Mandlové bodlinky - nepečené (BT) (BC)

Střední
Ingredience
Mandle 100 g
Dětské piškoty
10-15
15 ks
Med 1 lžíce
Citronová šťáva  
Přesnídávka
dětská
1 lžíce
Mandle - loupané
na zdobení
 

Postup přípravy:

Zařazení: Moučníky

Mandle a piškoty nastrouháme, spojíme medem, přesnídávkou, citronovou šťávou a vypracujeme tužší těsto. Necháme odležet v chladnu. Potom z něj tvarujeme kuličky, do kterých zapícháme na nudličky nakrájené oloupané mandle.

moje poznámky vytisknout recept do nákupního seznamu do mojí kuchařky přidat fotografii

Přidání fotografie:


Přihlášený uživatel může nahrávat fotografie k receptu.

Hodnocení uživatelů
Hodnoceno: 0 x
0
0.00 0 5 1
Dort Red Velvet Dárek pro maminku: Dort Red Velvet Články z

Komentáře k receptu: Mandlové bodlinky - nepečené (BT) (BC)

Komentáře

 1. Anonym   25.11.2007 | 21:28 | reagovat |

  S těmi jogurty máte 1000% pravdu. Tzv. "netučné" jogurty jsou totiž nastavované škrobem. Takže jogurt 0,1% tuku je v podstatě už asi téměř čistý škrob. Takže efekt na zažívání nulový, o chuti raděj nemluvit. Není nad klasický pravý živý jogurt.

 2. Anonym   25.11.2007 | 10:14 | reagovat |

  Až v posledních dnech jsem si všimla těch zkratek "BT" a "BC". Myslím, že původní myšlenka byla dobrá - pomoci k rychlejší orientaci v té spoustě receptů těm, co musí tuk a cukr omezovat, případně by se cukru měli vyhnout úplně. Z tohoto úhlu pohledu mi ale tento recept do kategorie "BC" opravdu nezapadá, protože v dětských piškotech i v dětské přesnídávce je cukru neurekom. A přiznám se, že nechápu vyčítavé reakce těch, co žádná dietní omezení nemají ("tak pijte jen čistou vodu"), protože oni sami - právě na rozdíl od diabetiků - mají daleko větší výběr a když jim samotným diabetické recepty nevyhovují, snadno je můžou nebrat v potaz a prostě k nim své hloupé komentáře nepřipojovat. Ne každý jsme zdravý jako rybička. (Ono i o zdraví těch rybek by se v naší čím dál tím víc přechemizované a přetechnizované společnosi koneckonců asi dalo dost úspěšně pochybovat.)

 3. František Brusák   25.11.2007 | 8:39 | reagovat |

  Je vidět že někdo to pochopí a někdo né.Paní Di je nějak moc sečtělá ale neoběktivní.Například tvrdí že neviděla něco tučného nekalorickýho.Vemem si tučný a netučný jogurt je v tom rozdíl 99.8% tuku ale pouze 27% kalorii,to znamená je lepší sníst 1 tučný než 2 netučné.A "VOTOM" TO JE.Pokud chce tento recept používat jako diabetička musí používat DIA suruviny.A co se týče tuku z mandlí tak organismu velmi prospívá a jako žena by jste měla vědět že odstraňuje vrásky.

 4. Anonym   21.11.2007 | 11:42 | reagovat |

  Souhlasím s p.Ditou.Taky to chápu tak,že je to recept bez cukru či tuku v ingrediencích a ne v produktu.Pokud by to tak bylo,tak bych recept zařadila mezi DIA recepty.V kategoriích nevim jestli je,ne-li třeba by šel zařadit.Tato kategorie má nějaké omezení(cukr,tuk,lepek apod.)

 5. Dita Vachtlová   20.11.2007 | 18:10 | reagovat |

  Asi jste mě opravdu nepochopila a hlavně jste nepochopila pana Františka.V reptech jde o to, že recept bez tuku je prostě recept bez přidaného tuku.Kouknu do ledničky,nemám máslo,najdu si recept BT a už můžu "vařit" a ne tady listovat v receptech a něco bez tuku složitě hledat.Pro nedietářky je tenhle způsob značení receptů super.Snad si proboha někdo nemyslí, že udělá výborné mandlové bodlinky BT a BC?!Chcete-li něco ÚPLNĚ BT a BC,tak se dejte decku vody,to je tak jediné,co existuje.

1 2 3 Další

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Migréna, PMS nebo bolest zad. Jak se problémů zbavit do šedesáti minut? Migréna, PMS nebo bolest zad. Jak se problémů zbavit do šedesáti minut?
Uvidíte v Ulici: Anička se chce zabít a Evžen znovu sáhne po flašce! Uvidíte v Ulici: Anička se chce zabít a Evžen znovu sáhne po flašce!
Jak se starat o své intimní partie - čemu se vyhnout? Jak se starat o své intimní partie - čemu se vyhnout?
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web