• Blesk.cz
  • |
  • Blesk pro ženy
  • |
  • AHA!
  • |
  • Dáma.cz
  • |
  • Maminka.cz
  • |
  • E15.cz
  • |
  • Reflex.cz
  • |
  • FITweb.cz
  • |
  • Ženy.cz
  • |
  • MojeZdraví.cz
  • |
  • více Created by potrace 1.13, written by Peter Selinger 2001-2015
    • Ábíčko.cz
    • Auto.cz
    • AutoRevue.cz
    • AVmania.cz
    • DIGIarena.cz
    • Doupě.cz
    • FinExpert.cz
    • iSport.cz
    • MobilMania.cz
    • SportRevue.cz
    • Živě.cz
    • Sazka eLEAGUE
Recepty.cz - logo
  • Oblíbené recepty
    • Sezónní recepty
    • Nejlépe hodnocené
    • Poslední komentáře
    • Tip - týdenní menu
  • Nejnovější
  • Suroviny
  • Světová kuchyně
    • Česká
    • Slovenská
    • Francouzská
    • Italská
    • Čínská
    • Řecká
    • Mexická
  • Rady
  • Magazín
  • F.O.O.D.
  • Videorecepty
  • Přihlásit se
  • Vložit recept
  • Přihlásit se
Recepty.cz - logo
Pokročilé vyhledávání Podle ingrediencí
Vložit recept
Zdravý oběd Rychlá večeře Chuťovky Polévky Maso Omáčky Přílohy Těstoviny Moučníky Zdravé Rychlé Sladké Grilování & BBQ Nejlepší recepty z jahod
  • Recepty.cz
  • Bábovka v mikrovlnce za 10 minut
Napište svůj komentář k receptu

Bábovka v mikrovlnce za 10 minut

autor: Recepty
0.0
moje hodnoceni
3.8
hodnotilo: 15
doba přípravy: neuvedeno
obtížnost: snadné
Vložit do kuchařky Vložit do nákupu Vytisknout recept
Bábovka v mikrovlnce za 10 minut
Nahrát fotku
 

Suroviny

počet porcí: neuvedeno
    • 1,50
      dl rostlinný olej
    • 1,50
      dl voda
    • 150
      g cukr krupice
    • 150
      g hladká mouka
    • 3
      ks vejce
    • 1
      balíček prášek do pečiva
    • kakao

Postup přípravy receptu

1
Oddělíme bílky, ze kterých vyšleháme sníh a ostatní suroviny smícháme - nakonec přidáme sníh a asi 2-3 lžíce kakaa. Do dobře vymazané formy na bábovku (nejlépe se vymazává olejem - mašlovačkou a vysypává kokosem) nalijeme těsto, dáme "vařit" do mikrovlnky 9 minut na nejvyšší výkon. Po 9 minutách necháme ještě 5 minut odpočívat. Formu raději větší - těsto hodně nabyde, po upečení trochu klesne, ale je vláčné a chutná opravdu jako bábovka. Těsto je možné péct i v zapékací misce, nakrájet na řezy a ozdobit šlehačkou.
2
Pro nečekanou návštěvu, rychlý moučník.
Podělte se s přáteli o recept

Podobné recepty

Brambory v mikrovlnce

Brambory v mikrovlnce

Vajíčka v mikrovlnce

Vajíčka v mikrovlnce

Toasty zapečené v mikrovlnce

Toasty zapečené v mikrovlnce

newsletter

Nenechte si ujít sezónní inspirace a recepty!

Zaregistrujte se k odběru newsletteru a my vám každý týden zašleme osvědčené tipy.
Souhlasím s podmínkami pro užívání služby informační společnosti a seznámil/a jsem se s informací o zpracování osobních údajů .

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.

 

Komentáře k receptu

  • Ondřej | 27. 7. 2016 12:44

    No ty bláho, je to teda prasárna, ale dobrý... ještě jsem do toho nakrájel nektarinku a přisypal trochu vanilkovýho pudinku..

