• Blesk.cz
  • |
  • Blesk pro ženy
  • |
  • AHA!
  • |
  • Dáma.cz
  • |
  • Maminka.cz
  • |
  • E15.cz
  • |
  • Reflex.cz
  • |
  • FITweb.cz
  • |
  • Ženy.cz
  • |
  • MojeZdraví.cz
  • |
  • více Created by potrace 1.13, written by Peter Selinger 2001-2015
    • Ábíčko.cz
    • Auto.cz
    • AutoRevue.cz
    • AVmania.cz
    • DIGIarena.cz
    • Doupě.cz
    • FinExpert.cz
    • iSport.cz
    • MobilMania.cz
    • SportRevue.cz
    • Živě.cz
    • Sazka eLEAGUE
Recepty.cz - logo
  • Oblíbené recepty
    • Sezónní recepty
    • Nejlépe hodnocené
    • Poslední komentáře
    • Tip - týdenní menu
  • Nejnovější
  • Suroviny
  • Světová kuchyně
    • Česká
    • Slovenská
    • Francouzská
    • Italská
    • Čínská
    • Řecká
    • Mexická
  • Rady
  • Magazín
  • F.O.O.D.
  • Videorecepty
  • Přihlásit se
  • Vložit recept
  • Přihlásit se
Recepty.cz - logo
Pokročilé vyhledávání Podle ingrediencí
Vložit recept
Zdravý oběd Rychlá večeře Chuťovky Polévky Maso Omáčky Přílohy Těstoviny Moučníky Zdravé Rychlé Sladké Grilování & BBQ Nejlepší recepty z jahod
  • Recepty.cz
  • Domácí chléb III.
Napište svůj komentář k receptu

Domácí chléb III.

autor: Recepty
0.0
moje hodnoceni
4.4
hodnotilo: 23
doba přípravy: neuvedeno
obtížnost: střední
Vložit do kuchařky Vložit do nákupu Vytisknout recept
Domácí chléb III.
Domácí chléb III.
Domácí chléb III.
2fotografie
Nahrát fotku
 

Suroviny

počet porcí: neuvedeno
    • 400
      g hladká mouka
    • 350
      g polohrubá mouka
    • 40
      g droždí
    • 500
      ml voda
    • 2
      lžička cukr
    • 2
      lžička sůl
    • 2
      lžička mletý kmín
    • 1
      špetka pepř mletý
    • 2
      lžička majoránka
    • 1
      lžíce ocet

Postup přípravy receptu

1
Z droždí, cukru a vody si připravíme kvásek. Mouku, sůl, kmín, pepř a majoránku v misce důkladně promícháme (alespoň 1 minutu). Potom vlejeme kvásek a ocet. Vařečkou vymícháme nelepivé těsto, které řádně rukou promísíme. Necháme vykynout, až dokud nemá dvojnásobný objem, dáme do dortové formy, necháme ještě 30 minut nakynout, vrch těsta potřeme studenou vodou, dáme do vyhřáté trouby. Pečeme v elektrické troubě, prvních 20 minut na 220 °C, potom snížíme teplotu na 200 °C a pečeme ještě 20 minut.
Podělte se s přáteli o recept

Podobné recepty

Žitný chléb III.

Žitný chléb III.

Domácí chléb bez hnětení

Domácí chléb bez hnětení

Domácí chléb podle Ládi Hrušky

Domácí chléb podle Ládi Hrušky

newsletter

Nenechte si ujít sezónní inspirace a recepty!

Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Souhlasím s podmínkami pro užívání služby informační společnosti a seznámil/a jsem se s informací o zpracování osobních údajů .

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.

 

Komentáře k receptu

  • lynndusha | 30. 9. 2017 11:48

    výborný, už ho jdu péci po druhé!!!

  • Misha | 28. 12. 2014 21:52

    Super, právě se dopekl, jen není tak hnědý jak na obrázku ale jinak super :-)

  • nytryska | 10. 10. 2014 15:05

    dnes jsem ho pekla,...právě vychladl, tak jsem nakrojila a vypadá a chutná skvěle (Y) 1*

  • Ivana | 17. 9. 2014 21:13

    Tento chléb nemá chybu,je vynikající !!!!! :-\

  • Dáša | 10. 5. 2014 22:09

    Dnes jsme dělali tento chleba až nato že jsme dali místo polohrubé mouky žitnou.Chleba má krásnou barvu a chuťově je naprosto bombastickej.Je to nejlepší chleba co jsme dělali. :-)

  • eva | 9. 4. 2014 12:19

    Tak chleba je luxusní,vypadá jinak než na foto a je obrovskej.ale chut opravdu výborná.Jen malej dodatek.Při pečení aspon tak třikrát potřít vodou s octem.a místo 500 ml vody tak zkuste nejdřív 400.může to být moukou,ale já dala 400 a pak sem ještě lehce dosypávala polohr. moukou. .

  • Markéta | 6. 2. 2014 13:04

    A měly jste všechny tak hezkou hnědou kůrku? Já ho teď vyndala, ale takovouhle kůrku ani zdaleka nemám :-( a tak jsem ho ještě před dopečením potřela vejcem, ale stejně to moc nepomohlo :-( Děkuju za radu pro příště :-\

  • Zdenule | 29. 12. 2013 22:14

    Vidim, ze tu z Anglie za chvilku bude kopa lidi, neni nad cesky chleba :-)))) tez ziji v Anglii a prave jsem vyndala chleba z trouby a vypada moc dobre, uz se tesim, az ho nacneme, snad bude chutnat tak dobre jak vypada:-)))) :-)

  • Petra | 6. 11. 2013 11:45

    Tak chlebík se právě peče a voní naprosto dokonale... jen koukám, že jsem to s tím kynutím ve formě krapet přehnala... doufám že mi ten "megachleba" neuteče z trouby :-D Těsto je úžasné, skvělě se s ním pracuje... po předešlých příspěvcích jsem ubrala cca 100ml vody a přidávala postupně podle potřeby a bez problémů... záleží na mouce, každá je jinak "suchá"

  • Monika | 6. 9. 2013 09:24

    Ja delala polovicni porci a taky jsem dost pridavala...ale jinak chleba vynikajici

  • Denisa | 22. 3. 2013 00:48

    Ha, tak já jsem v Anglii půl roku a vypadá, že se to protáhne na neurčito, takže jak jsem zahlídla recepty na domácí chleba, hned ste mi vnukly plán, jak přestat jíst pořád jen toustovej...teda sice sem tu už potkala i náký chleby, co se i jako chleby tvářily, ale za prvý neni to všude a za druhý, pořád je to jen slabá náhražka.Tohle bych mohla snad i zvládnout, ale jak je to teda s tou moukou, neprodává se tu náhodou jen náká jedna mouka? Jinak dík moc, myslím, že nad tím dlouho nebudu pouze přemýšlet, že to brzo zrealizuju, a rovnou si k tomu udělám buřtguláš, protože k takovýmu jídlu prostě toustovej nelze:) V ČR prostě je toustovej výhradně na tousty, tady nevim proč se to furt jí.Navíc je to drahý a moc tam toho taky neni.Myslim, že tento chleba by mohl víc než toustovej ocenit i můj africký kamarád...kterej tu sice žije téměř celej život, ale taky zrovna z toustovýho neni odvazanej na všechny jídla.

  • Denisa | 22. 3. 2013 00:47

    Ha, tak já jsem v Anglii půl roku a vypadá, že se to protáhne na neurčito, takže jak jsem zahlídla recepty na domácí chleba, hned ste mi vnukly plán, jak přestat jíst pořád jen toustovej...teda sice sem tu už potkala i náký chleby, co se i jako chleby tvářily, ale za prvý neni to všude a za druhý, pořád je to jen slabá náhražka.Tohle bych mohla snad i zvládnout, ale jak je to teda s tou moukou, neprodává se tu náhodou jen náká jedna mouka? Jinak dík moc, myslím, že nad tím dlouho nebudu pouze přemýšlet, že to brzo zrealizuju, a rovnou si k tomu udělám buřtguláš, protože k takovýmu jídlu prostě toustovej nelze:) V ČR prostě je toustovej výhradně na tousty, tady nevim proč se to furt jí.Navíc je to drahý a moc tam toho taky neni.Myslim, že tento chleba by mohl víc než toustovej ocenit i můj africký kamarád...kterej tu sice žije téměř celej život, ale taky zrovna z toustovýho neni odvazanej na všechny jídla.

  • Ajša | 16. 3. 2013 11:24

    Tak ho právě peču. Ale chci se zeptat. Když jsem dělala vše podle receptu, tak těsto bylo hrozně řídké, musela jsem tam ještě tak 20 dkg mouky přidat. Máte s tím někdo podobnou zkušenost? Přidávala jsem hladkou mouku, tak snad bude dobrý. Jestli se osvědčí, tak příště budu dělat z poloviční dávky - tohle je tak na dva chleby.

  • Kata | 9. 3. 2013 19:02

    Tak jsem to taky vyzkousela,supr recept, diky moc. Taky ziju v anglii a toustoveho chleba mam pokrk. Pekla jsem to v pekaci na 25 minut 275 C, nejdriv zakryte alobalem, pote odkryte 220 C, 20 minut. Potirala jsem prubezne octovou vodou se soli. ;-)

  • Pavča | 7. 3. 2013 11:31

    Tak to já se ho jdu dneska učit, abych až zase pojedu letos do Anglie nemusela papat nedobré tousťáky :-D

  • Tereza | 5. 3. 2013 19:58

    Vynikajici chleba, uz jsem pekla 5x a vzdy vyborny :-) Akorat jsem ty dve 20 minutovky zkratila na dve 15 ti minutovky , a nema to chybu :-) Dekuji za recept :-)

  • mirek | 21. 2. 2013 13:00

    Ahoj Radko, kde jsi sehnala polohrubou mouku?

  • mirek | 21. 2. 2013 13:00

    Ahoj Radko, kde jsi sehnala polohrubou mouku?

  • Radka | 20. 2. 2013 18:29

    S chlebem jsem se plácala dneska. ale stálo to zato. je opravdu výbornej a kůrčičku má pěkně křupavou. vzhledem k tomu, že žiji v Anglii, takový chléb mi moc chyběl. ode dneška už žádný kupovaný anglický pečivo :-P :-D děkuji moc za recept

  • Sláva | 14. 2. 2013 20:10

    Už jste to zkoušely, Po 20 minutách na 220 je to černé tak na vyhození. Nedoporučuji :-$

  • Majda | 4. 2. 2013 12:41

    Včera jsem vyzkoušela recept s tmavou chlebovou moukou, dneska s bílou moukou. Oba hleby jsem pekla na chalupě v kachlových kamnech. Trochu jsem se bála, abych trefila teplotu, ale výsledek byl super, jen jsem asi třikrát během pečení potřela chleba vodou a do trouby přidala hrneček vody!! :-)) :-)) Ten z tmavé mluky nebyl tak nadýchaný, ale oba byly perfektní. O víkendech na chalupě už jiný chleba vonět nebude.. :-D :-D

  • motyq | 25. 10. 2012 00:39

    Dneska vyzkouseno misto hladke mouky dat celozrnnou - vse ok a chleba opet perfektni. Pridana jeste hrst lnenych seminek :)

