Autor:

Kuře s Cape Malay

Snadné
Porce: 2
Ingredience
Kuřecí maso
prsa
500 g
Koření
Cape Malay (Mys Malay)
 
Olej  

Postup přípravy:

Zařazení: Maso, Drůbeží

Kuřecí maso naložím do směsi koření a oleje a nechám např. přes noc v chladničce uležet. Následující den klasicky osmažím. Jako příloha jsou vhodné vařené brambory příp. s nějakou zeleninou nebo salátem.

Krásně voní a chutná - je to africká směs. Navíc koupí koření podpoříte chudé zemědělce. Koření lze dostat na internetu (nevím zda mohu uvést přímo, kde ho najdete) ve férovém obchodě. Je tam i složitější recept než je ten můj, ale tenhle jednoduchý a rychlý se mi také osvědčil. Koření je v mlýnku, který lze ekologicky doplňovat. Možná i hezký vánoční dárek pro kuchařku .

moje poznámky vytisknout recept do nákupního seznamu do mojí kuchařky přidat fotografii

Přidání fotografie:


Přihlášený uživatel může nahrávat fotografie k receptu.

Hodnocení uživatelů
Hodnoceno: 1 x
1
5 1 5 1
Dětská párty Zapojte děti do přípravy dětské párty! Články z

Komentáře k receptu: Kuře s Cape Malay

Komentáře

  1. autorka   18.11.2007 | 21:05 | reagovat |

    A tady je odkaz na recept pro větší labužníky:http://www.foodlife.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=2657&Itemid=115najdete ho i přes stránky www.ferove.cz pod složkou recepty

  2. autorka   18.11.2007 | 21:03 | reagovat |

    Jste můj člověk, také ráda podpořím producenty v třetích zemích-když zrušit celní bariéry a jiné nefér praktiky vyspělého světa není v mé moci.Na této adrese je přímo koření Cape Maly nebo-li Mys Malay http://www.fairove.cz/inshop/smes-koreni/když dáte jen www.fairove.cz třeba si vyberet i jiné produkty. A pozor není to jediný férový obchod a tyto "férové" produkty lze zakoupit i v řadě bioprodejen nebo si dát i takové kafe, čaj v některé kavárně. Děkuji všem za podporu - za výrobce.

  3. Lusinda   14.11.2007 | 11:34 | reagovat |

    Zkuste si zadat do vyhledavače fair trade a měl by vám vyjet odkaz.Nejsem sice autor-ka,ale je to skvělý způsob jak podpořit férový obchod v zemích třetího světa a alespoň trochu něco udělat pro odstranění dětské práce.Já zde kupuji skvělé čokolády.Můžete uvést link,kde najít přesně toto koření?

Přihlášení

zapomněl jsem heslo
  Přihlásit přes mojeID  

Zajímavé články

Nejlepší červené rtěnky: Vyzkoušely jsme, kterou musíte mít! Nejlepší červené rtěnky: Vyzkoušely jsme, kterou musíte mít!
Sexuální tajemství z ložnic hollywoodských hvězd. Co na sebe prozradily? Sexuální tajemství z ložnic hollywoodských hvězd. Co na sebe prozradily?
Chat: Samovolný únik moči trápí více než 50 % žen! Zjistěte, jak mu předcházet Chat: Samovolný únik moči trápí více než 50 % žen! Zjistěte, jak mu předcházet
Právě sledované recepty
Dialog
X
Mobilní web