  • Iva | 8. 1. 2015 16:36

    Tak jsem dnes pekla poprvé .... a bábovka je vinikající ;-) Moc díky za recept:)

  • JaVita | 9. 8. 2013 00:42

    Dala jsem tam jedno vejce a bohatě to stačilo :) Je moc dobrá :-)

  • Lasta | 12. 5. 2013 12:22

    Povedla se na 1+ doporucuji jenom na vymazani formy pouzit dobry chutny olej.. mirne po nem zustava chut na horni casti babovky. nevypece se to jak v troube :-( jinak heboucka jak vaticka :-)

  • Petynka | 9. 6. 2012 12:54

    Ahoj lidičky, tak jsem to právě zkoušela. Protože jste psali, že hodně vyskočí, tak jsem jí dala do menší nádoby na dvě části. První se mi krásně povedla. Ale druhá. "Pekla" jsem jí v plastové misce a hádejte co se stalo. Připálila se mi a miska se mi seškvařila. Přitom to je nádobí do mikrovlnky. Nko aspoň, že mám tu jednu. :-D

  • Nikča | 27. 5. 2012 17:49

    jajaja hm to musím vyzkoušet ingredience vypadají slibně tak to zkusím ;-)

  • Eva | 27. 2. 2012 22:40

    Podcenila jsem to, dala jsem menší nádobu a zatím to vypadá v mikrovlnce jako ....hrnečku vař ... :-P, ale to nevadí, hlavně, když se povede uvidíme , Tak hotová je, vypadá, že je i "propečená". Tak uvidíme, jaká bude, přidala jsem do ní pár kapek bittermandel. Tak snad bude k jídlu. :-)

  • Honza | 16. 2. 2012 10:04

    Já mám s touhle bábovkou jen dobré zkušenosti (http://www.vavricek.cz/2011/11/rychla-babovka-z-mikrovlnky/) - je to rychlovka (za 15 minut hotovo i s umytím nádobí) a zatím se vždycky povedla. Už jsem někde narazil na její variaci - bábovka z hrnku - ale výsledek se mi moc nelíbil.

  • Rozinka | 25. 10. 2011 15:41

    Zdravííím, většina z Vás píše, jak se bábovka vydařila, pár z Vás píše, že se bábovka nevydařila. Já jsem jí zkoušela upéct taky, přesně podle receptu. A bohužel, ze slíbené bábovky vznikla podivná mastná hmota, opravdu nepoživatelná :-( I tak jsem nechala to ´´něco´´ odstát, ale výsledek se nezměnil.. Několikrá jsem kontrolovala, zda jsem udělala vše správně, a opravdu nevím, čím to je. Recept jsem oznámkovala za 3, ale určitě mě to neodradí vyzkoušet ho znovu :-) Těm šťastným přeji dobrou chuť :-) :-)

  • Reni | 16. 4. 2011 22:10

    Ano, těsto je pro mikrovlnku univerzální, dá se obměňovat a péci jako bábovka nebo koláč či korpus. Vyzkoušela jsem variantu "mrkvový koláč" (2 hrnky jemně strouhané mrkve, skořice, rozinky, cukr nejlépe tmavý, bez vody, ale se sekanými ořechy) , "ořechová bábovka" (část mouky nahradit mletými ořechy), "perník" (prášek do perníku, trochu kakaa a skořice a rozinky), "rebarborový koláč" (korpus z mouky, cukru, prášku, vejce, trochu mléka - poklást kousky rebarbory a posypat drobenkouj)...verzí je spousta. Doporučuji místo vody mléko a méně, nebo bez. Vše se v mikrovlnce peče na 11-15 minut (nejlépe funkce Crisp, není podm.). Vejce lze dávat celé nebo lépe šlehat bílky zvlášt - je to kypřejší. Nejlepší mi chutnal snad mrkvový koláč. - Dobrou chuť !

  • Eva Randová | 31. 3. 2010 21:36

    Potřebovala jsem na rychlo upéct korpus na dort.A jsem mile překvapena,v mikrovlnce byl skutečně za 10 minut upečený a je vláčný.Místo vody jsem dala po přečtení diskuse mléko.Zítra budu dort zdobit jako želvu.

  • standa sir | 24. 9. 2008 20:35

    zkusil sem to a chutove vynikajici jen sem dal na pul mliko a vodu a misto oleja margarin. Sice se me to rozdrobilu ale asi sem dal moc ridky testo a delal sem jen tretinovou verzi ale vazne je to moc dobry chutove =)

  • Eva Jiránková | 19. 3. 2008 16:16

    Může mi, prosím, někdo poradit, kolik můžu dát surovin, když mám klasickou kulatou zapékací misku o objemu 1,5 l? Děkuji

  • Petra Bukovská | 6. 11. 2007 17:49

    Právě jsem dopekla, bábovka je nadýchaná, ale na můj vkus dost suchá. Přesto hodnotím za 1, kvůli rychlosti "upečení". I přes mých nejvyšších 700 W, byla za 12 min + 5 min na dojití.

  • Anča | 4. 11. 2007 16:47

    Dneska jsem ji zkusila,protože manžel nevěřil že něco jde upéct v mikrovlnce.A byli jsme oba mile překvapeni,je výborná.Udělala jsemmramorovou a doporučuju a dávám za 1.

  • Jana Kvintusová | 28. 6. 2007 17:22

    tak si strcte ten recept nekam, mne to taky neztuhlo, ani kdyz jsem se to pak pokusila napravit jeste v troube, tak mi seshora zcernala a vevnitr byla tekutá. a to se mi opravdu jeste s zadnou babovkou nepovedlo.

  • Ladislava Beran | 15. 5. 2007 07:54

    V neděli jsem ji pekla přesně podle rozpisu a byla super,v troubě se pekla 10,5 min.a nechala jsem ji ustát asi 10min.V pondělí jsem ji dělala podle svého a taky vyšla(1 hrnek hl.mouky,3/4hrnku cukru krupice,3lžíce nakrájených sušených meruněk,půl dávky oleje a 2lžíce rostlin.tuku,prdopeč,3vejce-sníh)To je vynikající nápad i recept,moc se hodí v dnešní uspěchané době.Děkuji L.

  • Anonym | 12. 5. 2007 16:09

    Právě jsme to vyzkoušeli,manžel hlavně nevěřil té mokrovlnce,ale uznal,že to je dobré,i když nejvíc uznává "normální"troubu.Ale ráda zkouším a tohle se povedelo.DíkyLadka

  • jarmila | 12. 3. 2007 08:13

    O víkendu jsem pekla - dokonce 2x.Nevěřícně jsem koukala . Bábovka rychle a chutně.Taky jsem experimentovala:udělala jsem ji dvoubarevnou - světlé těsto s kokosem a tmavé s kakaem. Místo vody vaječný koňak a mléko.

  • Andra | 11. 3. 2007 20:11

    Bajka Š., ja som sa skutočne držala receptu a nechala som bábovku aj "dojít"... Recept nekritizujem a ani som ho nehodnotila, napísala som iba svoju skúsenosť.

  • Bajka Š. | 11. 3. 2007 13:07

    Já mám nejvyšší výkon 800W a tahle bábovka se mi vždy podařila-a snad jen jednou se mi stalo,že po 9 minutách bylo těsto uprostřed ještě řídké-pak stačí přidat maximálně plný ohřev tak na 1-2 minuty-určitě ne na dalších 9 minut.Vtip je i v tom-nechat bábovku opravdu ještě nejméně 5 minut "dojít".

  • Andra | 9. 3. 2007 08:14

    Tak som skúsila... a vyhodila... :( Cesto bolo krásne vyšľahané, až som váhala, či ho nedať radšej normálne upiecť. Po 9 minútach "varenia" mi cesto nestuhlo a ani po ďalších 9 minútach sa nedalo hovoriť o bábovke, ktorá by sa dala jesť. Myslím si, že problém je asi v tom, že nie každá mikrovlnka má rovnaký výkon. Ja mám doma už dosť starú mikrovlnku, ktorá varí pri najvyššom výkone 900W a to možno nestačilo.

  • cicolina | 8. 3. 2007 15:28

    Právě proto, že se jenom jakoby vaří, tak je jenom bledá, jako když tu klasicky upečenou zbavíte té horní hnědé vrstvy...

  • Marie Horáková | 8. 3. 2007 15:16

    Protože je v ní kakao, tak je tmavá. Kdyby v ní nebylo, tak je upečená, ale ne dozlatova, jak by byla z trouby.

  • Anonym | 8. 3. 2007 14:55

    A je normálne tmavá - ako upečená, alebo bledá.

