• Blesk.cz
  • |
  • Blesk pro ženy
  • |
  • AHA!
  • |
  • Dáma.cz
  • |
  • Maminka.cz
  • |
  • E15.cz
  • |
  • Reflex.cz
  • |
  • FITweb.cz
  • |
  • Ženy.cz
  • |
  • MojeZdraví.cz
  • |
  • více Created by potrace 1.13, written by Peter Selinger 2001-2015
    • Ábíčko.cz
    • Auto.cz
    • AutoRevue.cz
    • AVmania.cz
    • DIGIarena.cz
    • Doupě.cz
    • FinExpert.cz
    • iSport.cz
    • MobilMania.cz
    • SportRevue.cz
    • Živě.cz
    • Sazka eLEAGUE
Recepty.cz - logo
  • Oblíbené recepty
    • Sezónní recepty
    • Nejlépe hodnocené
    • Poslední komentáře
    • Tip - týdenní menu
  • Nejnovější
  • Suroviny
  • Světová kuchyně
    • Česká
    • Slovenská
    • Francouzská
    • Italská
    • Čínská
    • Řecká
    • Mexická
  • Rady
  • Magazín
  • F.O.O.D.
  • Videorecepty
  • Přihlásit se
  • Vložit recept
  • Přihlásit se
Recepty.cz - logo
Pokročilé vyhledávání Podle ingrediencí
Vložit recept
Zdravý oběd Rychlá večeře Chuťovky Polévky Maso Omáčky Přílohy Těstoviny Moučníky Zdravé Rychlé Sladké Grilování & BBQ Nejlepší recepty z jahod
  • Recepty.cz
  • Karamelové cukroví
Napište svůj komentář k receptu

Karamelové cukroví

autor: Recepty
0.0
moje hodnoceni
4.0
hodnotilo: 16
doba přípravy: 60 minut
obtížnost: snadné
Vložit do kuchařky Vložit do nákupu Vytisknout recept
Karamelové cukroví
Nahrát fotku
 

Suroviny

počet porcí: neuvedeno
    • 1
      plechovka salko slazené
    • 4
      hrst polohrubá mouka
    • vlašské ořechy nasekané
    • čokoládová poleva v sáčku

Postup přípravy receptu

1
Plechovku SALKA vařit cca 2 hodiny. Nechat vychladnout! Poté otevřít a vyklopit do mísy. Přidávat polohrubou mouku po částech. Na jednu plechovku tak cca 4 hrsti. Vymazat plech a vysypat moukou nebo strouhankou. Těsto rozetřít mokrou stěrkou nebo přímo rukama "naplácat". Jde to špatně, lepí se na ruce ale s mokrýma rukama to zvládnete. Posypat sekanými ořechy. Dát do trouby.
2
Až budou okraje zlatavé je hotovo. Nádherně to voní po karamelu. Ihned nakrájet na kostičky nebo jiné tvary. Nechat na plechu do vychladnutí a pak pocákat čokoládovou polevou. Rozlámat od sebe a uložit do krabice. Na jeden plech je třeba dvojitá dávka.
3
Poznámka: mouku dávám od oka. Když ji dám víc, cukroví musím nechat pár dní odležet. Toto cukroví dělám každý rok již 45 let.
Podělte se s přáteli o recept

Podobné recepty

Karamelové řezy II.

Karamelové řezy II.

Karamelové kostky III

Karamelové kostky III

Karamelové placičky s ořechy

Karamelové placičky s ořechy

newsletter

Nenechte si ujít sezónní inspirace a recepty!

Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Souhlasím s podmínkami pro užívání služby informační společnosti a seznámil/a jsem se s informací o zpracování osobních údajů .

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.

 

Komentáře k receptu

  • Simona | 13. 12. 2015 18:45

    Děkuji! Děkuji! Děkuji! Recept hledám už 2 roky a konečně! :-) jedla jsem u bývalé tchýně a od te doby na tohle cukroví myslím a hledám ho ;-D výborné! <3

  • ondreka | 25. 12. 2010 22:02

    originální krówki si můžete zakoupit zde: http://aukro.cz/item1384770616_krowki_original.html

  • Lucie Hašková | 12. 12. 2008 19:02

    Vyzkoušela jsem letos poprvé, dala jsem méně mouky cca 18 dkg, posypala hodně ořechy a čokoládou již nepolévala - a dopadlo to výborně. Jsem spokojená, i manželovy chutná. Určitě doporučím dále je to výborné. :-))

  • Anonym | 15. 1. 2008 09:06

    Možná se moc dlouho peklo,nevím.Já ho měla měkké hned a i teď je měkké.Více se rozleželo a je chutnější.PS

  • Barbora B. | 10. 1. 2008 21:53

    Skuste cukrovi dat do obycajneho sacku, mne to zmaklo.

