Bábovka 12x jinak: Kokosová, tvarohová i s ořechy

Bábovka 12x jinak: Kokosová, tvarohová i s ořechy

Bábovka nemusí být jenom klasika, která se předává z generace na generaci a kterou známe v podobě suchého drobivého těsta. Vyzkoušejte jeden z 12 receptů na bábovku z dýně, s kefírem nebo s ořechy.

1. Rychlá bábovka

Jeden z nejnavštěvovanějších receptů vůbec. Rychlá bábovka podle hrníčkového receptu, kterou si zamilujete. Podle chuti můžete do těsta přidat i borůvky či jiné ovoce.

2. Dýňová bábovka

Až přijde dýňová sezóna a budete mít doma přebytek dýní, vyzkoušejte vláčnou dýňovou bábovku. Na sladké pečení doporučujeme dýni hokkaido nebo máslovou dýni, díky kterým je bábovka tak nadýchaná.

3. Tvarohová bábovka s kandovaným pomerančem (citronem)

Tvaroh je vděčná ingredience na přípravu dezertů, jako je právě bábovka. V kombinaci s kandovanými citrusy docílíte svěží sladké tečky, která zasytí, ale nebude vám po ní těžko.

4. Bábovka s kefírem

Kefír má pozitivní účinky na trávení a proto je dobré jej zařadit do jídelníčku. A nikdo neříká, že to nemůže být právě v podobě sladké bábovky!

5. Kokosová bábovka ze šlehačky

Šlehačková bábovka z kvalitní smetany je ta pravá volba pro návštěvy, ale i narozeninové oslavy. Kokosové těsto provoní celý byt a na závěr můžete bábovku přelít rozpuštěnou čokoládou.

6. Ořechová bábovka

Kousky bábovky, které se v puse rozpadají a zároveň příjemně křupou. Nejčastěji se peče s vlašskými ořechy, použít můžete ale i lískové a pekanové.

7. Čokoládová bábovka s vaječným koňakem

Schováváte doma zbytky vaječného koňaku? A pokud ne, kdo říká, že jej nemůžete udělat znovu? A rovnou do bábovky! Tahle čokoládová s vaječňákem je jednoduše božská!

8. Citronovo-cuketová bábovka

Cuketa je jedna ze surovin, kterou můžete použít na pečení a přesto neovlivní sladkou chuť. Naopak z ní vykouzlíte sytou a trochu „mokřejší“ bábovku.

9. Rybízová bábovka

Rybízovou bábovku ocení všichni, kdo se vyhýbají příliš sladkým moučníkům. Nakyslá chuť rybízu perfektně ladí s odlehčeným těstem.

10. Kelímková bábovka z jogurtu

Jogurtová bábovka podle naší čtenářky, která sklízí pochvalu zejména proto, že příprava a následné pečení je velmi rychlé. Pokud hledáte dezert pro neočekávanou návštěvu, rozhodně se hodí mít tento recept v záloze!

11. Bábovka "perníková"

Perníkovo-skořicová vůně není jenom vánoční záležitost. Bábovku s perníkovým kořením si můžete připravit kdykoliv během roku a uvidíte, že si na ní vždy pochutnáte!

12. Rychlá banánová bábovka

Jak zdravě osladit bábovku? Přece banánem! Před pečením nezapomeňte ochutnávat těsto a sladit podle vlastní chuti. Rychlá banánová bábovka je navíc zdravější variantou té klasické, takže není potřeba si hlídat kila.

Diskuze ke článku

  • Nejsou zde zatím žádné komentáře.

Další články z rubriky