  • Máří | 8. 3. 2007 09:21

    Kdo nezkusí, neuvěří :-). Tahle bábovka se mi povedla i když jsem zapomněla přidat prášek do pečiva - opravdu.

  • Andra | 8. 3. 2007 09:00

    Stále to celkom nechápem... "Varením" sa cesto "upečie"?

  • Jarmila Nováková | 7. 3. 2007 15:48

    Tento recept je SUPER poprvé jsem jej zkoušela jen ze zvědavosti a vůbec jsem mu nevěřila ,ale byla jsem fakt moc mile překvapena.Dávám 1.

  • Marie Horáková | 27. 2. 2007 15:12

    Včera jsem vyzkoušela, pekla jsem jako dort v silikonové formě, prořízla, namazala marmeládou a čokoládovým krémem - je to skvělé a rychlé. Uvedený čas přesně odpovídá. Těsto je vláčné a nadýchané, dávám jedničku .

  • cicolina | 27. 2. 2007 11:57

    Já používám speciální formu na bábovku do mikrovlnky z plastu, plechovou určitě nezkoušet....

  • Pavla B. | 27. 2. 2007 11:19

    Jestli jsem to pochopila dobře, forma může být skleněná či keramická, v takové normální plechové to nepůjde ?

  • Bajka Š. | 22. 2. 2007 21:29

    Jen jsem ješte zapoměla dodat,ze se musí používat forma na bábovku z jenského skla.A těsto je lehké,může se přidat kokos nebo mleté ořechy a dcera si tenhle moučník dělá v míse z varného skla i na koleji v mikrovlnce,kdyz ma chuť na sladké(pečící troubu tam totiž nemají).

  • cicolina | 22. 2. 2007 15:20

    Nejsem autor, ale znám tento recept, takže si dovolím odpovědět - na plný výkon, nebojte se, je fakt dobrá .-)

  • Anonym | 22. 2. 2007 13:17

    A jaký výkon ?

  • Bajka Š. | 22. 2. 2007 02:32

    Ano-opravdu jen na ohřev-bez horkovzdušného pečení-prostě do úplně obyčejné "mikrovlnky".

  • Anonym | 19. 2. 2007 15:27

    Mám tomu rozumět tak, že opravdu dáme jen ohřev, do trouby bez horkovzdušného pečení?Dík za odpověď.

Vyberte, co chcete vytisknout
Kategorie: Bábovky Nejlepší dezerty
Moučníky Bábovky Vaření Výjimečný den Návštěva Slovník pojmů
Použité ingredience v tomto receptu: Cukr krupice Hladká mouka Kakao Prášek do pečiva Rostlinný olej Vejce Voda
Podělte se s přáteli o recept
Česká kuchařka Chodské recepty

Mohlo by vám zachutnat

Špagety zapečené se sýrem

Špagety zapečené se sýrem

Brokolicový koláč

Brokolicový koláč

Plněný cop

Plněný cop

Palačinky Hana a Hana

Palačinky Hana a Hana

Mrkvový koláč BILLA

Mrkvový koláč BILLA

Veganská houbová omáčka

Veganská houbová omáčka

Švestková žemlovka

Švestková žemlovka

Rajčatový krém z čerstvých rajčat

Rajčatový krém z čerstvých rajčat

"Piña Colada" ananasovo-kokosové řezy (dort)

"Piña Colada" ananasovo-kokosové řezy…

Doporučujeme

35 minut
Japonská omeleta okonomiyaki

Japonská omeleta okonomiyaki

30 minut
Třešňová marmeláda

Třešňová marmeláda

145 minut
Polévka gazpacho

Polévka gazpacho

15 minut
Těstovinový salát s tuňákem a mozzarellou

Těstovinový salát s tuňákem a…

15 minut
Jahodová zmrzlina s jogurtem

Jahodová zmrzlina s jogurtem

10 minut
Domácí okurková limonáda

Domácí okurková limonáda

40 minut
Hrnková bublanina s třešněmi

Hrnková bublanina s třešněmi

10 minut
Ledový čaj

Ledový čaj

Lehký levandulový sirup

Lehký levandulový sirup

Poslední sledované recepty

31
Kulaté kynuté knedlíky - příloha
Kulaté kynuté knedlíky -…
23
Lečo s uzeným masem
Lečo s uzeným masem
19
Cuketové těstoviny s ricottou a citronem
Cuketové těstoviny s…
18
Vepřový guláš
Vepřový guláš
13
Nudle se shiitake
Nudle se shiitake