  • Jana Kaboňová | 10. 1. 2008 20:00

    Tak teda děvčata nevím kde byla chyba,ale já to karamelové cukroví nemám měkké ani 14dní po svátcích.Takže na cukrovíčku si pošmáknou leda sousedovic slípky.Fakt se mi to nevyvedlo,ale nechápu proč :-(

  • Jana Kutačová | 18. 12. 2007 23:51

    Já jsem taky vyzkoušela a je to moc dobré.o)Babička kdysi dělala něco podobného a já si později zamilovala Krowky a tohle mi to dost připomíná..o))

  • Daireann | 18. 12. 2007 21:30

    právě jsem dopekla a jsou výborné! žádnou mouku z nich necítím, jen příjemnou karamelovou chuť, moc děkuji za další skvělý typ na cukroví :-)

  • Anonym | 18. 12. 2007 00:02

    Pekla jsem v úterý, v polovičním pekáčku,dala jsem 20 dkg mouky,je to vysoké něco přes 1 cm.Navlhčenýma rukama to šlo dobře rozmačkat na peč. papír.Po vychladnutí jsem v tom pořád cítila to salko,po karamelové chuti ani stopy, jen tu barvu.Druhý den tvrdé,dneska je to kousatelné a začíná to mít karamelovou chuť.Každopádně budu dělat znova, je to zase něco jiného.Čokoládu jsem nedávala.

  • Týna | 17. 12. 2007 19:18

    Bohužel,mám cukroví taky tvrdé,těch 20dkg mouky je moc,upekla jsem před týdnem,zatím nezměklo.Dětem jinak chutná,já čekala víc.

  • Barbora B. | 17. 12. 2007 14:38

    Vyborne, piekla som z jedneho salka a uz je to zbastene :) nabuduce tam ale radsej trosku menej muky, odvazila som tych 200g a pride mi to trochu moc. ale chutilo :)

  • Jana Kaboňová | 14. 12. 2007 22:01

    Taky jsem vyzkoušela,protože karamel miluju,ale jsem docela zklamaná.Rozetřít se mi to povedlo výborně-mokrou stěrkou to jde dobře,dala jsem tam těch 20dkg mouky a pekla 30min na papíře,ale po vychladnutí to je jako beton a pořád se mi zdá,že tam cítím tu mouku.No,uvidíme jak se to rozleží-pokud se to teda rozleží!

  • Henrieta Mikelová | 12. 12. 2007 17:54

    tak to je teda dobrota, potřebovala bych trezor, aby to do vánoc vydrželo :-D jinak to matlání těsta je fakt něco, ale stojí to za to. Dávám za jedna

  • Anonym | 11. 12. 2007 15:16

    Anonyme,no to jsem trulo ,vůbec jsem si toho nevšimla.Dobře mi tak,mám být pozornější.Dík za upozornění !!! :-))))) Z 13 -taky jsem byla jak lepící páska,ale šlo to.Dovedete si představit jak jsem to těsto rozhňahňávala na ten velkej plech?Pohled pro bohy.:-D PS

  • Z13 | 11. 12. 2007 08:20

    Dělala jsem uváděnou dávku na poloviční plech a bylo to akorát - placka byla asi centimetr vysoká. Pekla jsem na papíru na pečení, povedlo se, ale trochu jsem se navztekala, kdyz mi lepivé těsto i s papírem zůstalo na rukách :-). Ale mokré ruce pomohly a chuťově je to výborné!!

  • Anonym | 10. 12. 2007 20:43

    Anonyme, na konci receptu je napsáno, že na jeden plech je potřeba dvojitá dávka..:-))))

  • Anonym | 10. 12. 2007 11:55

    Vyzkoušeno.Chuťově je bezva,ale čokoláda mi opadala .Nedržela na ořechách,ty jsem trochu namáčkla do těsta.To by mi nevadilo,je to chutné i bez čokolády.Ale hlavně, měla jsem nizoučkou placku.Dala jsem na normál veliký plech,asi to chce menší rozměr.Mohl by autor napsat velikost plechu?Šlo by cukroví upéci i na papíru na pečení?Děkuji.PS

  • Lucie Kadera | 7. 12. 2007 18:23

    Je to skvele! Ty orechy jsem tam zatlacila aby mi po upeceni zase neopadaly.

  • Dagmar Lukšová | 5. 12. 2007 16:15

    Odpovídám autorovi "Anonym" ale i všem, kteří chtějí cukroví vyzkoušet. Včera jsem ho pekla a tak jsem tu mouku zvážila. To moje množství na hrstě je váhově na jednu plechovku 20 dkg takže na jeden plech je dávka dvojitá tedy 40 dkg. Když dáte víc trochu se musí uležet a když dáte méně dá se jíst ihned. Nic se nedá zkazit.

  • Zdeni | 4. 12. 2007 20:05

    Urcite to vyzkousim, vypada to moc lakave, diky za tip :-)

  • Anonym | 28. 11. 2007 15:18

    Nešly by ty 4 hrstě mouky aspoň orientačně zvážit? Cokoli dělám od oka, dopadne průšvihem....

  • Anonym | 28. 11. 2007 08:01

    Toto je originální recept.Rozhodla jsem se ,že letos nebudu péci,ale toto mne moc láká.Asi zkusím,aspoň na chuť.Doufám,že nebudu mít zase 3 krabice :-D.PS

  • Dagmar Lukšová | 27. 11. 2007 19:27

    Karamelové cukroví peču tak 14 dní dopředu. Eletrickou troubu dám na 160 stupnů a netrvá to dlouho. Ta vrstva není nijak vysoká tak asi 1 cm takže kontrolujte a když vidíte že okraje začínají růžovět nebo lépe trochu lehce hnědnout plech vyndejte. Po nakrájení a vychladnutí to nožem podeberu a stane se že někdy dva tři kousky drží při sobě protože je to ze slazeného mléka . Nebojte se toho, nic se nespojuje ani neslepuje. Dám to do krabice a stane se často že to ani nevydrží do vánoc a je to pryč. Protože tam není tuk jde to na odbyt.V původním receptu se měly dělat placičky. Vyzkoušela jsem je také ale nebylo to ono. Sice se to lépe dělalo ale bylo to moc upražené, takové moc tvrdé. Proto jsem to začala dělat na celý plech. Není to zase až tak pracné.

  • Magda | 27. 11. 2007 11:38

    A nešlo by, když to jde tak špatně patlat na plech dělat něco jako placičky a pak už teda nic nekrájet?

  • Lenka Zavřelová | 27. 11. 2007 10:50

    Také mám dotaz, kdy začínáte péct tohle cukroví, aby bylo na Vánoce. Prosíme o odpovědi, vypadá to moc dobře. Dík

  • Sísa | 27. 11. 2007 10:22

    Na kolik stupňů a jak asi dlouho se peče? Po upečení rozkrájet a to se zase spojí? Že píšete rozlámat od sebe. A ještě dotaz jak uchovávat. Jestli se pak hotové kousky nelepí k sobě. Díky

Vyberte, co chcete vytisknout
Kategorie: Nejlepší dezerty Vánoční cukroví
Moučníky Cukroví Prosinec Pečení Vaření Vánoce Slovník pojmů
Použité ingredience v tomto receptu: Čokoládová poleva Polohrubá mouka Salko slazené Vlašské ořechy
Podělte se s přáteli o recept
Česká kuchařka Chodské recepty

Mohlo by vám zachutnat

Kuřecí maso s vynikající kari omáčkou

Kuřecí maso s vynikající kari omáčkou

Rybí pomazánka s tvarohem

Rybí pomazánka s tvarohem

Zapečené palačinky se špenátem

Zapečené palačinky se špenátem

Napoleon řezy II.

Napoleon řezy II.

Koleno v alobalu na grilu

Koleno v alobalu na grilu

Išelské koláčky

Išelské koláčky

Těstoviny s vejci, parmezanem a cherry rajčátky

Těstoviny s vejci, parmezanem a…

Třešňový dort / řez

Třešňový dort / řez

Melounový nanuk

Melounový nanuk

Doporučujeme

20 minut
Těstovinový salát s pečenou zeleninou a bazalkovým pestem

Těstovinový salát s pečenou zeleninou…

30 minut
Třešňová marmeláda

Třešňová marmeláda

145 minut
Polévka gazpacho

Polévka gazpacho

15 minut
Těstovinový salát s tuňákem a mozzarellou

Těstovinový salát s tuňákem a…

15 minut
Jahodová zmrzlina s jogurtem

Jahodová zmrzlina s jogurtem

10 minut
Domácí okurková limonáda

Domácí okurková limonáda

40 minut
Hrnková bublanina s třešněmi

Hrnková bublanina s třešněmi

10 minut
Ledový čaj

Ledový čaj

Lehký levandulový sirup

Lehký levandulový sirup

Poslední sledované recepty

33
Tykvový kompot
Tykvový kompot
18
Progresivní špagety, základní recept
Progresivní špagety,…
12
Kořeněná rýže s tuňákem
Kořeněná rýže s tuňákem
9
Jogurtovo-malinové nanuky
Jogurtovo-malinové nanuky
9
Špekáčky na pivu
Špekáčky na pivu

Zajímavé články

Nejlepší nápoj do letního vedra? Tento virální letní drink ze 3 surovin vás v horku okamžitě postaví na nohy
Nejlepší nápoj do letního vedra? Tento virální…
Tajemství pravého šopského salátu: Tyto dvě suroviny do něj nepatří
Tajemství pravého šopského salátu: Tyto dvě…
Proteinová pizza ze sýra cottage válcuje sociální sítě. Dodá až 65 gramů bílkovin
Proteinová pizza ze sýra cottage válcuje sociální…
11 receptů na rychlý oběd nebo večeři do půl hodiny: Tyto bleskovky zvládnete i v letních pařácích
11 receptů na rychlý oběd nebo večeři do půl…
Od pondělí do pátku: 5 studených večeří, které připravíte do 30 minut
Od pondělí do pátku: 5 studených večeří, které…
AHA.cz Skon Tlučhořové drtí Česko: Před smrtí oslepla, zůstala po ní dvojčata

Skon Tlučhořové drtí Česko: Před smrtí oslepla, zůstala po ní dvojčata

Mimibazar Fenomén Ozempic: Jak fungují injekce na hubnutí, pro koho jsou a kde číhá nebezpečí?

Fenomén Ozempic: Jak fungují injekce na hubnutí, pro koho jsou a kde číhá nebezpečí?

Dáma.cz Fascinující podívaná na dostizích v Ascotu. Podívejte se na nejšílenější a nejkrásnější klobouky návštěvnic

Fascinující podívaná na dostizích v Ascotu. Podívejte se na nejšílenější a nejkrásnější klobouky návštěvnic

Blesk pro ženy Šaty, na které nedá dopustit Eva Pavlová: Tento střih nevyjde nikdy z módy a sluší každé postavě

Šaty, na které nedá dopustit Eva Pavlová: Tento střih nevyjde nikdy z módy a sluší každé postavě

Ženy.cz Pět maminek zažilo proměnu a den pro sebe, podívejte se na výsledek

Pět maminek zažilo proměnu a den pro sebe, podívejte se na výsledek

Blesk.cz V Hošticích slavili Růžičkovou. Dorazil i Venca Konopník a všem vyrazil dech

V Hošticích slavili Růžičkovou. Dorazil i Venca Konopník a všem vyrazil dech

SportRevue.cz FOTO: Paulina Gretzky – sexy blondýna, která kdysi dráždila (nejen) golfistky

FOTO: Paulina Gretzky – sexy blondýna, která kdysi dráždila (nejen) golfistky

Maminka.cz V Bratislavě se narodila siamská dvojčata: Holčičky spojené pánví čeká první operace

V Bratislavě se narodila siamská dvojčata: Holčičky spojené pánví čeká první operace

Blesk Horoskopy 5 největších workoholiků zvěrokruhu: Kdo si nevezme volno ani v létě?

5 největších workoholiků zvěrokruhu: Kdo si nevezme volno ani v létě?

Abecedazahrady Vypněte, nadechněte se a vydechněte: 15 letních rituálů, díky kterým se vaše zahrada stane terapií

Vypněte, nadechněte se a vydechněte: 15 letních rituálů, díky kterým se vaše zahrada stane terapií

  • Recepty.cz
  • Karamelové cukroví
 
  • © 2019 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s. a dodavatelé obsahu.
  • Autorská práva k publikovaným materiálům
  • Podmínky pro užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Cookies
  • Nastavení soukromí
  • Jednotná kontaktní místa / Single Points od Contact