Očištěné stroužky česneku vcelku orestujeme na kousku rozpuštěného másla dohněda, přidáme na kousky nakrájenou cibuli a ještě chvíli restujeme. Přidáme nakrájené očištěné brambory, chvíli podusíme. Přidáme 0,5 l vody a 0,5 l mléka a vaříme, dokud brambory nezměknou.
2
Po dovaření vše rozmixujeme ručním mixérem, dochutíme solí, bílým pepřem a můžeme prolisovat 1 čerstvý stroužek česneku pro výraznější chuť.
Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Komentáře k receptu
grumpy
|7. 6. 2013 10:13
Tak nakonec velmi dobrý výsledek. Stroužky česneku na začátku je asi dobré alespoň rozmáčknout nožem, cibule nesmí být moc, místo mléka šlehačku a co se týče "dochucení", tak až po ukončení varu pořádnou dávkou česneku utřeného se solí.
grumpy
|6. 6. 2013 10:22
Aspoň, že v tomhle receptu není masox, podravka, magi koření ani žádný podobný sarjajt. Jdu to zkusit.
Karolína
|23. 6. 2012 14:11
tak tohle dámy a pánové....to je to nejhnusnější, co jsem kdy viděla. dělala jsem to přesně podle receptu, a je to takový bahno s mlíkem. takže ne! :-$
Milada
|9. 6. 2012 16:40
Tak jste neměla dávat tolik cibule. Myslím, že jí stačí jen trocha, já dala jednu menší a spokojenost. Velice krémová - jde o krémovou polévku, tak nechápu, že se Vám to nelíbí. :'( Podle mě recept na jedničku. Vodu jsem dala od oka, přidala trochu smetany, trochu mléka a polévka nemá chybu. Všem chutnala. Díky za super recept! :-*
Vařím dnes již potřetí - polévka je výborná, jen ještě na konci přidám ne jeden, ale tři stroužky česneku <3 <3 Děkuji za recept
Lenka
|18. 7. 2011 13:59
Polívka mě velice zklamala, chutnala spíše jako cibulačka než česneková polévka. Navíc byla velice krémová a to jsem ještě mléko ubrala. Opravdu tento recept mě vůbec nechutnal a myslím si, že nejsem sama. :-( :-( :-(
Moc moc dobré,
musela jsem zaimprovizovat, protože jsem doma nenašla cibuli:-/. Nicméně i tak to bylo moc dobré (s cibulí to musela být uplně pecka:-)) a doporučuju všem. A děkuji za super recept:-) O:-)
Výborná polévka, s krutonky je to opravdu bašta. :-)
jana
|25. 8. 2007 13:04
vynikající,vynikající!!!!!!!!!!!!!!díky za recept
kometka
|19. 7. 2007 21:12
tyhle druhy polevek mám velmi ráda a tak jsem se do ní hned včera pustila.byla výborná,jen bych možná ubrala trochu vody,aby byla hustší.nakonec jsem do talíře nastrouhala eidam a dodala ještě na sucho opražený toust.děkuji za recept,byla to mnamka