  • motyq | 22. 10. 2012 21:44

    Misto hladke jsem dal psenicnou hladkou chlebovou. Vyborny chleb, na prvni pokus. Kazdopadne je ho uz pulka pryc. Foto jsem stihl udelat. Pred pecenim potreno studenou vodou a posypano lnenyma seminkama. Po upeceni mel az moc tvrdou kurku - az jsem se bal ;) ale chvilka v uterce tomu pomohla. Priste ho necham pred soupnutim do trouby dele kynout, aby byly vetsi bublinky. Chutove na jednicku. Jeste mam v merku jeden recept, ale vic asi zkouset nebudu - tenhle se da mirne obmenovat (ruzne mouky/pomery) a chutna vyborne. Hlavne i s prvotnim kynutim a pripravou bylo za hodku a pul hotovo. Cely byt provoneny chlebovou vuni :-)

  • El.Magios
    El.Magios | 7. 9. 2012 18:03

    mno tak tohle je fakt masakr..dnes jsem zkoušela Váš recept a opravdu neskutečně výborný chleba

  • Malá | 28. 8. 2012 13:44

    Nejlepšíííí, mňam!!! <3

  • lkadlecova | 1. 3. 2011 10:10

    Včera jsem upekla a už máme jen necelou čtvrtku. Je výborný. Díky za recept.

  • trixie Oldmannová | 30. 6. 2009 17:36

    Před chvílí jsem vyndala z trouby a zbyl už jen kousek. Výborné.

  • Katerina | 26. 1. 2008 07:21

    Vymekla jsem a: 1. dala jsem do trouby hrnek s vodou, 2. dvakrat behem peceni jsem chleba vodou potrela, 3. po dopeceni jsem chleba zabalila na 3 hod. do uterky. A taky jsem omylem :-) dala misto kminu rimsky kmin. A vysledek je spickovy! Diky za recept! Muj prvni zivotni chleba:-)

  • Michaela Stupkova | 25. 10. 2007 15:55

    Vynikajici !!!!!!! Nema chybu ;) Davam 1*!

Vyberte, co chcete vytisknout
Kategorie: Přílohy, pečivo a luštěniny
Přílohy Pečení Slovník pojmů
Použité ingredience v tomto receptu: Cukr Droždí Hladká mouka Majoránka Mletý kmín Ocet Pepř mletý Polohrubá mouka Sůl Voda
Podělte se s přáteli o recept
Česká kuchařka Chodské recepty

Mohlo by vám zachutnat

Hrníčková buchta pro nezkušené

Hrníčková buchta pro nezkušené

Vynikající zapečené vepřové kotlety

Vynikající zapečené vepřové kotlety

Rebarborový džem s ananasem

Rebarborový džem s ananasem

Vejce na maďarský způsob

Vejce na maďarský způsob

Rychlá drůbeží játra, jako smažená

Rychlá drůbeží játra, jako smažená

Třešňový štrúdl s mandlemi

Třešňový štrúdl s mandlemi

Dukátové buchtičky "mňam"

Dukátové buchtičky "mňam"

Kuře s nádivkou podle Zdeňka Pohlreicha

Kuře s nádivkou podle Zdeňka…

Piškotový koláč s jahodami

Piškotový koláč s jahodami

Doporučujeme

35 minut
Japonská omeleta okonomiyaki

Japonská omeleta okonomiyaki

145 minut
Polévka gazpacho

Polévka gazpacho

15 minut
Těstovinový salát s tuňákem a mozzarellou

Těstovinový salát s tuňákem a…

15 minut
Jahodová zmrzlina s jogurtem

Jahodová zmrzlina s jogurtem

Lehký levandulový sirup

Lehký levandulový sirup

40 minut
Hrnková bublanina s třešněmi

Hrnková bublanina s třešněmi

10 minut
Domácí okurková limonáda

Domácí okurková limonáda

10 minut
Ledový čaj

Ledový čaj

65 minut
Dort Míša

Dort Míša

Poslední sledované recepty

100
Bábovka tvarohovo-kokosová
Bábovka tvarohovo…
43
Jahodový dort bez cukru
Jahodový dort bez cukru
34
Kýta v žampionové omáčce
Kýta v žampionové omáčce
33
Luxusní pečená zelenina
Luxusní pečená zelenina
32
Tradiční hraběnčiny řezy
Tradiční hraběnčiny řezy

