Poznejte vína z blízka v nejlepších brněnských podnicích

Poznejte vína z blízka v nejlepších brněnských podnicích

Festival moravských vín s názvem Víno z blízka představuje ty nejlepší moravské vinaře v krásných restauracích, vinárnách i sklepech v centru Brna. Nadace Partnerství chce skrze tento festival vracet Brnu zašlou slávu jako hlavnímu městu vinařského regionu.

Letošní zimní program má několik částí. Novinkou jsou tři duely vinařů. Dva velikostí podobní, avšak podoblastí působení se lišící, vinaři se setkávají v nesoutěžním duelu. Tam návštěvníci ochutnávají osm dvojic vín podobných nebo stejných odrůd a za komentáře vinařů mohou ve dvou skleničkách zároveň dané dvojice porovnat. K tomu jsou od restaurací, v jejichž prostorech se degustace koná, k šesti konkrétním vínům speciálně nasnoubené drobné chuťovky. Návštěvníci tedy mohou proniknout do tajemství snoubení jídla a vína a vyzkoušet si, jak konkrétní ingredience chuť vína ovlivní. První duel proběhne 5. listopadu v restauraci Bohéma, kde se setká Vinařství Špalek a Víno J. Stávek. O dva týdny později se setká Sonberk a Žernosecké vinařství v Kavárně Savoy. Třetí duel představí velká vinařství Vinselekt Michlovský a Znovín Znojmo ve čtvrtek 3.12. v salonku Hotelu Barceló.

Galerie + Reklama ...

Vrcholem zimní části festivalu je pak Mikulášský degustační víkend. Během soboty 5. prosince je v brněnských restauracích, vinotékách a sklepech rozmístěno 18 vinařů, kteří v rámci vstupného nabízí k degustaci svá nejlepší vína. Návštěvníci mají mezi 11. a 20. hodinou čas na zimní procházku centrem města a díky unikátním sklepním prostorům mohou zažít atmosféru otevřených sklepů přímo v Brně. V neděli 6.12. pak na Fakultě sociálních studií na Joštově 10 proběhne Trh s vínem, kde je od více než 25 vinařů možné nakoupit vína ke svátečnímu stolu. Více informací a vstupenky ke koupi na webu www.vinozblizka.cz.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky