Mouku s cukrem a máslem spojíme - drobenka. Jeden hrneček drobenky dáme stranou a do zbytku přidáme vejce, jogurt, vanilkový cukr a prášek do pečiva.
2
Směs nalejeme na plech vymazaný tukem a vysypaný polohrubou moukou, poklademe borůvkami - pokud jsou čerstvé, tak trochu pocukrovat, nakonec zasypat hrnečkem zbylé drobenky a při 180 °C péct cca 40 minut.
Vynikající, rychlé, koláč druhý den nebyl. doporučuji.
Jarča Ch.
|15. 9. 2008 07:58
Výborný, rychlý, skvělý koláč. Dávám 1* a všem doporučuji. K receptu není ani potřeba el. šlehač, vše se dá zamíchat ručně.
Oldřich Gargulák
|12. 9. 2008 10:25
Hmmm... :-(
Oldřich Gargulák
|12. 9. 2008 10:22
Hmmm... :-(
Di -
|12. 9. 2008 06:41
Malinko ano, ale to v těstě vůbec nevadí. Třeba je to právě to, co má být. Hlavně jde všechno strašně rychle.
Oldřich Gargulák
|11. 9. 2008 21:18
Asi 20 let peču JOGURTOVOU BUBLANINU (akorát přidám panáka oleje) s ovocem a posypkou, jak se u nás říká drobence. Jsem spokojen. Toto zde je téměř totéž. Asi to nebudu zkoušet, ale zajímalo by mě jak se žmolenka rozmíchá v tekutých složkách-nezůstanou tam žmolky?
Di -
|11. 9. 2008 17:46
Skvělé! Vždycky jsem pekla ovocný koláč buď z drobenkového těsta nebo z jogurtového těsta. Nikdy mě nenapadlo tyto dvě dobroty propojit. Tenounké křehké těsto s dorou vrstvou borůvek bylo moc dobré (už není, a to ještě ani pořádně nevychladlo).
bara j
|6. 8. 2008 08:31
moc dobrý koláč, jednoduchý, zvládne fakt každý, díky jogurtu není suchý, dávám za 1
Ola
|12. 7. 2007 18:25
Výborná buchta, místo borůvek jsem dala vypeckované třešně a pod ně natřela tvaroh.Všem moc chutnala.
Alena
|8. 8. 2006 15:45
Skvělá buchta! Využila jsem nápadu z jiného zde uváděného koláče s borůvkami, a do drobenky jsem přidala ořechy a trochu skořice.
Blanka
|7. 8. 2006 09:56
Zkusila jsem obě varianty-s tvarohovou nádivkou i bez a obě byly moc dobré. Rychlá a dobrá buchta.
Šímová
|29. 7. 2006 15:56
Dávám za 1.Je to vynikající buchta,jemná a všem chutnala.
Kaja
|28. 7. 2006 14:10
Pekla jsem v sobotu, a v nedeli jsem musela delat dalsi :-) Podle jineho receptu jsem jeste dala pod boruvky tvarohovou nadivku (tvaroh,curk,vejce) a vsichni si pochvalovali. Jenom jsem pak jeste zkousela z polovicni davky v remosce a vubec se nepovedl - po stranach spaleny a uprostred nehotovy. Rozhodne to chce troubu.
Aninka
|14. 7. 2006 11:12
Drobenkový koláče s ruzným ovocem , dělám v létě často. A hned zmizí z talíře.