Plátky krkovičky nařízneme, naklepeme, osolíme, lehce opepříme, potřeme hořčicí a posypeme hladkou moukou. Na pánvi zprudka na sádle nebo oleji opečeme a vyjmeme. Výpek nalejeme na plech, přihodíme na kolečka nakrájenou všechnu syrovou zeleninu - celer na malé plátky - a orestujeme. Přidáme plátky masa, podlejeme trochu vodou a dusíme - nemusíme přikrývat druhým plechem, občas vytáhneme z trouby a promícháme. Když je maso měkkoučké, zaprášíme hladkou moukou, přidáme 1 lžíci hořčice a nakonec trochu citronové šťávy a nakrájené kyselé okurky.
2
Podáváme s knedlíkem - buď houskovým, nebo bramborovým. Je to dobré i s rýží, ale knedlík je nejlepší.
3
Je to opravdu moc dobré, zase něco jiného. Chuť různé zeleniny s dalšími surovinami je opravdu skvělá.
U nás doma naprostá spokojenost. Moc nám to chutnalo. Jako přílohu jsme měli houskové knedlíky. Těším se, až znovu zopakuji. Mám recepty paní Jany moc ráda a tento to jen potvrdil. Ivana
Zdenka Kocmichová
|12. 7. 2010 13:16
Dobré. Vzhledem k tomu, že přítel nerad kyselé, nedávala jsem citrón a příliš hořčice. Zbalznul to bez připomínek:-) Za 1.
hana Valentová
|21. 12. 2008 08:41
Výborné!
Jana Jurášková
|2. 3. 2008 09:48
Zeleninu jsem použila mraženou-"pod svíčkovou",přidala jsem ještě žampiony a ve finále jsem do šťávy nedávala okurky. Jako přílohu jsme měli bramborové knedlíky. Bylo to vynikající. Přítel to hodnotil-no to se Ti tedy povedlo a všichni chtěli přidat.
Anonym
|13. 7. 2007 13:59
Dobrý den, mohla by se použít mražená směs zeleniny "Pod svíčkovou"?
Alena Z
|4. 7. 2007 19:54
prostě výborný
Blanka z Ostravy
|23. 3. 2007 12:06
Dělala jsem k obědu s bramborovým knedlíkem a bylo to naprosto skvělé!Zelenina,měkkoučké maso a ta šťávička jsou moc dobré. Stojí za to vyzkoušet.
Petr Čížkovský
|19. 3. 2006 12:16
Eňo ňuňo. Výborné!!!
Marie Svobodová
|21. 2. 2006 13:49
Zeleninu jsem nahrubo nastrouhala, jinak jsem se držela receptu,měli jsme s knedlíkem a rodina si žádala opakovat. Takže zařazuji mezi oblíbené a hodnotím 1. Moc dobré. Díky
Kateřina R.
|14. 10. 2005 20:55
výborné....vyzkoušejte..masíčko se jen rozpadalo na jazyku....