g
losos
nebo jiné filety z ryby - čerstvé nebo mražené
1
balení
mražený špenát
1
kelímek
zakysaná smetana
sůl
pepř mletý
1
ks
citron
100
g
sýr
9
plátek
lasagne
Postup přípravy receptu
1
Najprve připravíme špenát dle vlastní chuti. Do osolené vroucí vody přidáme na 3 minuty předvařené lasagne (návod je napsaný na krabičce). Lososa očistíme, osolíme, opepříme, pokapeme citronem. Až lasagne a špenát budou hotové, připravíme si zapékací misku, do které na dno dáme tak 2 lžíce špenátu, rozetřeme po celé misce, a na dno dáme 3 plátky vařených lasagní, na ně dáme vrstvu špenátu, pak kousky lososa. Proceduru opakujeme, lasagne, špenát, losos a posledni vrstva plátků lasagní. Povrch pomažeme zakysanou smetanou (větší vrstvou) ochucenou solí, pepřem a můžeme posypat strouhaným sýrem. Dáme do trouby zapéct na cca 40 minut při 250 °C.
2
TIP: Do špenátu při jeho vaření na konci, přidejte 2 lžičky smetany, bude mít mnohem lepší a smetanovější chuť. Podle chuti můžete k lososu přidat i plátky vařeného vajíčka.
Musím říct, že opravdu výborné. Kombinace špenátu a ryby mě nikdy nezklame! :)
Marcela Žihlová
|16. 1. 2010 09:36
Musím přidat, že jsou opravdu výborné. Mě osobně chutnají mnohem víc, než klasicky s mletým masem a rajčaty. Smetanu jsem také nepřidávala. Pro milovníky ryb to pravé :) Dávám 1
Marcela Žihlová
|11. 7. 2009 16:33
Dnes jsem je vyzkoušela a musím říct, že jsou výborné. Lasagne jsem dělala vůbec poprvé a celá rodina si pochvalovala. Akorát jsem vynechala smetanu navrch, jen jsem posypala sýrem.
Marketa
|13. 4. 2007 02:06
Ja delam lasagne vzdy priklopene alobalem, pak vrchni vrstva neztvrdne.
Di
|17. 7. 2005 11:30
Mě by se k tomu hodila spíše sladká smetana. Ala jinak to vypadá velmi lákavě.
Jana
|10. 7. 2005 15:55
Bylo to docela dobré, ale příště to budu dělat bez té smetany.
jana
|11. 5. 2005 17:07
zrovna dneska jsem delala domaci lasagne-tady v obchode nejsou.200g polohr. mouky, dve vejce,asi pul deci vody,spetka soli.Udelam tuzsi testo,vyvalim,je to na devet platku.Varim je asi sest minut.
Verbenka
|9. 5. 2005 10:44
Domácí lasagně? Stejně jako domácí nudle, jen se jinak pokrájí - tj. vajíčko + polohr. mouka + špetka soli + kapka octa. Udělá se tuhé těsto, které se potom rozválí na co nejtenší plát a nechá uschnout. Po té se krájí.
Anonym
|8. 5. 2005 20:24
Jak udělat domácí lasagně?Dík V.K.
smile smile
|7. 5. 2005 05:39
Kdyz varim lasagne, posledni vrstvu zakoncim tak, ze na masovou smes uz jen huste nasypu syr, a necham zapect. Kdyz date jako posledni vrstvu nudlovou placku, zkrouti se to.
martin švehla
|30. 3. 2005 22:53
já to vařil ale nejvrchnější vrstva lasaní se mi zkroutila a ztvrdla, co s tím?Díky moc.-