Nejprve připravíme kávu a necháme ji vychladnout. Pomocí ručního šlehače vyšleháme máslo do pěny a postupně přidáváme cukr, vanilkový cukr. Postupně přidáváme vejce, přičemž každé zašleháváme asi půl minuty. Mouku s práškem do pečiva a kakaem smícháme, prosejeme a postupně zašleháváme do těsta. Nakonec smícháme rum a kávu. Pečeme asi 20 minut. Po upečení je necháme ve formě 10 minut a potom je vyklopíme.
2
Na polevu smícháme moučkový cukr s instantní kávou a vodou a ještě teplé muffinky polijeme. Nakonec je posypeme nastrouhanou čokoládou a necháme úplně vychladnout.
Pekla jsem tři druhy a tento to vyhrál. Dělala jsem bez polevy a senzační. Děkuji :)
Lada Kovářová
|6. 10. 2012 13:31
Správné znění receptu: 125 ml horké vody, 2 lžičky instantní kávy, 125 g másla, 150 g cukru krupice, 1 vanilkový cukr, 20 g kakaa, 2 vejce, 175 g hladké mouky, 2 lžičky prášku do pečiva, 2 lžíce rumu (můžeme nahradit mlékem). Poleva: 100 g moučkového cukru, 1/2 lžičky instantní kávy, 2 lžíce horké vody. Zdobení: nastrouhaná čokoláda. Po zdejší "úpravě" webu si každý recept ověřuji před vyhledávač, doporučuji i ostatním.
Tyto muffiny jsem pekla již několikrát, pak jsem na ně na pár let zapoměla, dnes jsem je pekla znovu. Nedošlo v receptu k nějaké úpravě?! Není tam najednou mnohem více kypřícího prášku? Už při přípravě mě 2 balíčky zarazily, ale nakonec jsem je tam přeci jen dala - byl to přeci vyzkoušený recept. Ale byla to katastrofa, šíleně naběhly a vůbec se nedaly vyklopit, musela jsem je vydrobit ven, takže na vyhození.
Přitom dřívě se pokaždé dokonale povedly a byly vynikající :-(
Katka B.
|21. 7. 2009 15:56
Vynikající a vláčné, vydrží několik dní.
Maruš
|10. 11. 2007 17:03
Tyto muffinky jsou opravdu moc dobré a všem nám chutnaly.Dala jsem za 1.
Michaela
|27. 2. 2007 11:52
O víkendu jsem pekla tři druhy muffinů a tyhle jasně vyhrály. Jsou úžasně jemné, nadýchané a nejsou suché. Dávám 1 a všem doporučuji!
Tereza
|15. 11. 2006 16:53
Moc pěkný recept. Muffinky jsou jemné, moc dobré. Káva v těstě není moc cítit, jen v polevě. Doporučuji všem!