Zajímavé články

Proteinová pizza ze sýra cottage válcuje sociální sítě. Dodá až 65 gramů bílkovin
Proteinová pizza ze sýra cottage válcuje sociální…
11 receptů na rychlý oběd nebo večeři do půl hodiny: Tyto bleskovky zvládnete i v letních pařácích
11 receptů na rychlý oběd nebo večeři do půl…
Od pondělí do pátku: 5 studených večeří, které připravíte do 30 minut
Od pondělí do pátku: 5 studených večeří, které…
Superpotravina týdne: Hrášek. 4 důvody, proč si ho dopřát, plus šťavnaté recepty
Superpotravina týdne: Hrášek. 4 důvody, proč si…
Nepečený dort do vedra: 5 osvěžujících dezertů, kvůli kterým nemusíte zapínat troubu
Nepečený dort do vedra: 5 osvěžujících dezertů,…
AHA.cz Zlom v kauze Saudkové! Po rozhodnutí soudu neudržela slzy

Zlom v kauze Saudkové! Po rozhodnutí soudu neudržela slzy

Mimibazar Fenomén Ozempic: Jak fungují injekce na hubnutí, pro koho jsou a kde číhá nebezpečí?

Fenomén Ozempic: Jak fungují injekce na hubnutí, pro koho jsou a kde číhá nebezpečí?

Dáma.cz Ledová káva jako z kavárny? S našimi tipy ji zvládnete doma levou zadní i bez šejkru

Ledová káva jako z kavárny? S našimi tipy ji zvládnete doma levou zadní i bez šejkru

Blesk pro ženy Plavky pro malá prsa: Střihy, které během vteřiny vykouzlí plnější dekolt

Plavky pro malá prsa: Střihy, které během vteřiny vykouzlí plnější dekolt

Ženy.cz Pět maminek zažilo proměnu a den pro sebe, podívejte se na výsledek

Pět maminek zažilo proměnu a den pro sebe, podívejte se na výsledek

Blesk.cz Matuš přiznal krizi s Lucinkou. Dokonce prý ani neví, kde teď je

Matuš přiznal krizi s Lucinkou. Dokonce prý ani neví, kde teď je

SportRevue.cz Hašan a spol. Toto je 8 nejlepších brankářů v historii světového hokeje

Hašan a spol. Toto je 8 nejlepších brankářů v historii světového hokeje

Maminka.cz Lékaři jí řekli, že potrácí. Dnes má doma zázračná dvojčata, která při porodu vážila pouhých 500 gramů

Lékaři jí řekli, že potrácí. Dnes má doma zázračná dvojčata, která při porodu vážila pouhých 500 gramů

Blesk Horoskopy Ohnivá letní romance: Kterých 5 znamení letos v létě zažije vášnivou lásku jako z filmu a jak s ní naloží?

Ohnivá letní romance: Kterých 5 znamení letos v létě zažije vášnivou lásku jako z filmu a jak s ní naloží?

Abecedazahrady Psí bazén: Jak vybrat ten nejlepší a kdy stačí chytrá improvizace za pár korun

Psí bazén: Jak vybrat ten nejlepší a kdy stačí chytrá improvizace za pár korun

Další doporučené recepty:

Bábovka triviální olejová
Bábovka triviální olejová
Bábovka tvarohovo-kokosová
Bábovka tvarohovo-kokosová
Bábovka tvarohovo-tvarohová :-)
Bábovka tvarohovo-tvarohová :-)
Bábovka ve skle
Bábovka ve skle
Bábovka vídeňská
Bábovka vídeňská
Bábovka z červené řepy
Bábovka z červené řepy
  • Recepty.cz
  • Bábovka v mikrovlnce za 10 minut
 
  • © 2019 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s. a dodavatelé obsahu.
  • Autorská práva k publikovaným materiálům
  • Podmínky pro užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Cookies
  • Nastavení soukromí
  • Jednotná kontaktní místa / Single Points od Contact