Autor:

Pedrovodka

Snadné
Porce: 1
Ingredience
Vodka 60 ml
Žvýkačky
pedro
2 ks
Moučkový cukr 1 lžička
Pedrovodka

Postup přípravy:

Zařazení: Nápoje, Alkoholické

Žvýkačka pedro, která prý dělá ty největší bubliny, je neodmyslitelně spjata s dětstvím. Přesto není snadné vymyslet recept s výrobkem, který se nejí! Jediné řešení je nechat ho vyluhovat v alkoholu, který nasákne jeho nezaměnitelnou chutí. Ale zábavnější bude jeho dekorace. Pozorujte obličeje svých hostů, až jim umělecké dílo předložíte! Tento recept zaručeně oddělí volnomyšlenkáře od konzervativců, zrno od plev, chcete-li….

Vodku nalijeme do neprodyšné nádoby. Přidáme cukr a nádobou třepeme, tak dlouho, dokud se nerozpustí. Poté přidáme žvýkačky. Necháme je vyluhovat alespoň 24 hodin (lepší je ale několik dní) za občasného protřepání. Žvýkačky ztratí barvu a změní strukturu. Vodku ochutnáme a případně přisladíme. Poté ji přefiltrujeme do malé sklenky. Změklou žvýkačku bude možné roztáhnout, aniž by bylo nutné ji žvýkat. Přetáhneme ji přes skleničku a vytvoříme v ní otvor. Hotovo!

Zdroj: Tradiční recepty pro nostalgické gurmány.

moje poznámky vytisknout recept do nákupního seznamu do mojí kuchařky přidat fotografii

Přidání fotografie:


Přihlášený uživatel může nahrávat fotografie k receptu.

Hodnocení uživatelů
Hodnoceno: 0 x
0
0.00 0 5 1

Komentáře k receptu: Pedrovodka

Komentáře

  1. Ladia   17.04.2011 | 19:30 | reagovat |

    To je dobrá pecka :-))

    1. Eva1   17.04.2011 | 20:42 | reagovat |

      Bylo překvapivě dobré ;-) ;-) ;-)

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku? Nečekejte, až vás klepne! Jaké jsou příznaky mrtvice a kdy zavolat záchranku?
Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo? Tři kamarádky shodily za čtyři měsíce přes čtyřicet kilo! Jak se jim to povedlo?
Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný! Víte, jak si správně vybrat hořčík? Ne každý je stejně účinný!
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web