Cukroví podle čtenářů: 5 sladkých receptů, které musíte vyzkoušet

Cukroví podle čtenářů: 5 sladkých receptů, které musíte vyzkoušet

Vybrali jsme pro vás lahodných 5 receptů na vánoční cukroví, podle kterých pravidelně pečete. Nechybí sladká klasika v podobě vanilkových rohlíčků, ani čokoládové pralinky, které můžete darovat nejenom k Vánocům.

1. LINECKÉ CUKROVÍ

Zkuste se zeptat svých přátel, bez kterého cukroví si nedokážou Štědrý den představit. Uvidíte, že linecké a rohlíčky jsou vůbec nejoblíbenější druhy, které nesmí na vánočním stole chybět. Není se čemu divit, linecké lze zdobit a slepovat všelijak. Hlavním favoritem je marmeláda a čokoládová poleva, do které se linecké namáčí.

2. VANILKOVÉ ROHLÍČKY Z LÍSKOVÝCH OŘÍŠKŮ

Rohlíčky, které se rozpadají na jazyku? Ohlasy čtenářů mluví za vše a tyto vanilkové rohlíčky z lískových oříšků jsou důkazem toho, že cukroví nemusí být vůbec časově náročné. Do jejich přípravy můžete zapojit přátele, ale i děti, které rozvalování těsta přímo milují.

3. OHAVEČSKÉ KOŠÍČKY

Nejsou košíčky jako košíčky. Variant je mnoho, od těch nepečených, až po takzvané Ohavečské s dvěma druhy krému, které si oblíbíte hned na první pokus.

4. POMERANČOVÉ PRALINKY

Kombinace čokolády a pomerančů není pro každého. Milovníci těchto chutí však pralinky s pomerančovou příchutí jistě ocení a to nejenom o Vánocích. Můžete je přidat jak mezi klasické cukroví, tak zabalit do ozdobné krabice s mašlí a věnovat k narozeninám či k jiné významné události.

5. SNĚHOVÉ PUSINKY

Před přípravou sněhových pusinek je potřeba obrnit se trpělivostí a vyhranit si na pečení čas. Základem úspěchu je vyšlehat pevný sníh z bílků a cukru. Sněhové pusinky pak sušte v troubě, kde se nesmí připálit, proto volte nízkou teplotu. Podávat je můžete jednotlivě, nebo jimi ozobte vánoční dort.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky