55
..bacha, rybí kořeni bežně prodávané v marketech je sajrajt, zničíte tím chuť kvalitního masa. Na lososa stačí sůl a pepř z mlýnku, trocha nejlepšího olivového oleje s čerstvou bylinkou podle toho, co má kdo rád (petržel, kopr apod).
rybička byla luxusní záležitost ačkoliv jsem nesehnala rozmarýn čerstvý,ale sušený,přidala koření na mořské ryby a citronem jen pokapala-pro jistotu...mňam mňam...celá rodinka si pochvalovala
Výborné. Na lososa dávám koření na mořské ryby. :-) :-)
Firentys
|22. 3. 2011 12:39
hahah to vypada jako pero v alobalu
Firentys
|22. 3. 2011 12:39
hahah to vypada jako pero v alobalu
paella8
|21. 3. 2011 23:52
Je to vynikajici. Koreni se muze kombinovat dle fantazie. Takto se daji upravovat ruzne druhy mas, na barbeque, na ohni i v troube, ale ???????..........posledni dobou se objevuji nazory:...drzet hlinikovou folii od primeho styku s jidlem ?????....obzvlaste pri tepelnem zpracovani !!!!!!!! :-\
Anet
|21. 3. 2011 20:05
Mockrat dekuju za recept, jednoduche a moc chutne moje americka host- rodina si moc pochvalovala ;-) ...
Výborné, sypala jsem sušeným oregánem. Příště nebudu ale solit, ten citron stačí bohatě.
Helena Stříbrná
|12. 2. 2010 10:26
Nemaje rozmarýn, posypala jsem lehce tymiánem. Losos byl výborný.
Helena Pawlasová
|30. 12. 2009 12:45
super :) moc jsme si pochutnali
Pavla Opravilová
|10. 10. 2009 12:37
Jednoduché, skvělé. Po dlouhé době jsem se zase odvážila koupit lososa, protože předchozí pokusy o přípravu nedopadli podle mých představ. Trošku jsem ho posypala kořením na ryby a protože jsem neměla rozmarýnu, dala jsem snítku kopru. K tomu nasucho pečené hranolky a rodina se oblizovala až za ušima! Určitě brzy udělám znovu!
Martina Kroufková
|22. 9. 2009 13:44
Vynikající, děláme místo s rozmarýnem s oregánem a nemá to chybču.
Jana Slováková
|1. 2. 2009 16:10
Výborné! Také jsme dělaly s dcerou každý kouske s jinou bylinkou - rozmarýn, provensálské bylinky, bazalka, tymián. Všechny byly vynikající! Dáváme velkou 1!
Jakub Sukeník
|30. 1. 2009 05:57
Nic moc. Davam za 4 cili 5
Simča Sládková
|17. 1. 2009 00:42
V jednoduchosti je krása - tato úprava lososa je maximální. Alobal jsem potřela troškou česnekového másla a pak položila losoa... Dále přesně podle recepotu a SUPER!!!! Dávám za 1 a kdybych mohla, tak s *. Simča S.
Alice Nušlová
|4. 1. 2009 21:16
Až když jsem šla vařit, zjistila jsem, že nemám citron. Jediné co mi zbylo v lednice, byl pomeranč a musím říct, že i tak byl losos výborný :) Takže příště asi jedině s pomerančem a místo rozmarýnu provensálské bylinky. Kdyby se vám to stalo také, klidně dejte 4 plátky pomeranče, dva navrch a dva dospod. Mňam
Markéta Pavlíková
|31. 12. 2008 13:06
Geniální, rychlé, jednoduché a minimun špinavého nádobí. Dala jsem steakové koření (nebo koření na rybu) a mohu jen doporučit.
Petra Šašková
|29. 12. 2008 22:15
Také jsem zkusila, jako koření tymián, jinak dle receptu a byl výborný.
Míša Š.
|18. 11. 2008 10:51
Výborný recept a jednoduchý!
Malevilka :)
|9. 10. 2008 18:38
Taky musím napsat chválu. Ryby moc nemusim, ale tenhle losos mi chutnal. Dala jsem tam místo větvičky rozmarýnu rozmarýn mletý, trochu jsem se bála, aby tam nebyl moc cítit, ale v pohodě. Příště ho tam možná zkusím dát i více.Možná by se tam hodilo i trochu česneku, ale opravdu s rozumem:)Jako přílohu jsem dala zapákané špenátové brambory a opravdu chutné.
Zuzana Brodová
|27. 9. 2008 12:09
Moc moc dobré.Sice jsem dala místo větvičky rozmárýnu sušený,ale taky bylo to moc dobré.Super recept.
Naďa Lhotáková
|13. 4. 2008 20:18
Měla jsem strach z čerstvého rozmarýnu,ale dopadlo to dobře,šmákli jsme si..dávám 1
francka
|25. 2. 2008 18:50
já jsem dala na toho lososa hořtici kečup a na to zázvor do toho lososa jsem dala salát tatarku a osmaženou veku v česneku fakt super!!!!!!!!!!!!!!
Marta Dočekalová
|26. 12. 2007 20:19
Moc dobré i bez rozmarýnu.Dávám za 1.
sixty-nine
|20. 11. 2007 16:02
Vynikající!!! Kousky lososa v alobalu jsem položil na plech a k tomu jsem na plech položil na kostičky nakrájené brambory a pekl jsem to společně, opravdu výtečné!!
Magda
|22. 10. 2007 09:19
Výborné. Neměla jsem rozmarýn, tak bylo bez něj, ale i tak to bylo skvělé a vynikla chu´t lososa.
Petra VOZI
|30. 9. 2007 15:37
Vynikající a pestré, dle fantazie chuti rodinných členů, každý kousek s jinou bylinkou (petrželka, bazalka, máta, rozmarýn,...), super!!!
Anonym
|26. 11. 2006 11:44
Dobrý den,mám dotaz,nemám rozmarýn,lze něčím nahradit?!Doba pečení 15-20min.+ předehřátí trouby nebo bez předehřátí?!Díky za radu!
Lem
|21. 11. 2006 20:00
skvělý jídlo, už jsem takhle lososa připravovala 2-3x a fakt super!!!
pihula
|4. 11. 2006 21:49
uzany recept! vrele doporucuji!!!! rychle, pekne na pohled a hlavne lahodne. podavala jsem s br.kasi. pratele byli nadseni!!!! zkuste nebudete litovat
Anonym
|3. 8. 2006 14:26
fakt dobrej recept...hlavně rychlá příprava...a zvládne to i totální amatér=)
Petra
|20. 7. 2006 11:51
Super výborná, rychlá a velmi chutá záležitost!!!
Michaela Atherton
|12. 4. 2006 16:39
pro kdji> kazda kuchyne je nezdrava, pokud zdrave varit nechcete a neumite. Ja ziji v Anglii nekolik let a myslim si, ze v nasi rodine se ji jen zdrave. I kdyz tim nerikam, ze si jednou za cas nedame take-a-way:o]My nejradeji lososa s koprovou omackou...
Kristýna Blažková
|12. 4. 2006 16:19
Vynikající! Pochoutka! Díky za tip!
kdji segdr
|21. 2. 2006 22:19
Vařím to malým dětem (batolatum) v Anglii. Do alobalu jen lososa, polit mlekem, zabalit, 15-20 min. S bramborovou kasi. Detem moc chutna, pritom je to jednoduche a hlavne ZDRAVE! (coz jinak angl. kuchyne moc neni...)
Tomáš Dimmer
|29. 1. 2006 13:13
Výborné! Vždycky jsme lososa pekli jen tak vcelku v troubě, ale nikdy to nebylo ono. Díky tomu alobalu to bylo šťavnaté a všechny ingredience se harmonicky prolínaly.
evička lormanová
|29. 12. 2005 09:29
je to super ta větvička rozmarýnu to mu dává šmrnc...ssss to je pochoutka.
libor ruzicka
|23. 11. 2005 11:18
Priste to zkuste zabalit do listkoveho testa/misto alobalu/