Zajímavé články

Proteinová pizza ze sýru cottage válcuje sociální sítě. Dodá až 65 gramů bílkovin
Proteinová pizza ze sýru cottage válcuje sociální…
11 receptů na rychlý oběd nebo večeři do půl hodiny: Tyto bleskovky zvládnete i v letních pařácích
11 receptů na rychlý oběd nebo večeři do půl…
Od pondělí do pátku: 5 studených večeří, které připravíte do 30 minut
Od pondělí do pátku: 5 studených večeří, které…
Superpotravina týdne: Hrášek. 4 důvody, proč si ho dopřát, plus šťavnaté recepty
Superpotravina týdne: Hrášek. 4 důvody, proč si…
Nepečený dort do vedra: 5 osvěžujících dezertů, kvůli kterým nemusíte zapínat troubu
Nepečený dort do vedra: 5 osvěžujících dezertů,…
AHA.cz Zatýkání u Hrušínského! Co tohle je za stát, láteří principál

Zatýkání u Hrušínského! Co tohle je za stát, láteří principál

Mimibazar Fenomén Ozempic: Jak fungují injekce na hubnutí, pro koho jsou a kde číhá nebezpečí?

Fenomén Ozempic: Jak fungují injekce na hubnutí, pro koho jsou a kde číhá nebezpečí?

Dáma.cz Co napsat na vánoční přání 2025? Vyberte si to nejhezčí pro své blízké

Co napsat na vánoční přání 2025? Vyberte si to nejhezčí pro své blízké

Blesk pro ženy Tohle při stavbě domu podcení skoro každý a pak toho lituje

Tohle při stavbě domu podcení skoro každý a pak toho lituje

Ženy.cz Pět maminek zažilo proměnu a den pro sebe, podívejte se na výsledek

Pět maminek zažilo proměnu a den pro sebe, podívejte se na výsledek

Blesk.cz Pure Model na věk modelek nekouká. Nejstarší je 3x víc než nejmladší

Pure Model na věk modelek nekouká. Nejstarší je 3x víc než nejmladší

SportRevue.cz FOTO: Jaromír Jágr a jeho 6 bejvalek. Která z nich byla nejhezčí?

FOTO: Jaromír Jágr a jeho 6 bejvalek. Která z nich byla nejhezčí?

Maminka.cz Elišce po 13 letech uteklo prvenství. Česko má nové nejoblíbenější dívčí jméno

Elišce po 13 letech uteklo prvenství. Česko má nové nejoblíbenější dívčí jméno

Blesk Horoskopy Ohnivá letní romance: Kterých 5 znamení letos v létě zažijí vášnivou lásku jako z filmu a jak s ní naloží?

Ohnivá letní romance: Kterých 5 znamení letos v létě zažijí vášnivou lásku jako z filmu a jak s ní naloží?

Abecedazahrady Psí bazén: Jak vybrat ten nejlepší a kdy stačí chytrá improvizace za pár korun

Psí bazén: Jak vybrat ten nejlepší a kdy stačí chytrá improvizace za pár korun

Další doporučené recepty:

Domácí huspenina
Domácí huspenina
Domácí Cheesecake
Domácí Cheesecake
Domácí chléb bez hnětení
Domácí chléb bez hnětení
Domácí chléb pečený v troubě
Domácí chléb pečený v troubě
Domácí chléb podle Ládi Hrušky
Domácí chléb podle Ládi Hrušky
Domácí chléb pro krajany v USA a v zahraničí
Domácí chléb pro krajany v USA a v…
  • Recepty.cz
  • Domácí chléb III.
 
  • © 2019 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s. a dodavatelé obsahu.
  • Autorská práva k publikovaným materiálům
  • Podmínky pro užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Cookies
  • Nastavení soukromí
  • Jednotná kontaktní místa / Single Points od Contact