Pomazánky na chlebíčky a jednohubky: 7 nejlepších receptů

Pomazánky na chlebíčky a jednohubky: 7 nejlepších receptů

Jaro je tu a s ním i skvělé pomazánky, které se hodí na chlebíčky a jednohubky. Ať už budete slavit s rodinou nebo při posezení s přáteli, tyto pomazánky si zamilujete na první ochutnání!

1. Česneková pomazánka

Dovedete si představit rodinnou oslavu bez česnekové pomazánky? Pálí přesně tak, jak si ji sami namícháte, a společně se sýrem tvoří neodolatelnou kombinaci.

2. Škvarková pomazánka

Milovníci masa si stoprocentně zamilují škvarkovou pomazánku. Cibuli přidávejte podle chuti a pokud máte rádi, ozdobte feferonkami.

3. Máslo s medvědím česnekem

Momentálně roste v lese na stinných a vlhkých místech, kde jej můžete natrhat zadarmo. Příprava je úplně stejná jako u bylinkového másla, akorát má štiplavější a výraznější chuť.

4. Avokádové guacamole

Guacamole je avokádový pokrm, který pochází od Aztéků. Slovo guacamole pochází ze slova „ahuacamolli“ z jazyka nahuatl, což v překladu znamená „avokádová salsa“. Používá se jako pomazánka a jako přísada k dalším jídlům.

5. Rychlá vajíčková pomazánka

S jarem přichází Velikonoce a s nimi velká zásoba uvařených vajíček. Udělejte z nich nejlepší rychlou pomazánku na chlebíčky či jednohubky.

6. Tuňáková pomazánka

Máte doma tuňáka v konzervě? Zpracujte ho do skvělé pomazánky, která chutná lépe než klasická rybí. Společně s vařenou bramborou a vejcem tvoří neodolatelnou kombinaci.

7. Mrkvovo-pažitková pomazánka

Zdravou pomazánku ze smetanového sýru s nastrouhanou mrkví si zamiluje celá rodina. Připravte ji dětem do školy mezi dva chleby, přidejte pažitku a uvidíte, že jim nejenom zažene hlad, ale že si i pochutnají.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky