Brambůrky téměř bez oleje? Připravíte je i v mikrovlnné troubě!

Brambůrky téměř bez oleje? Připravíte je i v mikrovlnné troubě!

Řekněte ne nezdravým lupínkům fritovaným v oleji. Doma si snadno a rychle připravíte zdravější verzi s minimem tuku, z čerstvých brambor a navíc v mikrovlnce!

Brambory, batáty i řepa!

Lupínky jsou nejlepší z klasických brambor, ale pokud trváte na ještě zdravější verzi, sáhněte po červené řepě nebo sladkých batátech.

Strouhání místo krájení

Domácí brambůrky jsou hotové raz dva v případě, že jsou plátky opravdu tenké. Vyměňte nůž za struhadlo a brambory nastrouhejte na kolečka.

Zbavte brambory škrobu

Aby se vše povedlo, namočte brambory na 10 minut do vody. Odmáčí se přebytečný škrob a v mikrovlnné troubě nebudou tak prskat. Poté otřete do utěrky a pokapejte olivovým nebo jiným zdravějším olejem.

Okořeňte podle chuti

Sůl, pepř, mletá paprika i jiné koření, které máte rádi. Lehce posypejte a vyskládejte na talíř, který vložte do mikrovlnky.

Brambůrky hotové do 6 minut!

Mikrovlnnou troubu nastavte na nejvyšší stupeň a zapněte na 2 až 3 minuty. Poté obraťte, ale pozor, brambůrky jsou horké! Z druhé strany opékejte stejnou dobu, závisí na výkonu vaší mikrovlnky a tloušťce brambůrků.

Přendejte na ubrousek

Ačkoliv jsou brambůrky téměř bez oleje, přendejte je na ubrousek, který vsákne přebytečnou vlhkost. Poté už můžete rovnou servírovat!

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky